قیمت مرغ 15 هزار تومان کاهش یافت

به گزارش وبلاگ خرید، مهر نوشت: قیمت مرغ که طی روز های گذشته به دلیل بی تدبیری دولت در بازار نهاده های دامی تا کیلویی 36 هزار تومان نیز افزایش یافته بود در حال حاضر در خرده فروشی های سطح شهر تهران به 18 تا 22 هزار و 800 تومان رسیده است.

قیمت مرغ 15 هزار تومان کاهش یافت

این تعدیل نسبی قیمت ناشی از توزیع مرغ گرم و منجمد در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای است و قیمت هر کیلوگرم مرغ بین 13 تا 18 هزار تومان کاهش یافته است.

یکی از مرغ فروشی های تهران درباره اینکه چرا بعضی خرده فروشی های سطح شهر مرغ را زیر قیمت مصوب و حتی کمتر از نرخی که دولت دارد در میادین و فروشگاه ها عرضه می نمایند، می فروشند، به خبرنگار مهر گفت: با توجه به نرخ عرضه در میادین وفروشگاهها، برای اینکه مرغ روی دست شان نماند ناچارند روی 18 هزارتومان بفروشند.

در حال حاضر در خرده فروشی های سطح شهر تهران میانگین قیمت هر بسته پای مرغ نیم کیلویی 10 هزار تومان و هر بسته جگر مرغ نیم کیلویی نیز 10 هزار تومان است.

به دنبال افزایش قیمت مرغ در بازار، دولت اقدام به توزیع مرغ گرم با نرخ 18 هزار و 500 تومان و مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم 15 هزار تومان در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای نموده است.

البته مسئولان وزارت صمت همچنان تاکید دارند که قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ برای مصرف نمایندگان 20 هزار و 400 تومان است و فروش بالاتر از این نرخ را تخلف می دانند، اما این قیمت فقط در عرضه هایی که خود دولت در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای انجام می دهد، قابل مشاهده است.

دبیر ستاد تنظیم بازار چند روز قبل وعده داده بود با توزیع گسترده مرغ از محل ذخایر دولت، قیمت این ماده پروتئینی طی هفته جاری کاهش یافته و به سطح قبلی بازگردد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5228

به "قیمت مرغ 15 هزار تومان کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مرغ 15 هزار تومان کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید