لباس سرهمی برای کدام شکل اندام مناسب است؟

به گزارش مجله بای بلاگ، لباس های سرهمی در دوره های مختلف تاریخ، مورد توجه قرار گرفته اند و اخیرا نیز جایگاه ویژه ای در دنیای مد پیدا نموده اند. راحتی پوشش این لباس و همه کاره بودن آن باعث شده که از آن دسته لباس های ضروری برای کمد لباس باشد. اگر در خرید لباس سرهمی شک دارید و نمی دانید برای اندام شما مناسب است یا نه، ادامه مطلب را دنبال کنید. ما به این سوال شما پاسخ می دهیم.

لباس سرهمی برای کدام شکل اندام مناسب است؟

لباس سرهمی چیست و چرا باید یک لباس سرهمی در کمد داشته باشیم؟

لباس های سرهمی بسیار راحت و مجذوب نماینده هستند. تنوع مدل آن ها باعث شده که در سال های اخیر در دنیای مد، بیشتر از همواره مورد توجه قرار بگیرند. اما بسیاری از زنان در خصوص پوشیدن این لباس شک و تردید دارند. یکی از سوالاتی که برای بیشتر شما پیش می آید این است که این نوع لباس برای چه افرادی مناسب است؟ سرهمی برای کدام شکل اندام بهتر است؟

در ادامه انواع شکل اندام را که برای پوشیدن سرهمی مناسب است نام می بریم ولی این نکته را از قلم نیاندازید که اگر دوست دارید چنین لباسی بپوشید و با آن احساس راحتی می کنید و اعتمادبه نفس دارید، فرقی نمی نماید که اندام شما چه شکلی باشد. این لباس را بپوشیدن و از پوشیدن آن لذت ببرید و مطمئن باشید هیچ فهرستی نمی تواند شما را از پوشیدن نوع خاصی از لباس منع کند.

اندام ساعت شنی

شکل اندام ساعت شنی یک ویژگی مهم دارد و آن ویژگی این است که مقدار دور باسن و دور سینه یکسان است یا نهایتا یکی دو اینچ با هم تفاوت دارد. اندام های ساعت شنی کاملا متناسب و متعادل هستند. قسمت بالاتنه و پایین تنه ارتفاع یکسانی دارند و کمر، کمی باریک تر است.

به علت تعادل طبیعی که در این نوع اندام ها وجود دارد، این شکل بدن برای اینکه لباس سرهمی بپوشید بسیار ایدئال است. اگر چنین اندامی دارید و قبلا لباس سرهمی را امتحان نکرده اید، همین امروز سری به فروشگاه ها بزنید و یکی دو نمونه از آن را امتحان کنید. مطمئن باشید که این لباس در اندام شما زیبایی خیره نماینده ای دارد و حتما به یکی از لباس های اصلی در کمد لباس شما تبدیل می گردد.

در حالت کلی، لباس های سرهمی تاکیدی بر قسمت میان تنه بدن دارند. اگر دوست دارید کمر شما باریک تر به نظر برسد، از سرهمی هایی بهره ببرید که قسمت میان تنه آن ها مجزا شده باشد. مثلا ممکن است یک کمربند باریک داشته باشند یا با طراحی و دوخت خاصی، قسمت کمر لباس از سایر قسمت ها مجزا شده باشد. لباس هایی که این قسمت مجزا را نداشته باشند ممکن است شما را چاق تر نشان دهند.

پاهای کوتاه

اگر کوتاه قد هستید احتمالا پاهای شما کوتاه است. لباس سرهمی انتخاب خوبی برای افراد قدکوتاه است چون از بالا تا پایین، لباسی یک دست و یک رنگ می پوشید که شما را بلندتر نشان می دهد. درواقع با پوشیدن این لباس، پاهای شما و درنتیجه قد شما بلندتر نشان داده می گردد.

اندام مستطیل شکل

لباس های سرهمی انتخاب خوبی برای زنانی است که اندام مستطیل شکل دارند. چون پوشیدن لباس سرهمی باعث می گردد که کمی خمیدگی و قوس در بدن ایجاد گردد.

تنها نکته ای که در خصوص سرهمی برای اندام مستطیل شمل باید بدانید این است که درست مثل اندام ساعت شنی باید در پی مدل هایی باشید که در قسمت کمر، دارای نقطه تمایز هستند؛ مثلا کمربند دارند یا قسمت کمر آن ها کش دوزی شده است. این قسمت مجزا، اندام مستطیل شکل را بیشتر شبیه به اندام ساعت شنی نشان می دهد.

اگر می خواهید توجه بیننده را به قسمت بالاتنه جلب کنید، از لباس هایی بهره ببرید که یقه های خاص دارند. توجه کنید که داشتن زرق وبرق زیاد یا گشاد بودن لباس می تواند باعث گردد که اندام شما بسیار حجیم و چاق به نظر برسد.

اندام گلابی شکل

لباس سرهمی برای کسانی که اندام گلابی شکل دارند هم مناسب است. درواقع بسیاری از متخصصان مد به کسانی که اندام گلابی شکل دارند توصیه می نمایند که برای ایجاد تعادل بین بالاتنه و پایین تنه از لباس سرهمی استفاده نمایند.

برای انتخاب لباس اگر چنین اندامی دارید، سعی کنید مدل هایی را انتخاب کنید که در قسمت پایین تنه ساده تر هستند. درواقع باید توجه بیننده به قسمت بالاتنه بدن شما جلب گردد و تعادلی بین بالاتنه و پایین تنه ایجاد گردد.

برای جلب توجه به قسمت بالاتنه می توانید از ترفندهای مختلفی بهره ببرید. یکی اینکه لباسی خریداری کنید که روی قسمت یقه و آستین آن بیشتر کار شده باشد و یقه و آستین لباس طراحی خاصی داشته باشد. دوم اینکه می توانید از زیورآلاتی مثل گردنبند بهره ببرید.

اندام سیب شکل

دسته دیگری از افرادی که می توانند با خیال راحت از لباس سرهمی استفاده نمایند، افرادی هستند که اندام سیب شکل دارند. درواقع لباس سرهمی چون معمولا بر قسمت کمر تمرکز دارد، باعث می گردد که اندام های سیب شکل، بلندتر به نظر برسند و قسمت میان تنه آن ها آشکارتر گردد.

افرادی که اندام سیب شکل دارند معمولا در قسمت میان تنه، اندامی پر دارند به این معنی که خط کمر آن ها واضح و جدا از بالاتنه و میان تنه نیست. درست همین جاست که لباس سرهمی به یاری شما می آید تا ایرادات بدن را اصلاح کنید. با پوشیدن یک لباس سرهمی که یک کمربند در قسمت میان تنه دارد، می توانید بالاتنه و پایین تنه را از هم جدا کنید.

اگر شما هم اندام سیب شکل دارید سعی کنید لباس سرهمی ساده تر انتخاب کنید که به خصوص در قسمت بالاتنه، ساده و بدون زرق وبرق است.

پایین تنه سنگین

پایین تنه سنگین یعنی بیشتر وزن بدن شما در قسمت پایینی بدن قرار گرفته است. افرادی که اندام گلابی شکل دارند در این دسته قرار می گیرند ولی ممکن است سایر اندام ها نیز این ویژگی را داشته باشند.

اگر به قصد متعادل کردن شکل اندام لباسی را می پوشید باید دقت کنید که لباس مورد نظر بتواند تعادل میان بالاتنه و پایین تنه را ایجاد کند. اگر پایین تنه سنگین دارید، باید توجه مخاطب را به قسمت بالاتنه بدنه خود جلب کنید. به همین علت لباس سرهمی می تواند برای شما مناسب باشد. به خصوص آن دسته از لباس های سرهمی که بالاتنه آن ها طراحی بیشتری دارد مثلا دارای یقه های خاص یا آستین های خاص است.

بالاتنه بلند

اگر بالاتنه بلندی دارید و قصد دارید با پوشیدن لباس آن را جبران و اصلاح کنید، لباسی انتخاب کنید که خط بین بالاتنه و پایین تنه شما را پنهان می نماید. با پوشیدن لباس سرهمی، این خط پنهان می گردد و دقیقا همان جایی قرار می گیرد که بخش کمر لباس قرار داشته باشد.

با پوشیدن لباس سرهمی که کمربند داشته باشد می توانید خط کمر را درست در مرکز بدن نشان دهید. به این ترتیب، کوتاه بودن پاها یا بلند بودن بالاتنه، پوشانده می گردد.

5 نکته در خصوص لباس سرهمی که باید بدانید

اگر تصمیم گرفتید که لباس سرهمی یا جامپ سوئیت خریداری کنید این پنج نکته را در خصوص آن در نظر بگیرید:

انتخاب سایز مناسب لباس سرهمی

برای اینکه شیک و مرتب به نظر برسید مهم است که در انتخاب مقدار لباس سرهمی دقت کنید. این لباس اگر گشاد یا تنگ باشد ظاهر شما را نامرتب نشان می دهد. شاید تنگ تر یا گشاد بودن دیگر انواع لباس، چندان به چشم نیاید ولی لباس سرهمی باید حتما مقدار شما باشد.

اگر لباسی که می پوشید تنگ باشد، در آن احساس راحتی نخواهید داشت و ظاهر شما شیک و آراسته به نظر نمی رسد. اگر سرهمی گشاد بپوشید، شکل اندام شما به کلی پنهان می گردد و چاق به نظر می رسید. پس در انتخاب سایز لباس دقت کنید.

متمایز کردن بخش کمر

لباس های سرهمی معمولا یک رنگ و از سر تا پا یکدست هستند. برای اینکه شکل کلی اندام شما پنهان نگردد، از کمربند بهره ببرید. برخی از سرهمی ها کمربندی از جنس پارچه خود لباس دارند. شما می توانید با اضافه کردن یک کمربند دیگر با رنگ و طرح متمایز، بخش میان تنه را واضح تر کنید. این مورد برای کسانی که بالاتنه بلند یا پاهای کوتاه دارند، بسیار مهم است.

ست کردن جامپ سوئیت با کت

برای اینکه کمی تنوع به یک لباس سرهمی بدهید می توانید آن را با کت بپوشید. برای انتخاب کت باید به مدل لباس سرهمی و البته موقعیتی که برای آن لباس را انتخاب می کنید، توجه کنید. لباس سرهمی با یک کت رسمی برای موقعیت های رسمی، شام خوردن در یک رستوران شیک و… مناسب است.

برای انتخاب رنگ کت، یا رنگ هایی مشابه جامپ سوئیت را انتخاب کنید یا رنگ های متضاد؛ مثلا سرهمی سفید با کت سیاه.

پوشیدن کفش پاشنه بلند

اگر نمی دانید با لباس سرهمی چه کفشی بپوشید همواره کفش پاشنه بلند را انتخاب کنید مگر اینکه نوع لباس سرهمی شما غیررسمی باشد و برای موقعیت های غیررسمی آن را می پوشید. اگر انتهای شلوار گشاد باشد، پوشیدن کفش تخت باعث می گردد که قد شما کوتاه تر به نظر برسد.

سرهمی تک رنگ بپوشید

اگر تابه حال لباس سرهمی نداشتید، برای آغاز سرهمی های تک رنگ انتخاب کنید. اگر احساس می کنید که استایل شما یکنواخت می گردد، می توانید کت های طرح دار یا کت هایی با رنگ متضاد همراه آن بپوشید. اگر دوست دارید لاغرتر به نظر برسید، سرهمی هایی با رنگ تیره و ترجیحا مشکی بپوشید.

منبع: Petitedressing

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8714

به "لباس سرهمی برای کدام شکل اندام مناسب است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لباس سرهمی برای کدام شکل اندام مناسب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید