لبنان، اولین واکنش سفیر آمریکا به ممنوع المصاحبه شدن

به گزارش مجله بای بلاگ، سفیر آمریکا در لبنان به حکم اخیر یک قاضی لبنانی، که او را از هرگونه اظهارنظر مطبوعاتی در این کشور منع نموده است، واکنش نشان داد.

لبنان، اولین واکنش سفیر آمریکا به ممنوع المصاحبه شدن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، دوروتی شیا سفیر آمریکا در لبنان، روز گذشته به حکمی که قاضی شهر صور در جنوب لبنان علیه وی صادر و او را ممنوع المصاحبه کرد، واکنش نشان داد.

سفیر آمریکا در گفت وگو با تلویزیون ام تی وی لبنان، با بیان این که وی تصمیم قاضی را نقض نموده است، در اظهاراتی فرافکنانه مدعی شد: من امیدوار بودم مردم این زمان را صرف مسائل فرا روی کشورشان بکنند که از بحران مالی رنج می برد و باعث نگرانی های زیادی در خصوص تامین غذای سرِ سفره شده است.

شیا با این ادعا که دولت آمریکا از وی به دلیل تصمیم قاضی عذرخواهی نموده است، گفت: سفیر ایالات متحده آمریکا هرگز ساکت نخواهد شد و آزادی بیان مردم لبنان باید حفظ گردد.

سفارت آمریکا در بیروت نیز در حساب کاربری خود در توییتر، ادعا نموده است: ما به آزادی بیان و نقش مهمی که مطبوعات آزاد در ایالات متحده و در لبنان ایفا می نماید، اعتقاد داریم.. ما در کنار مردم لبنان ایستاده ایم.

در واکنش به این اظهارات سفیر آمریکا، منال عبدالصمد وزیر اطلاع رسانی لبنان در گفت وگو با تلویزیون الجدید لبنان، اظهار داشت که در تماس با حسان دیاب نخست وزیر و همکارانم در دولت تعیین شد که هیچ کسی در دولت از سفیر آمریکا معذرت خواهی ننموده است و دولت، قوه قضائیه را محترم می شمارد.

این وزیر لبنانی در عین حال گفت: قاضی به لحاظ قانونی نمی تواند حکمی را درباره ممنوع بودن انتشار اظهارات (افراد) صادر کند و این موضوع در قانون سمعی و بصری به عنوان تنظیم کننده کار رسانه، مورد تاکید قرار گرفته و آزادی مطبوعات در قانون تضمین شده است.

طبق این گزارش، محمد مازح قاضی شهر صور، روز گذشته حکم ممنوع المصاحبه شدن سفیر آمریکا در لبنان را صادر کرد، به این ترتیب به هیچ رسانه لبنانی اجازه داده نمی گردد تا با او در این چارچوب مصاحبه انجام دهد.

این دیپلمات آمریکایی آدینه گذشته در اظهاراتی تحریک آمیز و در راستای شعله ور کردن آتش فتنه مذهبی در لبنان مدعی شده بود که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان ثبات این کشور را تهدید می نماید و حزب الله مانع حل بحران مالی در این کشور است.

وی همچنین با پروپاگاندای تحریک آمیز علیه مقاومت، تهدید نموده بود که تحریم های آمریکا ممکن است شامل طوائف و جریان های لبنانی همپیمان و حامی حزب الله نیز بگردد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2867

به "لبنان، اولین واکنش سفیر آمریکا به ممنوع المصاحبه شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، اولین واکنش سفیر آمریکا به ممنوع المصاحبه شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید