لغو پرتاب مریخ پیمای ناسا

به گزارش وبلاگ خرید، اگر چنین شود، مهندسان مجبورند تا سال 2022 منتظر بمانند تا سیاره مریخ دوباره به مکانی برسد که امکان پرتاب سطح پیما و موشک (و رسیدن آن به مریخ) وجود داشته باشد.

لغو پرتاب مریخ پیمای ناسا

ناسا چه مجبور به تعویق برنامه شود چه نشود، یک ناحیه دلتایی روی سطح مریخ را برای ارسال و فرود سطح پیما، هدف قرار داده است

ناسا مجبور شد پرتاب جدیدترین و افتخارآمیزترین مریخ پیمای خود را به تعویق اندازد. بیم آن می رود که این تأخیر موجب لغو کامل مأموریت شود.

سطح پیمای استقامت و مأموریت آن در حدود 3 میلیارد دلار هزینه در بر خواهد داشت. این سطح پیما، ضمن جست وجوی نشانه های حیات روی کره مریخ، قرار است به جمع آوری موادی از روی سطح مریخ بپردازد که روزی به زمین برگردانده خواهند شد.

طبق اعلام ناسا، پرتاب این سطح پیما دست کم تا 30 ژوئیه به تعویق افتاده است. بدین ترتیب، فقط نیمی از مهلت پرتاب زمان بندی شده باقی می ماند. این سطح پیما و موشک حامل آن باید تا 15 اوت پرتاب شود، وگرنه مریخ آن قدر دور می شود که مأموریت پرتاب را به کلی ناممکن می کند.

اگر چنین شود، مهندسان مجبورند تا سال 2022 منتظر بمانند تا سیاره مریخ دوباره به مکانی برسد که امکان پرتاب سطح پیما و موشک (و رسیدن آن به مریخ) وجود داشته باشد.

آژانس فضایی ناسا می گوید، شاید بتواند مهلت پرتاب را کمی عقب ببرد تا زمان بیشتری برای اعزام سطح پیما داشته باشد. به آن ترتیب، شاید ناسا مجبور نباشد مأموریت را 26 ماه به تعویق بیندازد، که آن نیز به نوبه خود ممکن است مسائل بیشتری ایجاد کند.

ناسا قبلا هم مجبور به تعویق مأموریت شد که برخی دلایل آن، مسائل آلودگی و مسئله ای بود که برای جرثقیل در محل راکت پیدا شد. در آن زمان قرار شد پرتاب به 17 ژوئیه موکول شود، اما حالا با تأخیر دوباره، مأموریت یک ماه دیگر به تعویق افتاده است.

منبع: ایندیپندنت

ناسا در اطلاعیه ای اعلام کرد که سازمان ائتلاف پرتاب فضاپیما، که سازنده راکتی است که سطح پیما را به سیاره سرخ خواهد فرستاد، گفته است که برای بررسی مسئله ای که هنگام پرتاب تمرینی به وجود آمده است، به وقت بیشتری نیاز دارد. به گزارش ناسا، حس گر اکسیژن مایع هنگام انجام آزمایش ها اطلاعات عجیبی نمایش داده است.

ناسا چه مجبور به تعویق برنامه شود چه نشود، یک ناحیه دلتایی روی سطح مریخ را برای ارسال و فرود سطح پیما، هدف قرار داده است. سطح پیما سپس از آن نقطه عملیات اکتشاف خود را آغاز می کند.

آژانس فضایی اروپا، به خاطر بروز معضل کرونا، به اجبار مأموریت خود را تا سال 2022 به تعویق انداخته است. امارات متحده عربی و چین نیز مأموریت هایی برای مریخ در دست اقدام دارند که گفته می شود مطابق برنامه پیش می فرایند.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: فرادید
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3087

به "لغو پرتاب مریخ پیمای ناسا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو پرتاب مریخ پیمای ناسا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید