لوگوی حرفه ای را با پارماتیک بشناسید

به گزارش وبلاگ خرید، لوگوی حرفه ای برند خود را بسازید. این تکیه کلام طراحان لوگو خطاب به تمام دارندگان کسب و کار است. اما آیا طراحی لوگو به همین سادگی است. علت محبوب شدن لوگوی برندهای مشهور جهانی نزد مخاطبان چیست؟ حجم زیادی از دوست داشتن و شناخته شدن نصیب این برندها می گردد. به طوریکه هواداران بعضی از برندها و آرم ها، نشان تجاری برند یا تیم مورد حمایت خود را بر روی لباس یا دیگر اکسسوری های خود چاپ می نمایند. تمام حرف ما در خصوص لوگوهای حرفه ای است. هر سبکی که در طراحی لوگو به کار رود، می تواند به نتیجه ای درخشان منجر گردد. همانطور که لوگوی تصویری اپل و توییتر، مونوگرام مک دونالد واچ پی یا تایپوگرافی گوگل و کوکاکولا و یا لوگو مینیمال نشنال جئوگرافیک و پپسی توانسته اند در نوع خود برترین های هر سبک باشند.

لوگوی حرفه ای را با پارماتیک بشناسید

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی لوگو از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی لوگو و آرم تجاری تا برندینگ حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

شما چه تصمیمی برای طراحی لوگوی برند خود دارید؟ به کار بردن سبک های مختلف برای طراحی لوگو، امکان پذیر است، اما ابتدا باید پتانسیل ها و ظرفیت های کسب و کار شما سنجیده گردد. از کجا باید بدانیم که طرح یک لوگو حرفه ای است یا نه؟ اگر ویژگی های زیر را در طراحی لوگوی برند خود دیدید، می توانید آن را حرفه ای حساب کنید.

ویژگی های طراحی لوگو حرفه ای

می خواهید برای برند یا کسب و کار خود لوگو طراحی کنید یا همین الان لوگوی کسب و کار خود را دارید؟ ما ده ویژگی طراحی لوگو حرفه ای را در اینجا به شما خواهیم گفت. اگر هر کدام از موارد زیر در خصوص لوگوی کسب و کار شما صدق می نماید، جلوی آن تیک بزنید و در نهایت به لوگوی خود نمره دهید. تا ببینید چه مقدار پیروز عمل نموده است.

 1. آیا لوگوی شما با نوع خدمات و کسب و کاری که دارید همخوانی دارد؟ این مسئله مخصوصا برای شرکت ها و بیزینس های نوپا بسیار حائز اهمیت است. شاید شما همین الان بگویید که سیب چه ارتباطی با بزرگترین کمپانی کامپیوتر دارد؟ در حالی که همین سیب در طرح لوگوی اول اپل که همان سیبی را به نمایش می کشد که بر سر نیوتون افتاد و جرقه کشف گرانش را ایجاد کرد، وجود داشت. اما در طول زمان و با فرایند ریبرندینگ شاهد ساده تر شدن و بهتر شدن لوگوی این برند بوده ایم.
 2. مفهوم لوگوی خود را در یک جمله شرح دهید؟ باید با تماشا لوگوی کسب و کار، بتوان یک نخ متصل میان مفهوم کسب وکار و مفهوم لوگو پیدا کرد. سوالاتی که طراحان لوگو از کارفرما در خصوص استراتژی های کسب و کار می پرسند برای همین است. برای اینکه بتوانند مفهوم را در قالب المان، نوشته یا آیکون در لوگو بیاورند.
 3. چند نسخه مشابه با لوگوی شما در بازار وجود دارد؟ آیا لوگوهای مشابه لوگوی خود را شناسایی نموده اید؟ اگر احساس می کنید که لوگوی شما مشابه نسخه خارجی یک برند دیگر است یا مشابه آن را قبلا جایی دیده اید، از به کار بردن آن دریغ کنید. هرچند، در فرایند ثبت شرکت اگر لوگوی شما قبلا جایی ثبت شده باشد یا مشابه آن با درصد تعیین وجود داشته باشد، درخواست انحصاری کردن لوگوی شما رد خواهد شد. پس این مسئله مهم را مد نظر داشته باشید.
 4. برای لوگوی خود می توانید داستان واقعی تعریف کنید؟ گاهی اوقات برندها برای فرایند الهام شدن و پیدایش لوگوی خود، داستان های واقعی جالبی برای تعریف کردن دارند. آیا شما هم بعلاوه داستان قابل بیان و جالبی در پشت پرده لوگوی خود دارید؟ داشتن آن امتیاز محسوب خواهد شد.
 5. سادگی در ظاهر لوگو: باید این حقیقت را به شما بگوییم که اصول مینیمالیستی و کانسپچوالی در طراحی کردن لوگو اهمیت زیادی دارند. یعنی اگر لوگوی شما پیچیده است، بخشی از شانس پیروزیت لوگو را به احتمال زیاد از دست داده اید. بگذارید یک سوال بپرسیم. آیا مخاطبان شما می توانند به طور تقریبی لوگو را به صورت دستی ترسیم نمایند؟ اگر بتوانند که خیلی خوب می گردد.
 6. اصول زیبایی شناسی در طرح لوگوی شما وجود دارد؟ منظور ما از اصول زیبایی شناسی، هماهنگی، هارمونی، ترکیب رنگی صحیح، قانون یک سوم یا نسب طلایی فی و ... می باشد. یادتان باشد اصول زیبایی شناسی با آنچه عوام در خصوص زیبایی می دانند، فرق دارد. یعنی نمی توان هر آنچه که در فکر مردم زیبا به نظر می رسد را یک اثر دارای اصول زیبایی شناسی به حساب آورد.
 7. روانشناسی رنگ تا چه مقدار در کار لوگوی شما مشهود است؟ دقت نموده اید که طراحان لوگو، رنگ را به مرحله های آخر واگذاری می نمایند؟ البته بعضی از همان اول به تناسب رنگ، طرح را پیش می برند. در هر صورت نمی توان و نباید از طرح رنگ و دلیلی که برای به کار بردن آن در طرح دارید، بی توجهی کرد. هر کدام از رنگ ها از نظر علم روانشناسی و گرافیک، معنا، وزن و ویژگی های خود را دارند. آیا رنگ نارنجی برای لوگوی کمپانی فراوری خودروسازی مناسب است؟
 8. طرح لوگوی شما تا چه مقدار مخاطبان را تحت تاثیر قرار می دهد؟ یک تناسب منطقی و یک همپوشانی باید میان لوگوی کسب و کار و مدل کسب و کار وجود داشته باشد. شما یک فروشگاه آنلاین دارید. آیا لوگوی شما تاثیری بر روی اعتماد و مشارکت کاربران و مشتریان شما دارد؟
 9. آیا لوگو در غیاب شما، در خصوص کسب و کارتان شرح می دهد؟ این مسئله خیلی مهم است، اینکه لوگو بتواند در فکر مخاطبان شما بماند. هرچه مدت طولانی تری لوگوی شما در اذهان باقی بماند، شانس شما برای اعتمادسازی بیشتر خواهد بود. این سوال را می توان جور دیگری هم عنوان کرد. تا چند روز یا چند ماه، کاربران شما می توانند طرح لوگوی شما را به فکر بسپارند؟ به طوریکه اگر بعدا هم آن را تماشاد، بدانند که مربوط به کسب و کار شما است و شما چه نوع خدماتی دارید.
 10. لوگوی خود را ریز و درشت کنید، چه اتفاقی می افتد؟ از ویژگی های لوگوی حرفه ای این است که با تغییر ابعاد آن، بازهم مفهوم و خوانایی لوگو حفظ می گردد. گاهی اوقات شما لوگو را در گوشه کارت ویزیت خود قرار می دهید یا یک طرح کوچک در گوشه سایت خواهد بود. پس عکس لوگوی خود را اسکرول کنید و ریز و درشت آن را با دقت نگاه کنید.

کدام طراح لوگو، حرفه ای کار می نماید؟

در گیرودار ظهور استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا، مسئله پیدا کردن طراح لوگو حرفه ای اهمیت دو چندان می یابد. دو مسئله بسیار مهم در خصوص طراح نشان تجاری یا لوگو وجود دارد.

 • خلاقیت و توان ایده پردازی او
 • مهارت و دانش او

این شما هستید که باید در مراحل مختلف سفارش طراحی لوگو با طراح در ارتباط باشید. به اسم کارفرما بهتر است در هر مرحله ای که احساس کردید، ده فاکتور بالا در حال نادیده گرفته شدن است، با طراح خود ارتباط بگیرید. ما در پارماتیک با بهره گیری از توان طراحان گرافیک مطرح کشور در پی این هستیم که شما به طرح و لوگوی مد نظر خود برسید. سفارش ساخت لوگو یا نشان تجاری کسب و کارها چند مرحله مهم دارد:

 • شما به اسم کارفرما و سفارش دهنده طراحی لوگو با طراحان ارتباط می گیرید. مفاهیم، مدل کسب و کار و استراتژی ها از دل این ارتباط، بیرون کشیده می گردد.
 • طرح های اولیه یا اتود ها به صورت دستی و خام از طرف طراح ارائه می گردد. از روی همین اتودها می توان نسبت پیروزیت کار برای ادامه را سنجید
 • تغییرات و رایزنی های اجرا شده با کارفرما در کار وارد می گردد و سپس کار دوباره به نمایش گذاشته می گردد.
 • در نهایت نسخه تایید شده در نرم افرارهای تخصصی گرافیکی از فتوشاپ، ایلوستریتور و کرول وارد شده و نسخه نهایی در فرمت های مختلف به کارفرما داده می گردد. این فرمت ها را برای طراحی کارت ویزیت، طراحی برند بوک، طراحی بنر، طراحی فاکتور، بروشور، طراحی سایت و اپلیکیشن و ... می توانید به کار ببرید.
منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7827

به "لوگوی حرفه ای را با پارماتیک بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوگوی حرفه ای را با پارماتیک بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید