محلول ضد عفونی کننده نانویی آنتی ویروس از راه رسید

به گزارش وبلاگ خرید، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سهیلا سلحشور کردستانی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان در مورد مواد ضد عفونی کننده شرکت خود عنوان نمود: این شرکت یک موسسه تحقیقاتی است که بر روی بیوپلیمرهای طبیعی و کاربرد پزشکی آنها مطالعه، تاسیس شده است.

محلول ضد عفونی کننده نانویی آنتی ویروس از راه رسید

وی اضافه نمود: این واحد فراوریی خط فراوری مواد ضدعفونی ابزار و سطوح، ضد عفونی دست، فوم های بهداشتی ترمیم زخم و بند آورنده خونریزی متمرکز است و از سال 86 با کاربردهای متفاوت و تحت نام تجاری سیلوسپت و بر پایه تکنولوژی نانو راه اندازی شد.

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه نقره از دیرباز به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده استفاده می شده، اعلام کرد: محلول های ضد عفونی کننده سیلوسپت، تکنولوژی جدیدی از محلول های ضدعفونی کننده غیرالکلی با استفاده از نانو کلوئید نقره هستند که با از بین بردن طیف وسیعی از پاتوژنهای بیماری زا (باکتر یها، ویروسها و قارچها) از انتشار و گسترش انواع بیماریهای عفونی مورد استفاده قرار می گیرند.

وی اضافه نمود: فعالیت ضدمیکروبی محصولات سیلوسپت طی مطالعات دقیق در آزمایشگاه های مرجع و مطالعات بالینی مطابق با استانداردهای بین المللی، اثبات شده است.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان خاطر نشان کرد: نقره قدرت کشندگی حتی بسیاری از ویروس ها و قارچ ها را در کنار باکتری ها دارد از این رو بعد از فراوری نانو ذرات نقره و اخذ مجوز از ستاد توسعه فناوری نانو آغاز به فراوری محصولات ضد عفونی کننده و فوم ها بر پایه نقره شدیم.

سلحشورکردستانی با بیان اینکه این محصولات اکنون در بازار موجود هستند، ادامه داد: این محصولات فاقد سمیت سیستمیک و سلولی، تحریک زایی و سمیت حاد استنشاقی هستند و همچنین براساس نتایج تست معین میزان دوز غلظت ماده موثره آنها در محدوده کاملا ایمن گزارش شده است.

وی اضافه نمود: ماده اصلی در محصولات سیلوسپت، نانوذرات نقره بوده که فعالیت ضد میکروبی آن چند صد برابر فلز نقره درحالت عادی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1660

به "محلول ضد عفونی کننده نانویی آنتی ویروس از راه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محلول ضد عفونی کننده نانویی آنتی ویروس از راه رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید