مسافرت 15000 کرونا مثبت در نوروز ، احتمال غلبه کرونای انگلیسی در کشور

به گزارش وبلاگ خرید، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی تقریبا در تمام کشور گردش پیدا نموده است، گفت: در ایام تعطیلات نوروز بیش از 15 هزار نفر که مبتلا به ویروس کرونا بوده و از بیماری خود آگاهی داشتند، سفر نموده اند.

مسافرت 15000 کرونا مثبت در نوروز ، احتمال غلبه کرونای انگلیسی در کشور

دکتر سیما سادات لاری در گفت و گو با خبرنگاران، درباره شرایط گردش ویروس کرونا در کشور به ویژه ویروس انگلیسی، گفت: در حال حاضر ویروس جهش یافته کرونا انگلیسی تقریبا در تمام کشور گردش پیدا نموده است. بر این اساس به مرور سویه غالب ویروس کرونا در کشور تبدیل به ویروس جهش یافته کرونا خواهد شد.

وی اضافه نمود: بارها گفته شده که ویروس جهش یافته کرونا قدرت سرایت بیشتری به نسبت ویروس کرونای ووهان دارد.

لاری درباره میزان جابجایی ناقلین و مبتلایان به کرونا در تعطیلات نوروز، گفت: در ایام تعطیلات نوروز بیش از 15 هزار نفر که مبتلا به ویروس کرونا بوده و از بیماری خود مطلعی داشتند، سفر نموده اند. این افراد از تست مثبت کرونای خود مطلع بودند و این اقدام منجر به چرخش بیشتر ویروس کرونا شده است.

وی تاکید نمود: پیش بینی این است که حداقل در هفته های آخر فروردین دچار افزایش بیشتر ابتلا و بستری خواهیم شد. در حال حاضر نیز با فرایند افزایشی بیماری در کشور روبرو هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: به هر حال احتمال وقوع خیز چهارم بیماری در کشور دور از ذهن نیست و در هفته های آینده باید شاهد نتیجه سفرها و کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی باشیم که این موضوع در فرایند افزایشی بیماری و بستری و فوت به علت کووید 19 مشهود خواهد بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6757

به "مسافرت 15000 کرونا مثبت در نوروز ، احتمال غلبه کرونای انگلیسی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافرت 15000 کرونا مثبت در نوروز ، احتمال غلبه کرونای انگلیسی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید