نحوه نو تزریق واکسن آبله میمون

به گزارش وبلاگ خرید، ایالات متحده به روش جایگزین تزریق واکسن آبله میمون به منظور افزایش عرضه واکسن مجوز داد.

نحوه نو تزریق واکسن آبله میمون

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) خاطرنشان کرد، نظام سلامت ایالات متحده آمریکا اجازه تزریق واکسن آبله میمون را به صورت داخل پوستی در بزرگسالان، یعنی بین لایه های پوست به جای زیر پوست، در کوشش برای توسعه منابع کم واکسن آبله میمون داده است.

به نقل از رویترز، مقامات بهداشتی در جلسه توجیهی کاخ سفید گفتند، مجوز استفاده اضطراری برای واکسن آبله میمون Jynneos شرکت باواریا نوردیک، دزهای موجود را تا 5 برابر افزایش می دهد؛ این واکسن محافظت یکسانی را ارائه می نماید.

دولت آمریکا تا تقریبا یک ماه پیش حدود 7 میلیون دز از واکسن آبله را خرید که سال آینده تحویل بگیرد. این گونه خریدها باعث کمبود این واکسن شده است.

مجوز FDA پس از آن صادر شد که ایالات متحده و سازمان جهانی بهداشت آبله میمون را یک شرایط اضطراری بهداشت عمومی برای تقویت واکنش در برابر شیوع این بیماری خاطرنشان کردند.

Jynneos در سال 2019 برای پیشگیری از آبله و آبله میمون در بزرگسالان پرخطر 18 سال و بالاتر تایید شد. تایید اولیه آن قرار بود زیر پوست به صورت دو دز تجویز گردد.

تأییدیه سازمان غذا و دارو بعلاوه به افراد زیر 18 سال این امکان را می دهد که اگر تعیین گردد در معرض خطر بالای عفونت آبله میمون هستند، واکسن را با تزریق زیر جلدی دریافت نمایند.

خبرنگاران علمی پزشکی بهداشت و درمان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8807

به "نحوه نو تزریق واکسن آبله میمون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه نو تزریق واکسن آبله میمون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید