نوبخت: زمانی را برای اتصال بیرجند به راه آهن اعلام نمی کنم

به گزارش وبلاگ خرید، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: زمانی را برای اتصال بیرجند به شبکه سراسری راه آهن اعلام نمی کنم، زیرا می خواهیم اگر قولی دادیم به موقع اجرا شود.

نوبخت: زمانی را برای اتصال بیرجند به راه آهن اعلام نمی کنم

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محمدباقر نوبخت امشب در بازدید از پروژه قطعه 16 راه آهن زاهدان-بیرجند ایستگاه یونسی در شرق کشور، گفت: خودمان را مدیون مردم متدین و شریف استان خراسان جنوبی می دانیم و در خصوص اجرای این قطعه راه آهن که بیرجند را به ایستگاه یونسی وصل می کند کاملاً پای کار هستیم.

وی اضافه نمود: همچنین از بندر اقیانوسی چابهار عملیات راه آهن را با سرعت به سمت زاهدان در حال انجام داریم و قرارگاه متعهد شد با 300 میلیون یورو که برای این کار اختصاص دادیم و پولش مهیا است بتواند تا انتها سال 99 چابهار را به عنوان یک بندر غیرتحریمی اقیانوسی به زاهدان وصل کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه نمود: همچنین از راستا کرمان به راحتی به بافق و طبس و از این طرف هم بیرجند به مشهد و سرخس وصل خواهد شد و به یاری خدا و به عنایت به اینکه راستا تربت حیدریه به سمت هرات کارهایش در حال اتمام است بیرجند از هر طرف می تواند به سمت شرق و غرب از راه آهن برخوردار شود.

نوبخت با بیان اینکه امید ما این است که هر چه می توانیم نسبت به زیرساخت های کشور توجه داشته باشیم، عنوان نمود: چهره و مأموریت اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران همانطور که بنیان گذار نظام جمهوری اسلامی و رهبری تأکید دارند توجه به محرومان و انسان های شریفی است که در روستا ها و حاشیه شهر ها زندگی می کنند، است.

وی اظهار داشت: نهضتی در دولت از سوی سازمان برنامه و بودجه شکل گرفته و همه نهاد های حمایتی دنبال این هستیم غیر از برنامه هایی که برای توسعه کشور به عنوان برنامه میان مدت پنج ساله ششم اجرا می کنیم برنامه های ویژه برای رفع محرومیت داشته باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: سه قوه کنار هم هستیم و همه مساعی را برای خدمت به مردم مصروف داشته ایم.

نوبخت در خصوص بهره برداری از پروژه راه آهن بیرجند و محقق شدن آرزوی 17 ساله مردم استان، عنوان نمود: طی سال های گذشته با توجه به اینکه سیاست ابلاغی از سوی رهبری به عنوان سیاست اقتصاد مقاومتی بر بسط و توسعه ریل بود و دولت هم توسعه شبکه حمل ونقل ریلی را در دستور کار واقع شده است لذا با سرعت همه استان هایی که به شبکه سراسری وصل نبودند را یکی پس از دیگری به شبکه سراسری وصل می کنیم.

وی از اتصال پنج استان طی سال های گذشته به شبکه سراسری خبر داد و گفت: با احتیاط زمانی را برای اتصال بیرجند به شبکه سراسری اعلام نمی کنم چراکه تا الان نشد جایی را به مردم قول بدهیم که این کار را انجام می دهیم گرچه برخی عزیزان با تردید نگاه می کردند، ولی قول هایمان اجرایی شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: قراردادی که برای این فاینانس داریم نهایی شود زمان دقیقی را اعلام خواهم کرد، اما این را بدانید که شرافت و افتخار خود می دانیم قبل از اینکه دولت را ترک کنیم این راه را یا کامل کنیم یا موانع اصلی را برداشته باشیم و کار را در راستا اتمام قرار داشته باشیم.

نوبخت همچنین در خصوص دوبانده کردن جاده های مرگ بیرجند- نهبندان و بیرجند - قاین، اظهار داشت: قطعاتی که به عنوان قطعات منفصله از این محور باقی مانده باشد با کاری که برای زیرساخت های این استان انجام می دهیم این پروژه ها نیز به اتمام خواهد رسید.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 202

به "نوبخت: زمانی را برای اتصال بیرجند به راه آهن اعلام نمی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوبخت: زمانی را برای اتصال بیرجند به راه آهن اعلام نمی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید