نیروگاه ها با کمبود گاز دست وپنجه نرم می نمایند

به گزارش وبلاگ خرید، مدیرعامل شرکت فراوری برق حرارتی گفت: در حال حاضر وزارت نفت حداکثر کوشش خود را برای تامین گاز نیروگاه ها می نماید اما با این وجود مجبور به استفاده از سوخت مازوت و گازوییل در بعضی از نیروگاه ها هستیم که لازمه حل این مساله مدیریت مصرف مشترکان است.

نیروگاه ها با کمبود گاز دست وپنجه نرم می نمایند

محسن طرزطلب در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که وزارت نفت برای تامین سوخت نیروگاه ها از هیچ کوششی دریغ نکرده است، اظهار کرد: بی شک تامین سوخت خانگی در اولویت وزارت نفت قرار گرفته است اما باید به میزان مصرف نیز توجه گردد، چراکه میزان فراوری محدود است و افزایش مصرف گاز خانگی مسائلی را به وجود می آورد.

وی با تاکید بر این مساله که افزایش مصرف در بخش خانگی موجب ایجاد مسائلی برای نیروگاه ها شده است، توضیح داد: باتوجه به این که تامین برق یکی از اولویت های کشور محسوب می گردد، حداکثر کوشش ما این است که این مساله مسئله ای را برای تامین برق به وجود نیاورد.

نیروگاه ها از برنامه جا ماندند

به گفته مدیر عامل شرکت فراوری برق حرارتی به علت این مساله حدود هفت تا هشت درصد از برنامه تعمیرات نیروگاه ها عقب هستیم اما کوشش ما این است که عملیات تعمیرات و نگهداری تا اردیبهشت ماه انجام گردد تا در پیک سال آینده دچار مشکل نشویم.

طرزطلب ضمن گلایه از انتقادهای غیر منصفانه ای که درباره نیروگاه ها مطرح می گردد، گفت: در شرایط فعلی کشور باید یک اتحاد و همبستگی برای حل مسائل وجود داشته باشد و نباید با بیان انتقادهای بی معنا سرعت فرایند کار را کند کرد.

مصرف گاز در کشور رکورد زد

اخیرا سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از رکوردزنی مصرف گاز خانگی در کشور اطلاع داد و اضافه کرد: سال گذشته در همین زمان میزان مصرف گاز 520 میلیون مترمکعب در روز بود که اکنون این عدد به حدود 600 میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

محمد عسگری در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که میزان مصرف گاز در کشور حدود 72 میلیون متر مکعب در روز نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است اظهار کرد: در حال حاضر 592 میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی مصرف می گردد که ضروری است مشترکان نسبت به نحوه مصرف خود توجه داشته باشند چرا که در غیر این صورت برای تامین گاز صنایع و نیروگاه ها با مشکل روبرو خواهیم شد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 460

به "نیروگاه ها با کمبود گاز دست وپنجه نرم می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروگاه ها با کمبود گاز دست وپنجه نرم می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید