هلین بولک، خواننده ای که بر اثر اعتصاب غذا جان باخت

به گزارش وبلاگ خرید، خبرنگاران: هلین بولک به همراه ابراهیم کوگچک در اعتراض به بازداشت و زندانی شدن 6 نفر از اعضای گروه و ممنوعیت فعالیت و تشدید سیاست های سرکوب دولت رجب طیب اردوغان، نزدیک به یک سال در اعتصاب غذا بود.

هلین بولک، خواننده ای که بر اثر اعتصاب غذا جان باخت

این گروه در سال 1985 فعالیتش را آغازکرد. گروه در ابتدا توسط چهار دانشجو پایه گذاری شد و هدف آنها از تشکیل این باند واکنش به کودتاگران ترک بود. چهار دانشجوی بنیانگذار گروپ یوروم اظهار داشتند که هنرشان را از این پس در خدمت مردم سرکوب شده ترکیه و سراسر دنیا می گذارند و برای آزادی همه نوع بشر فعالیت خواهندکرد. پنج سال پیش از تاسیس گروه ترکیه شاهد یکی از مهم ترین کودتاهای تاریخ خود بود.

این گروه از همان بدو تشکیل اظهار داشت گروهی سوسیالیست، آنتی امپریالیست و انترناسیونالیست است. آنها مهم ترین گروهی بودند که به یاد و در دفاع از کارگران معدن سوما در ترکیه ترانه خواندند. اغلب ترانه های آنها در راستای حمایت از گروه های اقلیت در ترکیه به زبان کردی و یا عربی بود.

گروپ یوروم به نوعی نماد مبارزات سازمان ها و اتحادیه های کارگری در چند دهه اخیر ترکیه بود. اعضای این گروه بصورت منفرد و متشکل در بسیاری از فعالیت های مبارزاتی، اعتراضات خیابانی، اعتصاب های کارگری، آنطور که خود می گویند در پیوند با سایر خلق های مبارز در دنیا شرکت می کردند و در ترکیه در میان روشنفکران و گروه های کارگری محبوبیت بالایی داشتند.

خانم بولک هم چون دیگر اعضای گروه یوروم به اتهام حمایت از گروه ها و احزاب تروریستی تحت تعقیب قرارداشت. به ادعای دولت ترکیه اعضای این گروه موسیقی به حزب سیاسی جبهه انقلابی آزادی مردم، یکی از جریان های مارکسیست-لنینست فعال ترکیه، تعلق خاطرداشته اند. این حزب از سوی اتحادیه اروپا، دولت ترکیه و ایالات متحده در زمره گروه های تروریستی قرارگرفته است.

اعضای گروه یوروم بارها ادعای دولت ترکیه را ناروا و بی جا دانسته اند.

گروپ یوروم بعد از 30 سال فعالیت و همکاری با 70 موزیسین و ثبت 23 آلبوم از سال 2015 به این طرف با تهدیدهای دولتی و بازداشت بعضی از اعضای گروه، عملا متلاشی شد.

در سه دهه فعالیت اعضای این گروه بارها بدلیل حمایت از گروه های اقلیت و مخالفت با دولت های وقت ترکیه بازداشت شدند.

ابراهیم گوکچک، نوازنده گیتار بیس و یکی از مشهورترین اعضای این گروه، در ماه فوریه بدلیل بیماری با وثیقه از زندان آزاد شد. او هم پس از آزادی اظهار داشت به همراه هلین بولک اعتصاب غذا خواهد نمود. ابراهیم گوکچک در مصاحبه با مجله فرانسوی پلیتیس در ماه فوریه گفت تصمیم اعتصاب غذا بسیار سخت بوده اما اعضای گروه معتقدند برای ایستادن در برابر ظلم، باید همواره آماده مرگ بود.

منبع: euronews

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: برترین ها
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3047

به "هلین بولک، خواننده ای که بر اثر اعتصاب غذا جان باخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هلین بولک، خواننده ای که بر اثر اعتصاب غذا جان باخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید