واکنش ترامپ به پیروزی سندرز در نوادا

به گزارش وبلاگ خرید، فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا در توئیتی درباره انتخابات درون حزبی نامزدهای دموکرات در ایالت نوادا به برنی سندرز بابت پیروزی تبریک گفت و نوشت: برنی! نگذار دیگران پیروزی را از تو بگیرند.

واکنش ترامپ به پیروزی سندرز در نوادا

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اظهارنظری درباره سومین ایستگاه انتخابات درون حزبی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور که در ایالت نوادا برگزار شده، پیروزی برنی سندرز در حزب دموکرات را تبریک گفته و همزمان او را برنی دیوانه خطاب نموده است.

طبق گزارش های رسانه های آمریکایی، برنی سندرز سناتور سوسیال دموکرات ایالت ورمونت آمریکا در رقابت های انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت نوادا پیروز شد.

نتایج اولیه انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت نوادا به توضیح ذیل است: برنی سندرز 55.7 درصدآرا، جو بایدن 19.8 درصد، تام استیر 9.2 درصد و الیزابت وارن 8.3 درصد.

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به خبرهای اولیه درباره نتایج انتخابات درون حزبی دموکرات ها، اظهارنظر قبلی خود درباره کوشش اعضای ارشد حزب دموکرات برای جلوگیری از پیروزی نهایی برنی سندرز در رقابت های مقدماتی این حزب را تکرار کرد.

دونالد ترامپ درباره انتخابات دموکرات ها در نوادا، برنی سندرز سناتور نام آشنا و سوسیال دموکرات کنگره را برنی دیوانه و مایکل بلومبرگ نامزد میلیارد حزب دموکرات و شهردار اسبق نیویورک را به دلیل کوتاهی قدش مایک کوچولو خوانده است.

رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری نوشت: به نظر می رسد که برنی دیوانه دارد در ایالت بزرگ نوادا عملکرد خوبی بر جای می گذارد. بایدن و دیگران به نظر ضعیف می رسند.

ترامپ با تاختن دوباره به مایکل بلومبرگ که زمانی با او دوستی داشته است، نوشت: مایک کوچولو بعد از ثبت کردن بدترین حضور در تاریخ مناظرات ریاست جمهوری (آمریکا)، به هیچ وجه نمی تواند آغاز دوباره ای در کارزار انتخاباتی اش داشته باشد.

رئیس جمهور آمریکا با تکرار اتهام زنی به سران و اعضای ارشد حزب دموکرات برای ممانعت کردن از پیروزی نهایی برنی سندرز در رقابت های مقدماتی نامزدهای این حزب اضافه نمود: تبریک به برنی (بابت پیروزی در نوادا). اجازه نده آنها (پیروزی) را از تو بگیرند.

ترامپ پیش از این هم دموکرات ها را به کوشش برای جلوگیری از پیروزی سندرز در رقابت های مقدماتی نامزدهای این حزب در انتخابات ریاست جمهوری متهم نموده بود.

برنی سندرز که اکنون در رقابت های درون حزبی حزب دموکرات صدرنشین است در دور قبلی انتخابات آمریکا در سال 2016 نیز آرای مردمی بیشتری نسبت به هیلاری کلینتون کسب نموده بود اما خاتمه با رای موکلین غیرمتعهد، این کلینتون بود که به عرصه انتخابات پا گذاشت و از دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا باخت.

به گفته رئیس جمهور آمریکا، کمیته مرکزی حزب دموکرات کوشش می نماید تا از پیروزی برنی سندرز در انتخابات درون حزبی، جلوگیری کند.

310311

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 919

به "واکنش ترامپ به پیروزی سندرز در نوادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به پیروزی سندرز در نوادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید