سرانجام تیر؛ آخرین مهلت کسب وکار های کوچک برای استفاده از تسهیلات کرونایی

به گزارش وبلاگ خرید، صندوق نوآوری و شکوفایی آخرین مهلت استفاده از تسهیلات کرونایی شرکت های کوچک آسیب دیده را انتها تیرماه گفت.

سرانجام تیر؛ آخرین مهلت کسب وکار های کوچک برای استفاده از تسهیلات کرونایی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، برای حمایت از کسب و کار های کوچک آسیب دیده بر اثر شیوع ویروس کرونا تسهیلاتی در صندوق نوآوری تعریف شد. این تسهیلات با هدف حمایت و کمک به تداوم کسب و کار های کوچک (نیروی انسانی کمتر از 50 نفر یا فروش کمتر از 20 میلیارد ریال در سال 98) که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند طراحی شده است که در این مرحله تسهیلات تا سقف 500 میلیون تومان با نرخ 9 درصد و دوره پرداخت 6 ماه و دوره تنفس 6 ماه و بازپرداخت یک ساله برای شرکت های دانش بنیان اجرایی می شود.

پرداخت این تسهیلات مشروط بر حفظ اشتغال 90 درصدی شرکت است که متناسب با عملکرد، ابعاد، هزینه ها، حقوق، دستمزد و محل استقرار شرکت ارزیابی و پرداخت می شود. ضوابط مشخص شده در اعطای تسهیلات و تخمین معیار آسیب دیدگی از پیچیدگی خاصی برخوردار نیست.

بر اساس این گزارش معیار کمی میزان آسیب دیدگی شرکت ها تغییر درصد رژیم فروش شرکت در زمستان سال 98 نسبت به سال 97 است و در صورت افت فروش در زمره شرکت های آسیب دیده قرار می گیرند.

شرکت های دانش بنیان آسیب دیده از کرونا از طریق صندوق نوآوری و شرکت های خلاق، شتاب دهنده ها و فضا های کار اشتراکی از طریق صندوق های پژوهش و فناوری و با همکاری دبیرخانه شرکت های خلاق و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تسهیلات استفاده می کنند.

از بین شرکت های دانش بنیان تا به امروز 800 شرکت برای دریافت تسهیلات شرکت های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در صندوق نوآوری و شکوفایی تقاضای خود را ثبت کرده اند که از این تعداد حدود 300 شرکت تایید شده و بسکمک تسهیلات دریافت کرده اند.

آخرین مهلت استفاده از تسهیلات ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت های دانش بنیان کوچک آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و همچنین شرکت های خلاق، شتاب دهنده ها و فضا های کار اشتراکی تا سرانجام تیرماه خواهد بود و این زمان تمدید نخواهد شد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3248

به "سرانجام تیر؛ آخرین مهلت کسب وکار های کوچک برای استفاده از تسهیلات کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام تیر؛ آخرین مهلت کسب وکار های کوچک برای استفاده از تسهیلات کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید