پذیره نویسی پالایشی یکم یک هفته تمدید شد

به گزارش وبلاگ خرید، پس از ریزش های دو روز اخیر و توقف چند نماد حاضر در صندوق پالایشی یکم امروز بورس نیوز از تمدید یک هفته ای مدت پذیره نویسی پالایشی یکم خبر داد.

پذیره نویسی پالایشی یکم یک هفته تمدید شد

راهنمای خرید صندوق پالایشی یکم

پذیره نویسی صندوق ETF از روز چهارشنبه پنجم شهریورماه آغاز شده و تا 26 شهریور ادامه دارد. هر واحد این صندوق 10 هزار تومان است و هر کس می تواند تا سقف پنج میلیون تومان یعنی 500 واحد سفارش خرید ثبت کند. آن هایی که قبلا دارا یکم خریده بودند، شرایط متفاوتی دارند. بر اساس اطلاعیه سازمان خصوصی سازی، جمع سرمایه گذاری در دارا یکم و پالایشی یکم پنج میلیون تومان اعلام شده و این یعنی اگر قبلا دو میلیون تومان دارا یکم خریده بودید، این بار تا سقف سه میلیون تومان یعنی 300 واحد امکان خرید پالایشی یکم دارید. با توجه به اینکه در چنین شرایطی پالایشی یکم می تواند 13 میلیون نفر مشتری داشته باشد، ممکن است در ادامه این تصمیم تغییر کند و خریدار های دارا یکم هم بتوانند تا سقف پنج میلیون پالایشی یکم بخرند.

اگر کد بورسی دارید، صرفا می توانید از طریق کارگزاری ها برای شرکت در پذیره نویسی اقدام کنید. برای این کار باید نماد پالایش را در فهرست نماد های بازار جستجو کنید و برای خرید حداکثر 500 واحد سفارش ثبت کنید. توجه داشته باشید که بعد از پایان معاملات ممکن است با پیام لغو سفارش روبرو شوید. این به معنای حذف سفارش خرید شما نیست و لازم نیست دوباره برای خرید اقدام کنید. در چنین حالتی پول اضافه از حساب شما کم می شود و بازگشت آن ممکن است چند روز طول بکشد. در پذیره نویسی دارا یکم آن هایی که کد بورسی داشتند، از بانک ها هم می توانستند برای خرید واحد ها استفاده کنند، اما در صندوق جدید، پذیره نویسی برای فعالان بورس، صرفا از طریق کارگزاری ها امکان پذیر است.

اگر کد بورسی ندارید، می توانید با کد ملی خود برای شرکت در پذیره نویسی اقدام کنید. برای این کار شبکه بانکی به کمکتان می آید و برای ثبت سفارش می توانید در کنار مراجعه حضوری به شعبه بانک، از سامانه های اینترنت بانک، موبایل بانک یا بعضی اپلیکیشن های کیف پول استفاده کنید. توجه داشته باشید که در چنین شرایطی سفارش شما در کارگزاری همان بانک ثبت می شود. مثلا اگر از بانک ملی برای شرکت در پذیره نویسی استفاده کنید، نهایتا واحد های شما در کارگزاری بانک ملی ثبت می شود. برای فروش واحد های حتما لازم است کد بورسی داشته باشید. برای همین بهتر است در فرصت باقی مانده تا زمان انجام معاملات کد بورسی بگیرید. برای اینکه دچار دردسر نشوید، بهتر است سراغ همان کارگزاری بانکی بروید که از آنجا برای پذیره نیوسی اقدام کرده اید، بروید. در چنین شرایطی زمانی که واحد های پالایشی یکم قابل معامله شود، مستقیما این واحد ها به ترکیب دارایی یا پرتفوی شما در کارگزاری بانک مورد نظر می آید و نیازی به تغییر کارگزاری ناظر نخواهید داشت. در طرف مقابل اگر در کارگزاری دیگری ثبت نام کنید، لازم است برای فروش واحد ها کارگزار ناظر خود را تغییر دهید که این مورد حداقل سه روز طول خواهد کشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4164

به "پذیره نویسی پالایشی یکم یک هفته تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیره نویسی پالایشی یکم یک هفته تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید