پسر فردین: متاسفم که نمی توانم کار پدرم را انجام بدهم ، کسی که پدرم را شکست داد الگوی من است!

به گزارش مجله بای بلاگ، پسر معصومی نابغه تازه و نوظهور کشتی ایران با سبک متفاوت کشتی خود چشم جهانی این رشته را به خود خیره نموده است.

پسر فردین: متاسفم که نمی توانم کار پدرم را انجام بدهم ، کسی که پدرم را شکست داد الگوی من است!

نمونه خانواده های قهرمان در کشتی ایران زیاد است؛ برادران خادم، برادران گرایی، برادران محبی و برادران فیروزپور. یکی از قهرمانانی که در چند سال گذشته پا به آوردگاه دنیای گذاشته، امیررضا معصومی است. او فرزند فردین معصومی نایب قهرمان کشتی سنگین وزن دنیا و صاحب بازوبند پهلوانی ایران در سال 1386 است. امیررضا معصومی تا به امروز در رده های سنی نوجوانان، جوانان و امیدهای دنیا پیروز به کسب عنوان قهرمانی دنیا شده و در انتخابی بزرگسالان ایران نیز با عبور از سد قهرمانان بزرگ، در جمع 2 نفر برتر کشور قرار گرفته است.

فردین معصومی توانست بازوبند پهلوانی کشور را از آن خود کند اما امیررضا معصومی در نخستین تجربه خود در مسابقات پهلوانی ناپیروز بود و مغلوب مصطفی طغانی شد. امیررضا معصومی در سال 1401 پیروز به کسب مدال طلای مسابقات دنیای جوانان دنیا، امیدهای دنیا، قهرمانی ایران و عنوان قهرمانی جام باشگاه های دنیا با تیم بانک شهر شد.

استان گیلان که با کشتی گیله مردی در ورزش بومی شناخته می گردد، قهرمانان بزرگی را مانند فردین معصومی و محمود نامجو وزنه بردار و دارنده نخستین مدال المپیکی گیلان (نقره المپیک 1952 هلسینکی و برنز 1956 ملبورن)، سید مهدی پانزوان در وزنه برداری، جاسم ویشکایی در رزمی و شمار زیادی قهرمان بزرگ را در رشته های مختلف به ورزش ایران و دنیا معرفی نموده است.

پسر معصومی نابغه نو و نوظهور کشتی ایران با سبک متفاوت کشتی خود چشم دنیای این رشته را به خود خیره نموده است؛ نوجوانی که با وجود 18 سال سن در قامت یک قهرمان واقعی ظاهر شده و در پی خاتمه دادن به سلطه بزرگانی مانند گنو پتریاشویلی، طاها آکگول و امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم است. جسارت و جنگندگی امیررضا معصومی فاکتور برنده کشتی او است؛ فاکتوری که باور دارد آن را به سبک بزرگان کشتی روسیه به نمایش می گذارد.

معصومی از آن دست جوانان کشتی ایران است که ره صد ساله را یک شبه طی نموده و در بین طرفداران این رشته از محبوبیت خاصی برخوردار است. او با اشاره به پیروزیت های پیاپی در سال 1401 گفت: من بسیاری از این پیروزیت ها را مدیون پدرم می دانم. مربیان دیگر نیز نقش مهمی در معرفی من به دنیای کشتی داشتند.

نابغه سنگین وزن ایران توضیح داد: بعد از پدرم، کشتی روس ها را دوست دارم و در بین روس ها نیز سبک کشتی بلال ماخوف مورد پسند من است که او سابقه شکست پدرم را دارد. (فردین معصومی در فینال پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال 2009 هرنینگ دانمارک مغلوب بلال ماخوف شد)

دارنده مدال طلای جوانان دنیا با اشاره به قدرت نمایی گنو پترواشویلی و طاها آکگول در چند سال گذشته گفت: امیرحسین زارع کشتی های خوبی با این دو قهرمان داشت و آنان را نیز شکست داد. من نیز خیلی دوست دارم با این دو قهرمان کشتی پیش از بازنشستگی آنان روبه رو شوم تا سطح کشتی خود را در میان این بزرگان سنگین وزن دنیا محک بزنم.

معصومی جوان بسیار مشتاق بود که دو دهه زودتر در کشتی ایران حضور داشته باشد تا مصافی با فردین معصومی داشته باشد: دوست داشتم با پدرم یک مسابقه داشته باشم و در آن مسابقه حتما بازنده بودم. خوشحالی پدرم را پس از برد دوست دارم زیرا با پشتک وارو خاص خود آن را جشن می گرفت. متاسفانه من نمی توانم این کار را انجام دهم. پدرم از معدود سنگین وزن هایی بود که به راحتی و به مانند یک ژیماستیک کار حرکات آکروباتیک را در تشک اجرا می کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 فروردین 1402 بروزرسانی: 10 فروردین 1402 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8914

به "پسر فردین: متاسفم که نمی توانم کار پدرم را انجام بدهم ، کسی که پدرم را شکست داد الگوی من است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسر فردین: متاسفم که نمی توانم کار پدرم را انجام بدهم ، کسی که پدرم را شکست داد الگوی من است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید