پیامک دستگاههای اجرایی براساس کدملی افراد ارسال می گردد

به گزارش وبلاگ خرید، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، مجید فولادیان فعالیت سامانه چاپار را در راستای حصول اطمینان از پیامک های ارسالی دستگاه های اجرایی به شهروندان عنوان نمود و گفت: با توجه به شهروند مدار بودن بسیاری از خدمات دولت الکترونیک و احتیاج به وجود تعامل نزدیک میان مردم و دولت، در خدماتی که احتیاج به ارتباط مستقیم با مخاطب دارند، شماره موبایل فرد به عنوان یک کانال ارتباطی مهم مورد استفاده دستگاه مورد نظر قرار می گیرد.

پیامک دستگاههای اجرایی براساس کدملی افراد ارسال می گردد

وی گفت: اما مواردی وجود دارد که طی آن دستگاه اجرایی، شماره موبایلی جهت ارسال پیغامک از مخاطب مورد نظر ندارد و صرفاً دارای یک کد ملی از او است و حتی در بعضی موارد با تعداد انبوه سیم کارت های ثبت شده به نام دارنده روبرو است. به منظور یاری به حل این قضیه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به راه اندازی سامانه چاپار نموده است.

فولادیان ادامه داد: این سامانه این امکان را فراهم می نماید تا چنانچه دستگاه های اجرایی جهت ارسال پیغامک به مردم، یک شماره موبایل معین ثبت شده به نام مالک سیم کارت نداشته باشند و یا تنها اطلاعات کد ملی مخاطب را داشته باشند، بتوانند با استفاده از چاپار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و وب سرویس آنکه قابل بهره برداری در سامانه پیغام ایران سازمان فناوری اطلاعات است، ضمن ارائه کد ملی شهروند به تمام شماره موبایل های به نام مخاطب پیغامک ارسال نمایند.

وی تاکید نمود: این طرح قابلیت استفاده در فراخوانی ها و اطلاع رسانی عام و خاص و دیگر کاربردهای حوزه دولت الکترونیکی را دارد.

سامانه پیغام ایران سامانه ای است که با هدف ارسال الکترونیکی بدون واسطه اعلان های رسمی دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی کشور به آحاد مردم و مؤسسات حقوقی که متقاضی دریافت خدمات دولتی و عمومی هستند، توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران ایجاد شده است.

در این سامانه، کارپوشه هر فرد صندوق دریافت و ارسال نامه های اداری و رسمی به صورت الکترونیک به شمار می رود. به عبارت دیگر، سامانه پیغام ایران به ایجاد بستری امن و قابل اعتماد بین دستگاه های اجرایی و مردم می پردازد و ارسال تمام اعلانات و مکاتبات دستگاه های اجرایی به سامانه ای واحد و امکان ارسال به صورت متقابل از طرف کاربران را به عهده دارد.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7369

به "پیامک دستگاههای اجرایی براساس کدملی افراد ارسال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامک دستگاههای اجرایی براساس کدملی افراد ارسال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید