پیشروی نیرو های دولت نجات ملی در غرب مأرب

به گزارش وبلاگ خرید، خبرگزاری خبرنگاران- نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن ، کنترل منطقه الطلعه الحمراء در غرب شهر مأرب را در دست گرفتند.

پیشروی نیرو های دولت نجات ملی در غرب مأرب

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از تلویزیون المیادین؛ نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن وابسته به دولت نجات ملی در صنعا، کنترل منطقه الطلعه الحمراء در غرب شهر مأرب را پس از درگیری های شدید با نیرو های منصور هادی، در دست گرفتند.

به گفته منابع آگاه، نیرو های منصور هادی و ائتلاف سعودی کوشش می نمایند از اردوگاه های آوارگان در مأرب به عنوان سپر انسانی استفاده نمایند.

داعش هم نتوانست به ائتلاف متجاوز سعودی و مزدورانش در مأرب یاری کند

در حالی که کشور های ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران آن به همراه گروه تروریستی داعش و القاعده نتوانستند جلوی پیشروی ارتش و کمیته های مردمی را در مأرب بگیرند، حزب اصلاح تحت حمایت عربستان از مردم جنوب یمن خواست در درگیری های مأرب حضور یابند.

به گزارش شبکه تلویزیونی العالم، درگیری ها در جبهه های مأرب یمن شدت گرفته است؛ به طوری که نیرو های مشترک با ائتلاف متجاوز و مزدوران آن از جمله، گروه های القاعده و داعش روبرو هستند. به رغم اینکه جنگنده های سعودی در درگیری ها مداخله کرد، نیرو های مشترک یمنی با کسب بعضی دستاوردها، به شکل مستمر در میدان پیشروی کردند و راه های ارتباطی راهبردی تحت تسلط آن ها درآمده است.

در همین حال، عبدالملک بدرالدین دبیر کل جنبش انصارالله یمن گفت عملیات نظامی در همه جهت ها در چارچوب مقابله با تجاوزگری انجام می گردد که دیگران این تجاوزگری را علیه یمن شروع کردند.

عبدالناصر ناصرالدین گزارشگر این شبکه گزارش داد: درگیری ها در مرز های مأرب در شمال شرق یمن ادامه دارد. به طوری که نیرو های مشترک یمن عرصه را بر باقی ماندگان مزدوران تنگ کردند؛ کسانی که به همراه کشور های حامی خود فریاد برمی آورند و به دنبال آتش بس هستند.

جنبش انصارالله اظهار داشت: مواضع بین المللی درباره تحولات مأرب چیزی جز حمایت بین المللی از ادامه تجاوزگری و محاصره این کشور نیست.

این جنبش اضافه نمود: این مواضع فقط در چارچوب ادامه حمایت از گروه های تکفیری اتخاذ شد؛ گروه هایی که با متجاوزان و اشغالگران همکاری نظامی دارند.

جنبش انصارالله این موضع را در حالی اتخاذ کرد که گروه تروریستی داعش اظهار داشت در درگیری های مأرب با کشور های متجاوز همکاری دارد. جنبش انصارالله ائتلاف متجاوز را مسئول کامل جنایت ها علیه ساکنان مأرب دانست و تاکید نمود ملت یمن از حق و مشروعیت برای ادامه نبرد آزادسازی وطن برخوردار است.

در همین چارچوب، پس از آنکه همه کوشش های کشور های متجاوز برای متوقف کردن پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن با شکست روبرو شد، حزب اصلاح تحت حمایت عربستان، از مردم جنوب یمن خواست به جنگ در استان مأرب بپیوندند.

در همین حال، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن در پاسخ به گزارش مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل به یمن، در شورای امنیت درباره تحولات اخیر مأرب، گفت از زمان درگیری ها در منطقه نهم، درگیری ها در این منطقه ادامه دارد. وی به گریفیتس یادآوری کرد کشور های متجاوز از همان ابتدا با طرح نقاط نُه گانه در استان مأرب مخالفت کردند.

وی اضافه نمود: کشور های متجاوز و نماینده سازمان ملل توقف حملات هوایی و لغو محاصره را در ازای توقف پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن به سمت این شهر نپذیرفتند.

در عرصه میدانی، نیرو های مشترک یمنی بر بعضی مواضع در شرق منطقه المدغل الجدعان مسلط شدند و در این درگیری ها سرتیپ احمد الشرعبی فرمانده تیپ الصقور و شماری از همراهانش کشته شدند.

از سوی دیگر، درگیری ها در مواضع نظامی مشرف بر جاده بین المللی بین شهر مأرب و مناطق مدغل جدعان و صرواح ادامه دارد.

در چارچوب متصل کشورهای متجاوز و مزدوران آن در مأرب برای جلوگیری از پیشروی نیروهای مشترک، از غیر نظامیان و آوارگان به عنوان سپر انسانی استفاده می نمایند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6260

به "پیشروی نیرو های دولت نجات ملی در غرب مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشروی نیرو های دولت نجات ملی در غرب مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید