چه مواقعی می توان از پنجره دوجداره ارزان استفاده کرد؟

به گزارش مجله بای بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران-واژه پنجره دوجداره ارزان به این معناست که جهت ساخت پنجره upvc از پروفیل upvc ارزان تری استفاده کرد تا قیمت تمام شده پنجره دوجداره پایین تر بیاید. اما آیا این پنجره دوجداره ارزان استانداردها در آن رعایت شده است؟ چه مواقعی می توان از پنجره دوجداره ارزان استفاده کرد؟ آیا جوابگوی احتیاج ما را می دهد؟ آیا برای هر نوع شرایط آب و هوایی مناسب است؟ آیا عمر مفید آن بالاست یا پس از مدتی دوباره باید اقدام به تعویض آن کرد.

چه مواقعی می توان از پنجره دوجداره ارزان استفاده کرد؟

به چه نوع پنجره ای پنجره دوجداره ارزان می گویند:

1- پروفیل upvc آن در گرید بندی پروفیل ها جزء پروفیل هایی با گرید B یا C باشد.

2- شیشه دوجداره آن تماما صنعتی نباشد و نیمه صنعتی باشد ، اما استاندارد فراوری شده باشد.

3- یراق مورد استفاده آن تک حالته اما تک حالته با لولای معمولی خیر، بلکه تک حالته با لولای قابل رگلاژ که تحمل وزن آن بالا باشد و بتواند وزن لنگه بازشو را تحمل کند.

4- در داخل پروفیل های UPVC گالوانیزه U شکل باشد اما دارای حداقل ضخامت یعنی 1 میلیمتر باشد و کمتر از آن نباشد.

5- پروفیل آن سفید باشد.

6- لاسیتک های آب بندی و هوابندی آن معمولی باشد و از نوع EPDM نباشد.

یک پنجره دوجداره با تعیینات بالا را می توان یک پنجره دوجداره ارزان نامید. یعنی یک پنجره دوجداره با قیمتی نسبتا مناسب و کیفیت قابل قبول اما نا عالی. سوال بسیار مهم در این است که در چه مواقعی می توان از پنجره UPVC ارزانتر با کیفت قابل قبول استفاده کرد و در چه مواقعی نمی توان.

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت پنجره دوجداره

در چه مواقعی می توان از پنجره دوجداره با گرید B و یا همان محصول اکونومی استفاده کرد:

1- ابعاد پنجره دوجداره شما خیلی عظیم و خاص نباشد: اگر ابعاد پنجره شما کوچک باشد و در حد استاندارد باشد می توان از گرید های دیگر پنجره و با تعیینات بالا استفاده کرد. اما اگر ابعاد پنجره بازشو های شما عظیم باشد حتما باید از پنجره دوجداره با گرید A استفاده کرد آنهم با گالوانیزه های داخلی قوطی شکل با ضخامت 1/5 تا 2 . اگر ابعاد پنجره دوجداره شما عظیم است و می خواهید یک پنجره دوجداره استاندارد داشته باشید حتما پنجره UPVC شما باید از گرید نوع A باشد و یا آلومینیوم.

2- اگر در منطقه ای هستید که خشک و کویری نمی باشد و تابش نور خورشید شدید نیست: معمولا در مناطق معتدل شدت تابش نور خورشید کمتر است و اختلاف دما در طی روز و شب متفاوت است. در این شرایط می توان از پنجره دوجداره با گرید B استفاده کرد. اما اگر در منطقه ای هستید که تابش آفتاب شدید است، و در طی شب هوا سرد می شود، حتما باید از پنجره UPVC با گرید A استفاده نمایید تا اولا در مقابل تابش شدید نور خورشید دجار تغییر رنگ نشود و همچنین بتواند اختلاف دما در طی روز و شب را تحمل کند و دچار دفورمگی نشود. و یا اگر پننجره شما در قسمت نورگیر ساختمان است و در معرض تابش نور مستقیم خورشید نمی باشد. شما می توانید از پنجره دوجداره با گرید B بهره ببرید.

3- در منطقه بسیار سرد سیر نباشید: در مناطق بسیار سردسیر حتما باید از پنجره ای استفاده کرد که در طی روز بیشترین گرمای خورشید را جذب کند و همچنین در طی شب و هنگام سرد شدن هوا عایق خوبی در برابر سرما باشد. در این مناطق حتما باید از نوع پنجره با گرید A استفاده شود و حتی نوع شیشه دوجداره آن نیز حتما باید تماما صنعتی و گاها 3 جداره باشد.

4- محل نصب پنجره در کنار خیابان شلوغ و عظیمراه نباشد: اگر در یک محیط کم صدا هستید و یا مثلا پنجره شما در قسمت نورگیر ساختمان قرار گرفته است و تابش نوری به آن نداریم، شما می توانید از یک پنجره با گرید B استفاده نمایید. اما اگر منزل شما در کنار یک خیابان پر تردد است و یا در کنار عظیمراه است و پنجره دوجداره ای می خواهید که به شما آرامش را برگرداند، هرگز و هرگز به دنبال پنجره دوجداره ارزان یا همان گرید B نروید و حتما یک پنجره دوجداره با گرید A و آپشن های اضافه جهت کاهش شدت صوت مثل استفاده از شیشه دوجداره لمینیت و یا حتی سه جدار لمینیت و یراق آلات دوحالته آلمانی استفاده نمایید. در غیر این صورت پنجره ای که خرید نموده اید هرگز انتظارات شما را برآورده نمی کند و دوباره باید یک هزینه مضاعف انجام دهید و مجددا اقدام به تقعویض پنجره خود نمایید.

5- اگر به دنبال پنجره رنگی و یا طرح چوب می شد: اگر می خواهید پنجره شما طرح چوب و یا رنگی باشد حتما از پروفیل های گرید A استفاده نمایید چون در پروفیل های UPVC بی کیفت این لایه طرح چوب و یا رنگی که بر روی پروفیل سفید کشیده می شود تا به طرح چوب تبدیل شود، در برابر تابش نور خورشید و هوای گرم پوسته پوسته می شود و از روی پروفیل بلند می شود.

6- اگر هوادار پنجره کشویی هستید: اگر هوادار پنجره کشویی هستید هرگز از نوع ارزان و یا گرید B آن استفاده ننمایید. چون پنجره مدل کشویی استاندارد تا میزان 80 درصد عایق است و کلا پنجره عایقی نمی باشد حالا وای به حال اینکه بخواهید از نوع اکونومی و یا گرید B آن استفاده نمایید. در پنجره کشویی حتما باید از بهترین پروفیل کشویی موجود و یراق ROTO آلمان استفاده کرد که غلطک های آن تحمل وزن بالایی را دارند.

خطوط قرمر در ارزان سازی پنجره UPVC یا همان پنجره گرید B کدام است:

1- گالوانیزه داخی: در تمام سطوح پنجره حتما حتما باید گالوانیزه U شکل با ضخامت و ابعاد استاندارد وجود داشته باشد. کل استحکام پنجره UPVC مربوط به گالوانیزه داخل پروفیل ها می باشد.

2- رعایت کردن کیفت لاستیک های آب بندی: اگر کیفت لاسیتک های پنجره بد باشد به مرور زمان و با تابش نور خورشید تکه تکه شده و کنده می شوند و وقتی پنجره بسته می شود از پشت لولاها کنار دستگیره سوز و سرما و صدا و گرد و غبار می آید.

3-عدم استفاده از لولای معمولی: استفاده از لولای معمولی در پنجره دوجداره یک روش بسیار بد و بی کیفیت در ارزان سازی پنجره دوجداره می باشد. این لولا ها تحمل وزن خوبی ندارند و لنگه خودش را به مرور زمان می اندازد و پنجره سخت باز و بسته می شود. استفاده از این لولاها در الزامات فنی فراوری پنجره استاندارد مربوط به شرکت ویستا بست ممنوع شده است.

4- استفاده از شیشه های دوجداره غیر استاندارد: استفاده از شیشه های دوجدراه ای که در شیشه بری فراوری می شوند و نه مواد رطوبت گیر دارند و نه گاز آرگون تزریق می شود.

5-ارزان سازی در کیفت فراوری و نصب غیر استاندارد: ماشین آلات فراوری پنجره دوجداره باید دارای یک استانداردهای تعیین باشند و همچنین استفاده از افراد غیر متخصص در فراوری پنجره دوجداره جهت پایین آوردن هزینه های مربوط به فراوری. همچنین در هنگام نصب نباید جهت ارزان سازی تزریق فوم پلی ارتان و چسب سیلیکون را حذف کرد.

با توجه به مطالب گفته شده می توان به این نتیجه رسید که ارزان سازیپنجره دوجداره به معنای پایین آوردن کیفیت آن و استفاده از متریال غیر استاندارد نمیباشد. و شما با توجه به احتیاج خود و شرایط آب و هوایی محل نصب پنجره وهمچنین ابعاد آن تصمیم به خرید پنجره با گرید A و یا گرید B نمایید. پنجره خود را با توجه به احتیاج خود انتخاب نمایید.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5181

به "چه مواقعی می توان از پنجره دوجداره ارزان استفاده کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه مواقعی می توان از پنجره دوجداره ارزان استفاده کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید