کاهش 58 درصدی تلفات جاده ای در استان مرکزی

به گزارش وبلاگ خرید، خبرنگاران/مرکزی رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان با اشاره به کاهش 58درصدی کشته شدگان سوانح رانندگی در ایام نوروز سال جاری در جاده های استان گفت: 45 درصد تصادفات منجر به فوت ناشی از واژگونی وسیله نقلیه بوده است.

کاهش 58 درصدی تلفات جاده ای در استان مرکزی

بر اساس اعلام پلیس، سرهنگ ایرج کهریزی با اشاره به کاهش محسوس سفرها در ایام نوروز سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، از کاهش 58 درصدی جان باختگان سوانح رانندگی در این بازه زمانی اطلاع داد و اظهار کرد: با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت های شدید برای تردد در جاده های استان و برنامه ریزی های اجرا شده در راستای ارتقاء امنیت ترافیکی، شاهد کاهش تعداد کشته شدگان و مصدومان ناشی از سوانح رانندگی در جاده های استان بودیم.

وی در ادامه با اشاره به کاهش چهار درصدی کشته شدگان حوادث رانندگی در سال گذشته در محورهای مواصلاتی استان توضیح داد: در سال 98 در سوانح رانندگی اتفاق افتاده در محورهای مواصلاتی استان، 459 نفر جان خود را از دست دادند.

این مقام مسئول افزود: در سال گذشته بر اساس کاربری نوع راه، 27 درصد تصادفات منجر به فوت در محورهای اصلی، 22 درصد در آزادراه ها، 21 درصد در بزرگراه ها و 30 درصد در محورهای فرعی و روستایی بوده است.

این مقام مسئول افزود: سهم وسیله نقلیه به عنوان مقصر تصادفات منجر به فوت به ترتیب عبارت است از، 63 درصد خودروهای سواری، 16 درصد کامیون ها، 11 درصد وانت ها و هفت درصد موتورسیکلت. اتوبوس ها، عابران پیاده و ادوات راهسازی نیز هر کدام به میزان یک درصد در این سوانح مقصر تشخیص داده شده اند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: در 53 مورد از مجموع تصادفات در محورهای مواصلاتی استان، دیگر سازمان های مرتبط به عنوان مقصر وقوع این سوانح رانندگی با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شده اند.

سرهنگ کهریزی در تحلیل میزان تصادفات بر اساس محورهای وقوع تصادفات منجر به فوت در سال گذشته اظهار کرد: تصادف منجر به فوت به ترتیب در آزاد راه ساوه - تهران با 44 فقره تصادف، محور قدیم ساوه - تهران 27 فقره ، آزاد راه ساوه - همدان با 34 فقره ، محور کنار گذر اراک با 15 فقره ، محور اراک - قم با 20 فقره ، محور ازنا با13فقره، محور قدیم ساوه - همدان با 13 فقره ، محور بوئین زهرا با 14 فقره، محور اراک - توره با 13 فقره، محور دلیجان - محلات با 9 فقره و ... بوده است.

وی در ادامه با اشاره به نوع برخورد وسایل نقلیه در تصادفات منجر به فوت در این بازه زمانی در جاده های استان گفت: 45 درصد از سوانح رانندگی مربوط به واژگونی خودرو، 38 درصد وسیله نقلیه با وسیله نقلیه، 9 درصد مربوط از طریق نقلیه با موتورسیکلت و هشت درصد وسیله نقلیه با عابر پیاده بوده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی افزود: 62 درصد از تصادفات منجر به فوت به علت عدم توجه به جلو، 20 درصد انحراف و تجاوز به چپ، 6 درصد تخطی از سرعت مطمئنه، چهار درصد عدم رعایت حق تقدم عبور، دو درصد به علت تغییر جهت ناگهانی وسیله نقلیه، یک درصد عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه و پنج درصد به سایر علت ها اتفاق افتاده است.

سرهنگ کهریزی ادامه داد: از تعداد 459 نفری که در این سوانح رانندگی جان خود را از دست داده اند، 60 درصد افراد در صحنه و 40 درصد در حال انتقال یا در مراکز درمانی فوت شده اند و 74 درصد کشته شدگان حوادث رانندگی استان مرد و 26 درصد آنان زن بوده اند.

وی افزود: 43 درصد از متوفیان تصادفات در این مدت سرنشینان خودروها، 41 درصد رانندگان، 9 درصد راکب یا ترک نشین موتورسیکلت و 7 درصد عابران پیاده بوده اند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی در ادامه گفت: 63 درصد از تصادفات منجر به فوت در جاده های استان مربوط به پلاک های غیر بومی بوده است.

سرهنگ کهریزی با بیان بیشترین ساعات وقوع تصادفات منجر به فوت در جاده های استان ادامه داد: 23 درصد تصادفات منجر به فوت از ساعت 16 تا 20، 21 درصد از ساعت 12 تا 16، 19 درصد از ساعت 20 تا 24، 15 درصد از ساعت چهار تا هشت و 10 درصد از ساعت 24 تا چهار صبح اتفاق افتاده است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1572

به "کاهش 58 درصدی تلفات جاده ای در استان مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 58 درصدی تلفات جاده ای در استان مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید