کرونا زندگی مردم ایتالیا را مختل نموده است، علاقه خاصی به مسی دارم

به گزارش وبلاگ خرید و به نقل از فدراسیون والیبال، امیر عفور در گفتگویی درباره مسایلی همچون بحران ویروس کرونا در ایتالیا و دنیا، عملکرد تیم ملی ایران در سال 98، بازیکن و تیم فوتبال مورد علاقه اش، تعویق بازی های المپیک، فرایند درمان مصدومیتش و آزوهایش برای مردم ایران گفت.

کرونا زندگی مردم ایتالیا را مختل نموده است، علاقه خاصی به مسی دارم

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

امیر غفور متولد 16 خرداد 1370 در کاشان است که با 202 سانتی متر قامت و 90 کیلوگرم وزن، 12 سال پیش مدال طلای نوجوانان آسیا را بر گردن انداخت، 11 سال پیش مدال نقره نوجوانان جهان را برد، 10 سال پیش مدال نقره جوانان آسیا را بر گردن آویخت و 9 سال پیش یعنی در سال 2011 به تیم ملی عظیمسالان ایران دعوت شد.

غفور از همان ابتدا با درخشش فوق العاده اش جای خود را در ترکیب تیم ملی والیبال ایران محکم کرد. غفور با اسپک هایی در ارتفاع 354 سانتی متری، کاپ بهترین اسپکر مردان آسیا را در سال 2013 به خود اختصاص داد و در جریان مرحله نهایی لیگ جهانی 2014 که با مقام چهارمی ایران همراه بود نیز از سوی کارشناسان فدراسیون جهانی به عنوان سلاح امتیازآوری ایران (Iran Scoring Weapon) لقب گرفت.

در دو سال اخیر نیز عملکرد درخشان امیر غفور در بازهای ملی و باشگاهی ادامه داشت. او که فصل قبل به تیم مونزا ایتالیا پیوست، با عملکرد عالی خود در اولین فصل حضورش در سری آ، از ستاره های لیگ ایتالیا بود و این فصل نیز به جمع تیم قدرتمند لوبه پیوست تا یکی از ستاره های این تیم باشد. غفور در این فصل با تیم لوبه قهرمان جام باشگاه های جهان شد و این برای اولین بار در تاریخ بود که یک بازیکن ایرانی این عنوان مهم را کسب می نماید. قهرمانی در جام حذفی ایتالیا نیز عنوانی دیگر بود که او در دومین فصل حضورش در ایتالیا، آن را تجربه کرد. غفور در مسابقات ملی نیز در سال گذشته درخشان ظاهر شد و با عملکرد عالی خود، نقش مهمی در پیروزیت های تیم ملی داشت. در خاتمه لیگ ملت ها 2019 او با کسب 249 پوئن، عنوان ارزشمند امتیازآورترین بازیکن این رقابت ها را به دست آورد و در مسابقات قهرمانی مردان آسیا نیز به عنوان بهترین قطر پاسور برگزیده شد.

* کرونا زندگی مردم ایتالیا را مختل نموده است

ویروس کرونا که شیوع آن از دی ماه سال 98 از شهر ووهان مرکز استان هوبی چین آغاز شد، درحال حاضر تمام کشورهای جهان را درگیر نموده است و نزدیک به نیم میلیون نفر به آن آلوده شده اند.

نگرانی از شیوع این بیماری رویدادهای ورزشی مهمی در جهان، از جمله بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو و لیگ ملت های والیبال را لغو نموده است.

امیر غفور درباره گسترش و شیوع ویروس کرونا در کشور ایتالیا، اضافه کرد: شرایط بحران ویروس کرونا در ایتالیا به حدی است که زندگی همه را مختل نموده است و هیچ کاری نمی توان انجام داد. ایتالیا از نظر آمار جانباختگان این بیماری در رتبه نخست جهان قرار گرفته و شرایط واقعاً غیر قابل کنترل شده است.

وی توضیح داد: در ابتدا که این بیماری و ویروس به ایتالیا رسید، مسابقات را بدون تماشاگر برگزار کردند و بعد بازی ها را به تعویق انداختند. سپس قرنطینه اعلام کردند و همه فضاهای ورزشی را بستند تا همه در خانه ها بمانند. در مرحله بعد، شرایط قرنطینه را تغییر دادند و اجازه دادند دو نفر، دو نفر به باشگاه برویم و تمرینات خود را پیگیری کنیم. البته تمرینات با در نظر دریافت تمهیدات ویژه بهداشتی و مقررات سلامتی بود.

بازیکن تیم والیبال لوبه ایتالیا ادامه داد: دولت ایتالیا در ادامه برنامه هایش برای مبارزه با ویروس و بیماری کرونا مجبور شد کلا همه بازی ها را لغو کند. در حال حاضر، من و دیگر بازیکنان تیم لوبه، در منزل و با امکاناتی که داریم، به وسیله فضای مجازی در یک زمان معین تمرینات را آغاز می کنیم تا از نظر آمادگی بدنی در شرایط مناسب قرار داشته باشیم اما شرایط ادامه لیگ معین نیست.

* به شرایط ایده آل نزدیک شدم

ملی پوش تیم ملی والیبال ایران درباره فرایند درمان مصدومیتش، گفت: دو هدف در فرایند درمان مصدومیت من مد نظر باشگاه و برنامه های آماده سازی ام واقع شده است. نخست این که مصدومیت رفع گردد و دوم این که از نظر جسمانی، به شرایط مناسب و ایده آل برای آغاز مسابقات برسم. با توجه به شرایط ویروس کرونا در ایتالیا و قرنطینه اعمال شده در این کشور، در یک ماه گذشته سی تی اسکن و یا ام.آر.آی جدیدی انجام ندادم اما یک ماه پیش که انجام دادم، مشکل مصدومیتم 70 تا 80 درصد رفع شده بود. به نظرم در این مدت نیز 20 تا 30 درصد باقی مانده نیز بهبود یافته و تمریناتم را نیز آغاز کردم و رفته رفته به آمادگی لازم دست پیدا می کنم.

غفور با یادآوری تعطیلی لیگ های ورزشی و سالن های بدنسازی در کشور ایتالیا، گفت: باید بعد از رفع شدن مصدومیت، به آمادگی کامل برای مسابقات برسم که فعلاً این گونه نشده است؛ زیرا در خانه، امکانات کافی برای تمرینات بدنسازی ندارم و فقط تا یک حدی می توانم به آمادگی برسم. منتظرم تا شرایط بهتر گردد و تمریناتم را به صورت کامل تری دنبال کنم.

لژیونر والیبال ایران در مورد برنامه های باشگاه لوبه برای ادامه مسابقات با توجه به شیوع و گسترش ویروس کرونا، گفت: تصمیم گیری درباره ادامه مسابقات در شرایط فعلی، از دست باشگاه ها خارج است و همه منتظر تصمیم گیری از سوی نخست وزیر ایتالیا و مسئولان بلندپایه کشور هستند. به نظر من، هیچ باشگاهی در ایتالیا و حتی در جهان، در حال حاضر نمی تواند در مورد مسابقات و ادامه فعالیت باشگاه ها تصمیمی بگیرد و این مسئله، وابسته به تصمیمات مقام های بالاتر است. در حال حاضر مهم ترین موضوع، حفظ سلامتی جامعه و مردم است و بعد باید درباره دیگر موضوعات از جمله ورزش که هدف نخست آن سلامتی مردم است، تصمیم گیری گردد. فعلا تمرینات و مسابقات تیم ها تا 15 فروردین به تعویق افتاده تا پس از آن با توجه به شرایط، تصمیم گیری جدید انجام گردد.

* تعویق المپیک، تصمیمی منطقی بود

بازیکن تیم ملی والیبال ایران درباره تعویق یک ساله بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو، گفت: المپیک مهم ترین رویداد ورزشی جهان است و حضور در این رقابت ها، سقف آرزوی هر ورزشکاری است. بنابراین ورزشکاران کوشش می نمایند تا با اوج آمادگی در این بازی ها شرکت نمایند. اگر ویروس کرونا عاملی برای کاهش کیفیت مسابقات، نبودن تماشاگران و یا آماده نبودن ورزشکاران گردد، باید قبول کنیم که شرایط خوبی نیست و از شرایط ایده آل المپیک، دور شده ایم. به نظر من تعویق المپیک، منطقی و بهترین تصمیم ممکن بود که کمیته بین المللی المپیک اتخاذ کرد. قطعاً تغییر زمان برگزاری المپیک، زیان هایی برای حامیان اقتصادی و مسئولان برگزاری این رقابت ها دارد، اما سلامتی ورزشکاران و در کل سلامتی جامعه جهانی، در خطر بود و نمی شد این بازی ها را تحت هر شرایطی برگزار کرد.

* تغییر باعث پیشرفت می گردد را باور کردم

ملی پوش والیبال ایران درباره تجربیات خود پس از دو سال فعالیت و حضور در والیبال ایتالیا، گفت: برای فعالیت در خارج از ایران، با افراد بسیاری که تجربه بیش تری داشتند، از جمله امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی مشورت کردم و نکته ای که ایشان تاکید داشتند و همواره در خاطرم هست، این بود که برای پیشرفت، باید تغییر کرد. الان به این حرف ایشان رسیده ام که این تغییر، باعث پیشرفت ام شده است. بازی در ایتالیا باعث پیشرفت هایی در تفکرات و مسائل فنی ام شده و خدا را شاکرم که این شرایط برایم مهیا شد. امیدوارم که در ادامه نیز پیشرفت و میزان آمادگی ام بهتر از شرایط فعلی گردد.

وی با بیان این که در این فصل هم والیبال را خیلی خوب آغاز کردم و در ترکیب تیم لوبه قرار گرفتم، گفت: شرایط مناسبی داشتم اما قسمت این بود که مصدوم شدم. الان برایم مهم نیست که چه اتفاقاتی در گذشته افتاده و فعلاً به تمریناتم فکر می کنم تا به شرایط ایده آل و مناسب برسم.

* عملکرد لوبه در فصل جاری، بسیار خوب است

بازیکن تیم والیبال لوبه ایتالیا درباره عملکرد این تیم در فصل جاری گفت: تیم والیبال لوبه شاید فصل را خوب آغاز نکرد و در سوپرجام پیروز نشد اما بعد از آن، تیم رفته رفته به ثبات خوبی رسید و نیم فصل اول لیگ را بدون باخت پشت سر گذاشت. در جام باشگاه های جهان که در برزیل برگزار گردید، خیلی خوب کار کردیم و قهرمان شدیم. در جام حذفی هم بسیار خوب عمل کردیم. دو مسابقه خیلی سخت انجام دادیم و با شکست پروجا در ملاقات نهایی که از بهترین بازی هایی بود که تا به حال دیده ام، قهرمان شدیم. امیدوارم در صورت ادامه لیگ نیز بتوانیم همین شرایط را حفظ کنیم و بازیکنان نیز انتظار دارند که در بازی های باقی مانده لیگ، با 100 درصد توان شرکت نمایند و با کسب پیروزی های متوالی قهرمان لیگ شوند.

* هواداران در بازیکنان انگیزه ایجاد می نمایند

غفور درباره هواداران والیبال در کشور ایتالیا با یادآوری این که چهار تیم نخست ایتالیا از نظر تعداد هوادار شرایط خیلی خوبی دارند، تاکید نمود: هواداران ایتالیایی در مسابقات خانگی، تیم محبوب خود را خیلی خوب همراهی می نمایند و در مسابقات خارج از خانه نیز حضور پررنگی دارند. اینجا تیم ها هوادارانی دارند که خیلی پرشور هستند و به قول ما ایرانی ها، دو آتیشه هستند.

وی ادامه داد: تیم لوبه نیز از نظر هواداری شرایط بسیار خوبی دارد و بازیکنان این تیم برای حضور در مسابقات مختلف، انگیزه و انرژی مثبت و خیلی زیادی از این هواداران می گیرند. البته نمی توانم منکر فشار و استرس حضور هواداران برای بازیکنان بشوم، اما برای من شخصاً وجود هواداران انگیزه بسیار خوبی ایجاد می نماید.

* ورزش حرفه ای، شرایط زندگی را سخت می نماید

غفور درباره شرایط زندگی در ایتالیا با تاکید بر این که زیاد خوش نمی گذرد، گفت: مسابقات ما سنگین و تمرینات نیز فشرده است و به طور میانگین، هر سه روز یک مسابقه انجام می دهیم. زمان زیادی برای اوقات فراغت نداریم و در طول هفته، اکثراً در حال تمرین هستیم. اگر در روز استراحت بخواهیم فعالیت های جانبی داشته باشیم، قطعاً برای ادامه تمرینات و مسابقات دچار مشکل می شویم. شرایط ورزش حرفه ای این گونه است که یا در سالن تمرین هستیم و یا در حال مسابقه و رفت و آمد؛ بنابراین دیگر فرصتی برای تفریح و سرگرمی نداریم و برای رسیدن به اهداف عظیم، باید این مسائل را تحمل کرد.

* یوونتوس محبوب ترین تیم فوتبال ایتالیاست

وی در مورد ورزش فوتبال در ایتالیا نیز گفت: در ایتالیا نیز مانند بسیاری کشورهای دیگر، فوتبال ورزش اول کشور است و هواداران بسیار زیادی دارد. فکر می کنم که تیم یوونتوس بیش ترین هوادار را در ایتالیا داشته باشد. مردم از شهرهای مختلف ایتالیا بازی های این تیم را دنبال می نمایند و هوادارش هستند. من هم فوتبال دوست دارم و تا جایی که بتوانم و فرصت داشته باشم، مسابقات را دنبال می کنم اما تیم مورد علاقه من در فوتبال، ایتالیایی نیست.

* علاقه خاصی به مسی دارم

غفور با بیان این که من هوادار تیم بارسلونا هستم و دلیل اصلی آن هم حضور بازیکنی به نام لیونل مسی در این تیم است، گفت: به مسی علاقه شدیدی دارم که دلیل آن، شکل بازی و اخلاق خاص اوست اما متاسفانه در بسیاری از مواقع، برنامه استراحت و مسابقات تیم لوبه به گونه ای نیست که بتوانم همه مسابقات این تیم را دنبال کنم.

* 98 سال خوبی برای والیبال ایران بود

بازیکن کاشانی تیم ملی والیبال ایران درباره عملکرد والیبال ایران در سال 98 گفت: در سال 98 اتفاقات بسیار خوبی برای والیبال ایران افتاد که مهم ترین آن، کسب سهمیه بازی های المپیک 2020 توکیو بود. این سهمیه در شرایطی به دست آمد که بعضی بازیکنان تیم مصدوم بودند و شاید بتوان گفت که والیبال ایران در شرایط آمادگی کامل نبود.

وی تاکید نمود: والیبال ایران در لیگ ملت ها نیز نمایش بسیار خوبی داشت و به مرحله نهایی راه یافت. در آسیا قهرمان شدیم و در مجموع، اتفاقات خوبی برای والیبال رقم خورد. البته اتفاقات ناخوشایند هم برای والیبال در سال 98 به وجود آمد که علاقه مند نیستم درباره این موارد صحبت کنم زیرا یادآور خاطرات تلخی است. امیدوارم که در سال 99 شرایط خیلی بهتری نسبت به سال 98 برای والیبال ایران ایجاد گردد و شاهد اتفاقات خوبی در این رشته ورزشی باشیم.

* آرزوی آرامش برای مردم ایران دارم

غفور با تبریک سال نو به مردم ایران، تاکید نمود: هر چند آغاز سال 99 با اتفاقات خوبی همراه نبود و ویروس کرونا زندگی مردم را مختل و شرایط سختی برای همه ایجاد کرد، اما آرزو می کنم که هرچه زودتر شرایط همه مردم در ایران و تمام جهان بهتر گردد تا به آرامش برسند و از زندگی لذت ببرند. امیدوارم با همدلی و همکاری، شرایط زندگی برای مردم بهتر گردد و زندگی خوبی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1417

به "کرونا زندگی مردم ایتالیا را مختل نموده است، علاقه خاصی به مسی دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا زندگی مردم ایتالیا را مختل نموده است، علاقه خاصی به مسی دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید