کفاشیان: بازنشسته ام، نباید به ویلموتس پول زور بدهیم

به گزارش وبلاگ خرید، نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال گفت: الان 65 سالم است و طبق اساسنامه نمی توانم در دور بعد کاندیدا شوم اما از قبل در هیات رئیسه بوده ام و بقیه هم تقریبا شرایطی مثل من دارند.

کفاشیان: بازنشسته ام، نباید به ویلموتس پول زور بدهیم

به گزارش خبرنگاران ، فارس نوشت:علی کفاشیان در خصوص شرایط ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال و اینکه محمود اسلامیان اعلام کرده کفاشیان باید خودش همکاری با فدراسیون را سبک سنگین کند، گفت: من عضو هیات رئیسه و نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال هستم، به خاطر محرومیتی که برای من در نظر گرفته شد به فدراسیون نیامدم اما بعد از تمام شدن مدت محرومیت تصمیم گرفتم به فدراسیون بیایم و با هیات رئیسه همکاری کنم. این همکاری هم در قالب هیات رئیسه است. با هیات رئیسه صحبت کردم.

وی ادامه داد: هنوز جلسه ای تشکیل نشده، ولی با دوستان صحبت هایی کردم و آنها اعلام کردند با توجه به تجارب و مواردی که وجود دارد، که اصلی ترین آن تصویب اساسنامه و بعد از آن هم انتخابات است، همکاری کنیم. فدراسیون باید از این بلاتکلیفی هر چه زودتر رها شود و ان شاالله فدراسیون را به دست مدیریت جدیدی که در آینده انتخاب می شود بسپاریم.

مجمع به مهندسی شده ها رای نمی دهد

کفاشیان در خصوص اینکه برخی کارشناسان معتقدند او برای مهندسی انتخابات به سود وزارت ورزش وارد عرصه شده، عنوان نمود: مطمئن باشید اگر افراد خاصی بخواهند مهندسی کنند، مجمع فدراسیون فوتبال آن طور نیست که به افراد مهندسی شده رای بدهد. نظر من هم روی فرد خاصی نیست، با اعضای هیات رئیسه هم صحبت هایی کردم که انتخابات درست و بی طرف انجام شود. الان هم که تعداد اعضای مجمع بیشتر شده و انتخابات باید دقیق تر و بهتر انجام شود تا نفر بعدی کار را پیش بگیرد.

من بازنشسته ام و بقیه اعضای هیات رئیسه شرایط مشابه من را دارند

وی در خصوص اینکه قاضی زاده هاشمی اعلام کرده کفاشیان بازنشسته است و بازگشتش به فدراسیون جرم است و حتی باعث استیضاح وزیر ورزش می شود، گفت: من به قانون احترام می گذارم. همان زمان که قانون بازنشستگان توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد، بعد از آن امضای تعهدآوری از طرف خودم نداشتم و بیرون آمدم. اما ظاهرا برای اعضای هیات رئیسه که موظف نیستند و برای آنها شغل نیست تا زمان انتخابات مسئله ای ندارد . من الان 65 سالم است و طبق اساسنامه نمی توانم در دور بعد کاندیدا شوم، اما از قبل بوده ام، در هیات رئیسه هم بوده ام و بقیه هم تقریبا شرایطی مثل من دارند.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه گفته می شود همان هایی که شرایط او را دارند مخالف بازگشتش به فدراسیون هستند و به جز فریدون اصفهانیان هیچ کدام از اعضای هیات رئیسه موافق این کار نیستند، گفت: من با اعضای هیات رئیسه صحبت کردم. آنها هیچ نگرانی و مسئله ای ندارند، چون من نیامده ام جای کسی را بگیرم. هر تصمیمی در هیات رئیسه گرفته شود، من یک رأی دارم. حرف ها را می شنویم، صحبت ها را گوش می کنیم و بهترین آن را می پذیریم.

قانون می گوید بازنشسته حق امضا ندارد

وی در خصوص اینکه نایب رئیس اول فدراسیون است و اگر شرایط بازگشتش فراهم شود باید سرپرست فدراسیون باشد، اضافه کرد: الان بحث بازنشستگی من مطرح است. سرپرست فدراسیون اگر بخواهد امضاهای قانونی را انجام بدهد، قانون مهم تر از بحث فدراسیون است. در فدراسیون مقررات این است که نایب رئیس اول سرپرست شود اما قانون می گوید بازنشسته نمی تواند امضاهای تعهدآور انجام بدهد.

کفاشیان در خصوص اینکه بهاروند هم بازنشسته است گفت: ظاهرا مشکل او حل شده و اعاده به کار گرفته است.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه جوی علیه او به وجود آمده و گفته می شود باید کفاشیان 312هزاردلار بدهد و برشود، عنوان نمود: پول موجود است اما به چه کسی باید آن را بدهیم؟ من بارها شرح دادم، باز هم می گویم اگر کسی می خواهد پول بگیرد بیاید و بگوید. من به چه کسی باید پول بدهم؟

می خواهم در دوره انتقالی برای برگزاری انتخابات کمک کنم

وی در خصوص اینکه هدفش از بازگشت به میز نایب رئیسی چیست، گفت: محرومیت من تمام شده و عضو هیات رئیسه فدراسیون هستم. می خواهم در این مدت کوتاه که فدراسیون باید دوره انتقالی را طی کند و سریعا به انتخابات و تصویب اساسنامه برسد، کمک کنم. صرفاً همین است.

کفاشیان در خصوص اینکه یعنی پس از این دوره دیگر از فوتبال کناره گیری می کند، گفت: برای دوره جدید من بازنشسته هستم و سن من هم 65 به بالا است و طبق اساسنامه نمی توانم کاندیدا شوم.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه اگر قانون سن برداشته شود آیا به فعالیتش ادامه می دهد گفت: باز هم قانون می گوید بازنشسته نمی تواند.

در خصوص اساسنامه آپدیت نیستم

وی در خصوص اینکه در هیات رئیسه فدراسیون پنج نفر بازنشسته هستند و در برابر اجرای قانونی که قوه مقننه آن را ابلاغ کرده مقاومت می کنند، عنوان نمود: با توجه به صحبت هایی که انجام شد و بهاروند هم در خصوص این قضیه شرح داد و مصوبه قانونی آن را گرفت، ظاهرا اعضای هیات رئیسه که غیر شاغل هستند، بودنشان در هیات رئیسه تا زمان انتخابات بعدی مانعی ندارد. فقط رئیس، دبیرکل و خزانه دار نباید بازنشسته باشند.

کفاشیان در خصوص تغییر و تحولات اساسنامه و اینکه 3 ایراد جدید به آن گرفته شده، گفت: هنوز در این چند روز اخیر وقت نشده که آن را دنبال کنیم. خواستم و آپدیت هم نشدم. من دیرتر مصاحبه کردم تا ببینم اوضاع چگونه است، هنوز هم اطلاعات کامل را ندارم. در خصوص اساسنامه تقریبا همه چیزهایی که فیفا می خواست انجام شد. اساسنامه فدراسیون، اساسنامه خوبی دیده شده، هم مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است و هم استقلالش حفظ شده، به نظرم مسئله ای ندارد. فیفا به برخی موارد جزئی ایراد گرفته که می تواند قابل حل باشد.

فدراسیون نباید پول زور بدهد

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه اگر جای مهدی تاج بود با ویلموتس قرارداد امضا می کرد، گفت: نمی دانم، من در آن شرایط نیستم و نبودم، اما وقتی قراردادی با یک مربی خوب امضا می کنید، باید به آن ادامه بدهید و بعد از آن اگر خوب شد، همه می گویند خوب است و اگر بد شد، نباید آن را به گردن فدراسیون بیندازند.

وی در خصوص اینکه داستان ویلموتس تقصیر چه کسی است و ما باید غرامت سنگینی را به ویلموتس بدهیم، عنوان نمود: طبق قراردادی که بسته شده در مدتی که بوده به او پرداخت شده، به نظرم هر مقدار اضافه تر گرفته و ناعادلانه است و فدراسیون باید با تمام توان به وسیله وکلایش دفاع کند تا این پول زور را کسی نتواند بگیرند.

کفاشیان در خصوص سرانجام این پرونده شرح داد: من در جریان این پرونده و قرارداد نبودم و نمی دانم به چه ترتیب خواهد بود.

کی روش زیر بار کسی نمی رفت

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در خصوص دخالت های بهروز زنجانی در زمان کی روش و انتقاد امید نمازی به این موضوع، گفت: اصلا من در جریان رفتن امید نمازی نبودم. کی روش خودش مستقل تصمیم می گرفت. چه در خصوص کار فنی و چه در خصوص ورزشکاران در قراردادش آمده بود که می تواند مستقل تصمیم بگیرد. فشاری از طرف بهروز زنجانی نبود. بعید می دانم کی روش بخواهد زیر بار شخصی رفته باشد. من تکذیب می کنم. حتی بعد از اینکه امید نمازی رفته بود، خاطرم هست که پدرش آمده بود تا کی روش او را قبول کند، جلسه ای را گذاشتیم ولی کی روش دلایلی را آورد و آنها را عنوان نمود. یادم نیست اما در آن جلسه صحبت های زیادی شد و بعد هم نمازی به خارج رفت و مربیگری تیم های دیگری را به عهده گرفت.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2796

به "کفاشیان: بازنشسته ام، نباید به ویلموتس پول زور بدهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفاشیان: بازنشسته ام، نباید به ویلموتس پول زور بدهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید