کنفرانس بروکسل درباره سوریه مشروعیت ندارد

به گزارش وبلاگ خرید، به گزارش خبرنگاران به نقل از سانا، وزارت امورخارجه سوریه ضمن مخالفت با پنجمین کنفرانس بروکسل برای یاری به این کشور گفت: با توجه به عدم حضور دولت دمشق، مواضع این کنفرانس مشروعیت ندارد و غیر قانونی است.

کنفرانس بروکسل درباره سوریه مشروعیت ندارد

وزارت امورخارجه سوریه در پیامی به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس دوره ای شورای امنیت خاطرنشان کرد که سوریه به شدت از برگزاری پنجمین کنفرانس [اهدا کنندگان یاری به سوریه] بدون دعوت از دولت دمشق ابراز انزجار می نماید.

این بیانیه اضافه کرد: ریاست سازمان ملل متحد در این کنفرانس در سایه عدم حضور دولت مربوطه، ناقض آشکار اصول منشور سازمان ملل و قطعنامه های شورای امنیت است.

دمشق خاطرنشان کرد: تشدید تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا علیه سوریه به صورت خودسرانه و همزمان با انتشار ویروس کرونا و همزمان با برگزاری این کنفرانس بیانگر نفاق آنها در برخورد با موضوع بشردوستانه است.

وزارت امورخارجه سوریه توضیح داد: حوادث ثابت نموده است که این کنفرانس به اهرم فشار و باج گیری یاری کنندگان برای دیکته کردن خواسته های خود در قبال ارائه یاری های بشردوستانه تبدیل می گردد.

این بیانیه اضافه کرد: یاری کنندگان همچنین از این کنفرانس برای سیاسی کردن فعالیت بشردوستانه و گره زدن این موضوع به شروطی است که به طور کامل با اقدام بشردوستانه شامل انسانیت، بیطرفی، پاکدستی، استقلال و دیگر موضوعاتی مغایرت دارد.

دولت سوریه فعالیت این کنفرانس را نمایشی دانست و خاطرنشان کرد در سایه عدم مشارکت دولت سوریه، بیانیه صادر شده مشروعیت ندارد.

سوریه از برگزار کنندگان این کنفرانس خواست که از این گونه سیاست های شکست خورده دست بکشند و رویکرد واقعی و سازنده برپایه همکاری با دولت دمشق برای تأمین خواسته های اصلی ملت این کشور را در پیش گیرند.

پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از آوارگان سوریه در بروکسل در روزهای 29 و 30 مارس، 9 و 10 فروردین 1400 و با موضوع حمایت از آینده سوریه و منطقه برگزار گردید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6819

به "کنفرانس بروکسل درباره سوریه مشروعیت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنفرانس بروکسل درباره سوریه مشروعیت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید