30 دقیقه پیاده روی بهترین راه شکست کرونا

به گزارش مجله بای بلاگ، نتایج یک بررسی راه حلی آسان برای در امان ماندن از بستری در بیمارستان، بخش مراقبت های ویژه و درنهایت مرگ در اثر کرونا یافته است.

30 دقیقه پیاده روی بهترین راه شکست کرونا

به گزارش خبرنگاران، تحقیقات مدتهاست که نشان می دهد ورزش منظم دارای فواید سلامتی مانند کمک به جلوگیری از فشار خون بالا و دیابت نوع 2 است.

اکنون محققان می گویند فعالیت منظم می تواند به محافظت در برابر بستری شدن در بیمارستان کمک کند.

در یک مطالعه جدید که در مجله پزشکی ورزشی انگلیس منتشر شده است، محققان و پزشکان مرکز پزشکی Kaiser Permanente Fontana در جنوب کالیفرنیا، دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو و دیگر موسسات دریافتند که بیماران کووید 19 که به طور منظم قبل از بیمار شدن ورزش می کردند، با کمترین احتمال برای بستری در بیمارستان روبرو هستند؛ به همین ترتیب آنها از بخش مراقبت های ویژه و درنهایت مرگ در امانند.

در این مطالعه داده های تقریباً 50 هزار بیمار بزرگسال در کالیفرنیا که از ژانویه 2020 (اوایل سال میلادی) تا سرانجام اکتبر 2020 (سرانجام سال میلادی) با کووید 19 تشخیص داده شده اند، بررسی شده است.

برای اندازه گیری سطح فعالیت، محققان ارائه گزارش از میزان فعالیت هر بیمار را خواستار شدند؛ محققان پس از تجزیه و تحلیل فعالیت بدنی هفتگی آنها، دریافتند در بیمارانی که به طور مداوم غیرفعال هستند (کمتر از 10 دقیقه در هفته) خطر بستری شدن، پذیرش در ICU و مرگ بیشتر از افرادی است که در هفته حدود 150 دقیقه فعالیت ورزشی دارند.

محقق این مطالعه یادآور شد: حتی پس از کنترل متغیرهایی مانند چاقی و سیگار کشیدن در تجزیه و تحلیل داده ها، باز هم مشاهده کردیم که عدم تحرک به شدت با شانس بستری در بیمارستان، بستری در بخش ICU و مرگ در مقایسه با فعالیت بدنی متوسط یا هرگونه فعالیت مرتبط است.

نویسنده ارشد این تحقیق تأکید می کند: بزرگسالان باید حداقل 150 دقیقه و حداکثر 300 دقیقه در هفته فعالیت بدنی با شدت متوسط یا 75 دقیقه تا 150 دقیقه در هفته با فعالیت شدید هوازی داشته باشند.

وی افزود که حتی یک سطح توصیه شده برای انجام ورزش، مانند 30 دقیقه پیاده روی در روز، پنج روز در هفته برای کمک به بدن در مبارزه با انواع بیماری ها، از جمله کووید 19 کافی است.

محققان گفتند که مطالعه دیگری که توسط موسسه ملی بهداشت در ماه ژوئن منتشر شد، ورزش منظم را به افزایش پاسخ سیستم ایمنی بدن مرتبط می کند که می تواند به عنوان ابزاری برای کمک به مبارزه با کووید 19 باشد.

به گفته کارشناسان، یکی از بهترین راه های مبارزه با این ویروس، تقویت سیستم ایمنی است و تردیدی وجود ندارد که هر چه فرد از نظر جسمی در شرایط مناسب تری قرار داشته باشد، سیستم های دفاعی بدن وی نیز موثرتر عمل می کنند.

منبع: فارس

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7219

به "30 دقیقه پیاده روی بهترین راه شکست کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 دقیقه پیاده روی بهترین راه شکست کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید