33 درصد جوانان تمایل به ازدواج ندارند

به گزارش وبلاگ خرید، کریمی در رادیو مصاحبه نام کرد: براساس نظرسنجی های اجرا شده بر روی جوانان در آستانه ازدواج، 33 درصد جوانان حتی با وجود پیدا شدن فرد مناسب و فراهم بودن شرایط اقتصادی تمایلی به ازدواج ندارند.

33 درصد جوانان تمایل به ازدواج ندارند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ دکتر اعظم کریمی، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با حضور در برنامه گفتگوی اجتماعی در مورد اهمیت ازدواج در سیاستگذاری های کلان گفت: بر اساس نتایج افکار سنجی اجرا شده بر روی جامعه آماری ما 60 درصد جوانان به ضرورت ازدواج تاکید دارند ولی 34. 9 درصد از جوانان بالا بودن هزینه های ازدواج، 30 درصد جوانان نداشتن شغل، 26. 3 درصد جوانان هم ترس از ازدواج ناموفق را از دلایل تاخیر در ازدواج نام کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه اگر چه مسکن، اشتغال و معیشت بایدهای لازم برای یک ازدواج و تشکیل خانواده است ولی نباید از ابعاد فرهنگی و اجتماعی ازدواج غافل شد افزود: سرباززدن جوانان از ازدواج و تغییر فرهنگی شتابان برای ازدواج، تغییر ذائقه جوانان، عدم بلوغ به موقع، نداشتن شناخت کافی، سنگ اندازی های خانواده ها از دیگر چالش های پیش روی ازدواج جوانان است.

کریمی در ادامه در پاسخ به چرایی اجرا نشدن قانون تسهیل ازدواج مصوب سال 84 گفت: این قانون به دلیل تشکیل نشدن صندوق اندوخته جوانان که در واقع منابع دستگاه ها برای اجرای مفاد دیگر این قانون از این صندوق تامین می شد، اجرایی نشده است.

وی افزود: با پیگیری نمایندگان مجلس و وزارت ورزش و جوانان پس از15 سال، وزارت اقتصاد متقاعد شد که باید این صندق را تشکیل دهد و در نهایت در 19 اسفند ماه 99 پیش نویس صندوق اندوخته جوانان برای تصویب در دولت آماده شد و با تصویب اساسنامه صندوق عملا پیش بینی منابع اجرایی قانون اتفاق می افتد و دستگاه ها ملزم به اجرای قانون تسهیل ازدواج می شوند.

کریمی بر ضرورت توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی ازدواج تاکید کرد و گفت: یکی از علل کاهش ازدواج افزایش آمار طلاق است که این افزایش آمار باعث می شود جوانان از ترس طلاق برای ازدواج اقدام نکنند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت در سال 98 تعداد 533 هزار و 165 مورد ازدواج در کشور ثبت شده است که در سال 99 این رقم به 556 هزار و 699 مورد افزایش یافته که این افزایش 5 درصری به دلیل کرونا و حذف مرنام ها و کم شدن هزینه های ازدواج رقم خورده است.

وی با تاکید بر اینکه موضوع جوانان موضوع فرادستگاهی است و موضوع ازدواج به مراتب از آن با اهمیت تر است گفت: حوزه جوانان نیازمند استقلال است تا به همه ابعاد و نیازهای آن پرداخته شود و ما هم در وزارت ورزش و جوانان همواره خواهان استقلال حوزه جوانان بوده ایم.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7928

به "33 درصد جوانان تمایل به ازدواج ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "33 درصد جوانان تمایل به ازدواج ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید