شروع واکسیناسیون کرونا در مسکو، شرط فروش واکسن به سایر کشورها

به گزارش وبلاگ خرید، مدیر مرکز تحقیقات ملی روسیه گفت: واکسیناسیون گسترده علیه کرونا از روز شنبه (5 سپتامبر، 15شهریور) در مسکو شروع می گردد و فروش واکسن اسپوتنیک-5 به دیگر کشورها تا برطرف احتیاج داخلی روسیه، انجام نخواهد شد.

شروع واکسیناسیون کرونا در مسکو، شرط فروش واکسن به سایر کشورها

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، الکساندر گونتسبورگ مدیر مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا که زیر نظر وزارت بهداشت روسیه فعالیت دارد، در گفت وگوی اختصاصی با این خبرگزاری اعلام نمود که واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا به عنوان بخشی از مطالعات پس از ثبت واکسن ساخته شده توسط این مرکز، از تاریخ 5 سپتامبر (15 شهریور ماه) در مسکو شروع می گردد.

این دانشمند روس گفت: واقعیت این است که داوطلبان در تاریخ 3 تا 5 سپتامبر (15-13 شهریور) غربالگری می شوند. این افراد باید حجم زیادی از آزمایشات لازم را انجام دهند. بنابراین، اگرچه واکسن اسپوتنیک-5 در حال توزیع است، ولی واکسیناسیون فقط از 5 سپتامبر شروع خواهد شد.

به گفته وی، این واکسن تا سرانجام هفته کاری جاری (روز آدینه) به کلینیک ها و بیمارستان های پایتخت تحویل داده می گردد.

الکساندر گونتسبورگ همچنین رد پاسخ به سئوال دیگری اعلام نمود که روسیه در حال حاضر واکسن اسپوتنیک-5 علیه کرونا ویروس را به خارج از کشور نمی فروشد، ولی فناوری لازم برای فراوری آن را تأمین می نماید.

مدیر مرکز تحقیقات ملی روسیه با اشاره به اینکه، میزان واکسن فراوری شده فعلاً برای برطرف نیازهای داخلی این کشور کافی نیست، شرح داد: ما با فناوری فراوری این دارو تجارت خواهیم کرد. این فرایند بسیار فشرده است، مسلماً شما خود می دانید که چه مقدار مدارک لازم در این زمینه باید تکمیل گردد: ترجمه اسناد به انگلیسی، آموزش تیمی از متخصصان که بتواند فناوری روسی را در سایر کشورها نظارت نمایند.

وی ادامه داد، تنها در صورت تأمین نیازهای داخلی روسیه برای واکسیناسیون علیه ویروس کرونا، صحبت بر سر تهیه واکسن برای سایر کشورها امکان پذیر خواهد بود.

گونتسبورگ در اواخر ماه آگوست از شروع سومین مرحله از تحقیقات پس از ثبت به روی واکسن اسپوتنیک-5 علیه ویروس کرونا خبر داده و گفته بود که این مرحله را می توان واکسیناسیون گسترده نامید، برای اینکه ده ها هزار نفر در آن شرکت خواهند داشت.

پیش از این، میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه با اعلام اینکه فرایند انتخاب داوطلبان برای مشارکت در مرحله سوم آزمایشات بالینی واکسن اسپوتنیک-5 شروع شده، یادآور شد که توزیع واکسن اسپوتنیک-5 به موسسات پزشکی از اول ماه سپتامبر شروع می گردد و تقریبا 40 هزار نفر در این آزمایشات شرکت دارند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3967

به "شروع واکسیناسیون کرونا در مسکو، شرط فروش واکسن به سایر کشورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع واکسیناسیون کرونا در مسکو، شرط فروش واکسن به سایر کشورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید