اتحادیه اروپا، تحریم دیوان کیفری بین المللی از سوی آمریکا را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ خرید، اتحادیه اروپا اقدام آمریکا در تحریم دو تن از مقام های دیوان کیفری بین المللی را محکوم کرد.

اتحادیه اروپا، تحریم دیوان کیفری بین المللی از سوی آمریکا را محکوم کرد

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای تصمیم آمریکا را در وضع تحریم علیه دو تن از مقام های دیوان کیفری بین المللی را غیرقابل قبول و غیر منتظره توصیف و این اقدام را محکوم کرد و آن را ایجاد اخلال در تحقیقات و فرایند قضایی این نهاد دانست.

وی همچنین به مقام های آمریکایی تاکید نمود تا در تصمیم خود تجدد نظر نمایند و به یاد داشته باشند که این دیوان بایستی بتواند به صورت مستقل و بی طرف و مبرا و آزاد از هرگونه دخالت خارجی فعالیت داشته باشد.

بورل در این بیانیه همچنین حمایت خود را از این نهاد اعلام نمود که نقش بسیار حیاتی و مهمی را در برقراری عدالت برای قربانیان جنایت ها ایفا می نماید.

این دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا همچنین وعده داد که از دیوان کیفری بین المللی در مقابل هرگونه اقدام در راستای ایجاد اخلال در فرایند عدالت و تضعیف سیستم بین المللی عدالت کیفری دفاع می نماید.

روز چهارشنبه، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام نمود که دو تن از اعضای دیوان کیفری بین المللی، فاتو بنسودا، دادستان و فاکسیو موچوکوکو، رئیس بخش صلاحیت، تکمیل و همکاری دیوان بین المللی کیفری بابت کوشش هایشان در تحت پیگرد قرار دادن اتباع آمریکایی تحریم شده اند.

وی گفت که این دیوان به صورت کامل فاسد شده و یک نهاد فاقد صلاحیت است و آمریکا دیگر کوشش های غیرمشروع آن را برای تحت پیگرد قرار دادن آمریکایی ها تحمل نمی نماید.

در مارس امسال میلادی، دیوان کیفری بین المللی مجوز انجام تحقیقی را درباره جنایات جنگی در افغانستان با این ادعا که از سوی نیروهای آمریکایی، افغان و طالبان اجرا شده، صادر کرد و باعث خشم ترامپ و مقام های رده بالای آمریکایی شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4019

به "اتحادیه اروپا، تحریم دیوان کیفری بین المللی از سوی آمریکا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا، تحریم دیوان کیفری بین المللی از سوی آمریکا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید