اجاره دفترچه بیمه برای کلاهبرداری میلیاردی

به گزارش وبلاگ خرید، سه دلال دارو که با سوءاستفاده از دفترچه های بیمه و جعل مهر پزشکان دارو های خاص را از داروخانه گرفته و با قیمت های گزاف در بازار آزاد می فروختند با شکایت شرکت بیمه به دام افتادند.

اجاره دفترچه بیمه برای کلاهبرداری میلیاردی

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، چندی قبل نماینده یک شرکت بیمه با مراجعه به کلانتری 109 بهارستان سرنخ دستگیری یک باند کلاهبردار را به پلیس داد. وی در این شکایت گفت: مدتی است که ارائه نسخه دارو های بیماری های خاص و صعب العلاج مانند بیماران هموفیلی، سرطانی و ... برای دریافت هزینه از بیمه زیاد شده است. همین مساله شک ما را برانگیخت و تصمیم به استعلام از سازمان نظام پزشکی گرفتیم؛ در استعلام اجرا شده تعیین شد اسامی پزشک ها و مهر هایی که پای نسخه های ارائه شده، ثبت شده جعلی است و پزشک هایی با این اسامی وجود خارجی ندارند و درواقع مهر پزشکان و شماره نظام پزشکی آن ها جعلی است.

دستگیری دلالان دارو

به دنبال این شکایت و هماهنگی های قضایی با دادسرای ناحیه 12 تهران، تحقیقات پلیسی شروع شد؛ در نخستین گام، مأموران با هماهنگی نماینده و مأمور حراست شرکت بیمه، افرادی را که اقدام به دریافت هزینه نسخه بیماری های خاص می کردند شناسایی نموده و زمانی که آن ها برای دریافت هزینه به اداره بیمه رفتند دستگیر شدند. در تحقیقات اجرا شده تعیین شد اعضای این باند سه مرد جوان هستند که از دلالان دارو در ناصر خسرو بوده و نه تنها با نسخه های جعلی اقدام به کلاهبرداری می نمایند بلکه دارو هایی را که از این طریق به دست آورده بودند در بازار آزاد به فروش می رساندند.

کرایه میلیونی دفترچه بیمه

بهنام، یکی از اعضای این باند در تحقیقات به مأموران گفت: در مناطق حاشیه ای تهران و محله های فقیر نشین پرسه می زدیم و بعد افرادی را که دفترچه بیمه داشتند پیدا نموده و در قبال اجاره دفترچه های آن ها برای دو تا سه ماه بین سه تا چهار میلیون تومان کرایه می دادیم.

فروش در بازار

متهم گفت: من و دو همدستم از دلالان بازار دارو هستیم و به خاطر تجربه کار در این بازار خوب می دانیم چه دارو هایی در بازار آزاد فروش بالایی دارد؛ داخل دفترچه های اجاره ای، نسخه داروی بیماری های خاص، صعب العلاج و کمیاب را می نوشتیم و مهر و اسم جعلی پزشکان متخصص و فوق تخصص را پای نسخه ها می زدیم، بعد نسخه ها را به داروخانه ها برده و دارو های مورد نظر را با قیمت دولتی و پایین خریداری می کردیم و دارو ها را در بازار آزاد مثل ناصرخسرو با مبالغ بالا به فروش می رساندیم.

او ادامه داد:، اما این تنها کاری نبود که انجام می دادیم، بعد هم برای دریافت پولی که برای خرید دارو ها به داروخانه ها داده بودیم به دفاتر بیمه می رفتیم تا هزینه نسخه ها را دریافت کنیم؛ چند بار در این کار پیروز شدیم، اما خیلی زود لو رفتیم و دستمان رو شد.

در آنالیز های اجرا شده تعیین شد که این افراد بالغ بر 2 میلیارد تومان به این شیوه کلاهبرداری و جعل نموده اند و آنالیز ها برای شناسایی جرایم احتمالی اعضای این باند ادامه دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6271

به "اجاره دفترچه بیمه برای کلاهبرداری میلیاردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجاره دفترچه بیمه برای کلاهبرداری میلیاردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید