اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در فارس

به گزارش وبلاگ خرید، معاون سلامت خانواده کمیته امداد استان فارس گفت: هم اکنون 8 هزار و 504 نفر از زنان 45 تا 55 سال سرپرست خانوار در کمیته امداد استان زیر پوشش بیمه های اجتماعی قرار گرفته اند.

اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در فارس

به گزارش از ، معاون سلامت خانواده کمیته امداد استان فارس گفت: بیش از 99 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار زیر حمایت کمیته امداد استان فارس هستند.

محمد بدری افزود: از این تعداد زنان سرپرست خانوار در حال حاضر 81 درصد از زنان سرپرست خانوار به دلیل فوت همسر، طلاق 14 درصد، متارکه 1 درصد و سایر عوامل 4 درصدرا تشکیل داده است که به کمیته امداد مراجعه کرده اند و تحت حمایت قرار گرفته است.

معاون سلامت خانواده کمیته امداد استان فارس با اشاره به مکانیزم شناسایی زنان سرپرست خانوار افزود: کمیته امداد در برخورد با زنان سرپرست خانوار به سمت سنجش نرفته است بلکه افراد یا خود به امداد مراجعه کرده اند یا توسط معتمدین، خیرین، شوراها، دهیاران به امداد معرفی شده اند.

بدری از راه اندازی اداره تخصصی زنان سرپرست خانوار در کلان شهر شیراز خبرداد و افزود: همه زنان زیر 50 سال در بخشی از شهر شیراز به این اداره راهنمایی شده اند.

معاون سلامت خانواده کمیته امداد استان فارس با اشاره به بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار از دولت های قبل گفت: هم اکنون 8 هزار و 504 نفر از زنان 45 تا 55 سال سرپرست خانوار زیر پوشش بیمه های اجتماعی قرار گرفته اند.

او با اشاره به اینکه حق بیمه این افراد توسط کمیته امداد امام خمینی استان فارس پرداخت شده است، ادامه داد: تا به امروز بین 20 تا 25 درصد آن ها بازنشسته شده اند و از حقوق و مستمری بیمه ماهانه برخوردار شده اند.

بدری افزود: بر همین اساس با هماهنگی و شناسایی، افراد جدید جایگزین افراد بازنشسته در طرح بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانواده شدند.

او ادامه داد: پرداخت معیشت و مستمری به صورت دائمی و ماهانه، پرداخت ودیعه مسکن و اجاره مسکن با اولویت زنان سرپرست خانوار، پرداخت وام های ضروری و کمک های موردی با اولویت زنان سرپرست خانوار، پرداخت کمک هزینه برای بیماری های صعب العلاج زنان سرپرست خانواده، مشاوره از طریق مشاوران امداد شامل راهنمایی ها و مشاوره های فردی و گروهی زنان سرپرست خانوار با استفاده از مشاورین امداد وکلینیک های تخصصی مشاوره و مددکاران زن از جمله اقداماتی که این اداه انجام داده است.

بدری افزود: در سال های گذشته برخی از زنان سرپرست خانوار با مشاوره در کمیته امداد و کلینیک های مشاوره به ازدواج مجدد تشویق شدند که کمیته امداد برای زن سرپرست خانواری که ازدواج مجدد کند جهیزیه، وام ضروری، وام اشتغال و در صورت فرزندآوری به مدت یک تا دو سال امداد بخشی از اجاره مسکن و ودیعه مسکن آن ها را پرداخت می کند.

معاون سلامت خانواده کمیته امداد فارس گفت:امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا برخی از زنان سرپرست خانوار شاغل بیکار شده اند که با شناسایی این افراد کمیته امداد امام خمینی استان ازمحل کمک های موردی وام کارگشایی و مبلغی به عنوان بلا عوض در اختیار آن ها قرارداده است.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3763

به "اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید