ادامه ثبت نام متقاضیان دریافت بسته معیشتی تا 7 روز دیگر

به گزارش مجله بای بلاگ، سرپرستان خانواری که تا به امروز برای دریافت یارانه اقدام و ثبت نام نکرده اند و متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند، برای پیگیری فرآیند برخورداری و ثبت درخواست در سایت hemayat.mcls.gov.ir تا 24 دی ماه یعنی هفت روز دیگر فرصت دارند.

ادامه ثبت نام متقاضیان دریافت بسته معیشتی تا 7 روز دیگر

به گزارش خبرنگاران، اختصاص و واریز بسته های یاری معیشتی برای جبران آسیب های ناشی از افزایش قیمت بنزین از آبان ماه شروع شد. به این ترتیب این مبالغ حمایتی در نوبت اول و در روز 27 آبان ماه برای 20 میلیون نفر، در نوبت دوم و روز 29 آبان برای 20 میلیون دیگر و نوبت سوم در روز چهارشنبه 29 آبان برای 20 میلیون نفر سوم واریز شد. در مجموع بسته معیشتی برای 60 میلیو ننفر در قالب 17 میلیون و 700 هزار خانوار واریز شد.

ارزش ریالی بسته های معیشتی واریزی به حساب سرپرستان خانوار برای خانوارهای تک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهارنفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان است و به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه این مبالغ دهم هر ماه واریز خواهد شد.

دومین مرحله از یاری های معیشتی نیز 10 دی ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که با توجه به اضافه شدن 419 هزار خانوار در این طرح، خانوارهای جدید مرحله های اول و دوم را باهم دریافت کردند و به این ترتیب بعد از ثبت درخواست های مربوط به مشمولیت دریافت یاری معیشتی، تعداد خانوارها در مرحله دوم به 18 میلیون و 126 هزار و 372 نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرنگاران، در آخرین اطلاعیه ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه آمده است که زمان ثبت درخواست دریافت بسته حمایت معیشتی برای افرادی که در لیست یارانه بگیران نقدی (45 هزار و 500 تومان) نیستند و درخواست خود را در مهلت مقرر در کد دستوری #6369 ثبت نموده اند، از ساعت 22 روز 10 دی ماه شروع شد.

طی روزهای سوم الی بیستم آذر ماه، 666 هزار و 774 سرپرست خانواری که در لیست یارانه بگیران نبودند و خود را حائز دریافت بسته حمایت معیشتی می دانستند، اقدام به ثبت شماره ملی خود در کد دستوری #6369 کردند؛ این افراد می توانستند از ساعت 22 روز سه شنبه10 دی ماه با مراجعه به سایت hemayat.mcls.gov.ir نسبت به ثبت درخواست دریافت این بسته اقدام نمایند.

همچنین در این اطلاعیه آمده است که برای ثبت نام نیز سرپرست خانوار باید اطلاعات هویتی و شماره تلفن همراه خود را در سامانه ثبت کند.

بر این اساس مهلت ثبت درخواست در سایت، از ساعت 22 روز دهم دی ماه به مدت 14 روز (تا 24 دی ماه) فراهم شد. پس از آنالیز اولیه اطلاعات و معین شرایط، نتیجه آنالیز درخواست متقاضیان به شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه، پیامک خواهد شد.

مراحل و نکات لازم برای ثبت نام بسته معیشتی به این توضیح است:

1- ابتدا برای ورود به سامانه رسیدگی به درخواست بسته حمایت معیشتی باید از شماره ملی سرپرست خانوار بهره ببرید. شماره ملی سرپرست را به صورت یک عدد 10 رقمی بدون فاصله و خط تیره وارد کنید. مثال: 0123456789

2- برای ورود به سامانه ضروری است از شماره حسابی که یارانه خانوار شما به آن واریز می گردد بهره ببرید. این شماره حساب را به صورت یک عدد بدون فاصله، خط تیره، نقطه و حروف وارد کنید. محدودیتی در تعداد ارقام شماره حساب وجود ندارد، مثال: 33335555

توجه کنید که شماره کارت با شماره حساب متفاوت است و امکان ورود به سامانه با شماره کارت واریزی یارانه وجود ندارد. همچنین در صورتی که شماره حساب خود را نمی دانید از بانکی که یارانه شما به آن واریز می گردد نسبت به اخذ شماره حساب خود اقدام کنید.

نکته دیگر آنکه چنانچه تغییراتی برای ساختار خانوار خود ثبت نموده اید، اطلاعات مربوط به ماه گذشته خود را وارد کنید.

3- برای ورود به سامانه ضروری است علاوه بر شماره ملی سرپرست، شماره ملی یکی از اعضای خانوار خود را نیز وارد کنید. شماره ملی عضو خانوار را به صورت یک عدد 10 رقمی بدون فاصله و خط تیره وارد کنید. مثال: 0123456789

توجه کنید که چنانچه خانوار شما یک نفره است، گزینه خانوار یک نفره را انتخاب کنید. همچنین چنانچه تغییراتی برای ساختار خانوار خود ثبت نموده اید، اطلاعات مربوط به ماه گذشته خود را وارد کنید.

4- تصویر امنیتی: این تصویر برای حفظ محرمانگی اطلاعات شما قرار داده شده است. لطفا عددی که در این تصویر نمایش داده شده است را در کادر وارد کنید.

سایر ملاحظات

- تنها از سامانه hemayat.mcls.gov.ir برای مشاهده شرایط بسته حمایت معیشتی دولت بهره ببرید.

- چنانچه یارانه خانوار شما در سال 94 یا بعد از آن قطع شده است، نیازی به ثبت نام جدید ندارید و جهت ورود به سامانه می توانید از تاریخ 22 دی ماه 98 مجدداً با شماره حسابی که قبلاً یارانه شما به آن واریز می شده است، مراجعه کنید.

- چنانچه تا به امروز برای دریافت یارانه ثبت نام ننموده اید یا از اردیبهشت ماه سال 1393 به بعد یارانه دریافت ننموده اید، بر روی دکمه ثبت خانوار کلیک کنید.

- در حفظ اطلاعات مالی خانوار خود کوشا باشید.

برای ثبت خانوار نیز باید به این نکات توجه کنید:

- ثبت نام بسته حمایت معیشتی، برای خانوارهایی که تا به امروز برای دریافت یارانه ثبت نام ننموده اند امکانپذیر است. همچنین خانوارهایی که از اردیبهشت 93 به بعد یارانه دریافت ننموده اند نیز می توانند اقدام به ثبت نام نمایند.

- کارکنان نیروهای مسلح در این سامانه ثبت نام ننمایند و امور مربوط به بسته حمایت معیشتی را کما فی السابق از نهاد مربوطه پیگیری نمایند.

- ضروری است که اطلاعات وارد شده مربوط به سرپرست خانوار باشد و ترجیحاً شماره تلفن همراه وارد شده نیز به نام سرپرست خانوار باشد.

- پیش از ثبت اطلاعات، از صحت شماره تلفن همراه وارد شده اطمینان حاصل کنید، زیرا اطلاع رسانی های بعدی تنها به وسیله شماره وارد شده صورت خواهد گرفت.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 284

به "ادامه ثبت نام متقاضیان دریافت بسته معیشتی تا 7 روز دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه ثبت نام متقاضیان دریافت بسته معیشتی تا 7 روز دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید