اروپا نقش سازنده ای را در نشست وین ایفا نماید

به گزارش وبلاگ خرید، یک دیپلمات پیشین کشورمان تاکید نمود: از اروپا انتظار می رود که نقش سازنده ای را در نشست وین ایفا نماید، این نقش سازنده می تواند متقاعد کردن آمریکا برای لغو کلیه تحریم های ایران باشد.

اروپا نقش سازنده ای را در نشست وین ایفا نماید

با ما سفر کنید و با قیمت تور ارزان اروپا لحظه آخری از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

محسن پاک آیین در گفت وگو با خبرنگاران، با تاکید بر اینکه در مسئله برجام موضع ما کاملا روشن، شفاف و منطقی است گفت: بارها اعلام نموده ایم که ایران از برجام خارج نشده و در چارچوب برجام بعضی از تعهداتش را کاهش داده و با توجه به اینکه آمریکا از برجام خارج شده و تحریم هایی را علیه ایران وضع نموده ضمن اینکه تحریم های سابق را نیز حفظ نموده است باید در جهت لغو تحریم ها قدم بردارد.

وی توضیح داد: بنابراین موضع ما کاملا معین و اعلام شده است و خوشبختانه در کشور نیز همه ارکان نظام بر روی آن اجماع دارند. لذا اگر قرار است ما تعهدات برجامی خود را انجام دهیم نخست باید آمریکا تمام تحریم هایی را که ظالمانه علیه ایران وضع نموده لغو کند و پس از آن ما راستی آزمایی کنیم و اقدامات لازم را به عمل آوریم.

این دیپلمات پیشین کشورمان اظهار داشت: هیچ مذاکره ای قرار نیست چه به صورت مستقیم و چه غیرمستقیم با آمریکایی ها انجام شود. در اجلاس وین هم 1+4 بدون آمریکا جلسه خواهند داشت و ما مواضع خودمان را اعلام می کنیم و اروپایی ها با آمریکا جلسه جداگانه ای خواهند داشت تا مواضع آمریکا را هم بشنوند. لذا ما مذاکره مستقیم و غیر مستقیمی با آمریکا نداریم.

پاک آیین تاکید نمود: به نتیجه رسیدن گفت وگوها بستگی به نقشی دارد که اروپایی ها می توانند ایفا نمایند. در واقع از اروپا انتظار می رود که نقش سازنده ای را در نشست وین ایفا نماید و اگر به دنبال این است که برجام حفظ شود و مفاد این پیمان در جهت خودش اجرایی شود باید نقش سازنده ای را ایفا نماید. نقش سازنده هم متقاعد کردن آمریکا برای لغو کلیه تحریم ها علیه ایران است.

وی اضافه نمود: راهبرد اصلی نظام اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی است و حرکت در جهت نیل به خودکفایی کامل برای بی احتیاج شدن از وابستگی مالی به خارج از کشور است.

این کارشناس مسائل بین الملل در سرانجام اظهار کرد: اگر آمریکایی ها تعهدات برجامی خود را انجام دادند ما نیز اقدامات متقابل را دنبال می کنیم اما اگر سیاست فعلی خود را دنبال نموده و علاقه ای به لغو تحریم ها نداشتند راهبرد اصلی نظام را دنبال می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6837

به "اروپا نقش سازنده ای را در نشست وین ایفا نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا نقش سازنده ای را در نشست وین ایفا نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید