استفاده از گوش پاک کن به این دلایل ممنوع!

به گزارش وبلاگ خرید، بعضی ممکن است تصور نمایند که ماده زرد باقی مانده در گوش به عنوان موم گوش مضر است اما این یک باور کاملاً نادرست است.

استفاده از گوش پاک کن به این دلایل ممنوع!

وجود این ماده در گوش لازم است؛ به این دلیل که موم گوش به چسبناک نگه داشتن جهت شنوایی یاری و از آن در مقابل گرد و غبار حفاظت می نماید. با این وجود، این مواد مزاحم بسیاری از افراد را آزار می دهد و آن ها را مجبور می نماید تا آن را به هر طریق ممکن پاک نمایند.

گوش پاک کن های پنبه ای در رأس ابزار های مورد استفاده برای از بین بردن جرم گوش قرار دارند. با وجود عبارات هشدار دهنده که گاهی اوقات روی جعبه های سوآب پنبه ای نوشته شده و در خصوص نامناسب بودن آن ها برای تمیز کردن گوش هشدار داده است، اما بسیاری از مردم این هشدار ها را نادیده می گیرند.

آیا این چوب ها واقعاً گوش را تمیز می نمایند؟

این گوش پاک کن های پنبه ای برای پاک کردن مؤثر موم واقعاً نامناسب هستند؛ بلکه ممکن است گاهی اوقات فرایند تمیز کردن گوش با آنها منجر به مراجعه اضطراری به متخصص شنوایی گردد؛ زیرا برخی از این چوب ها به شیوه ای نامناسب استفاده می نمایند که به کانال شنوایی آسیب می رساند یا باعث سوراخ شدن غشاء گوش می گردد که بسیار دردناک است و گاهی اوقات احتیاج به مداخله جراحی دارد.

یواخیم فیشمن، معاون رئیس انجمن گوش و حلق و بینی آلمان نسبت به استفاده از سوآب های پنبه ای برای تمیز کردن گوش هشدار می دهد.

تمیز کردن گوش از این طریق منجر به فشار شدید موم به داخل مجرای شنوایی می گردد که در نتیجه ممکن است موم داخل گوش خشک شده و باعث عفونت گوش گردد.

کانال شنوایی به صورت اتوماتیک فرآیند تمیزکاری موم داخل گوش را هنگام فرآیند جویدن غذا انجام می دهد. متخصصان بهداشت توصیه می نمایند که فقط در برخی موارد از سوآب پنبه استفاده گردد؛ مثلا در افراد مسن مجرای شنوایی بسیار باریک است و این امر منجر به خشک شدن موم گوش در داخل می گردد، در این مورد استفاده از گوش پاک کن مفید است البته به شرطی که این کار تحت نظارت پزشک متخصص انجام گردد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: همگردی
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6131

به "استفاده از گوش پاک کن به این دلایل ممنوع!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از گوش پاک کن به این دلایل ممنوع!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید