افزایش یارانه دریافتی بعضی گروه ها

به گزارش وبلاگ خرید، خبرنگاران: با اجرای بسته حمایتی برای جبران آسیب کرونا و اضافه شدن آن به یارانه نقدی و یاری های معیشتی در حال حاضر بعضی گروه ها بین 300 هزار تا بیش از یک میلیون تومان در ماه دریافتی خواهند داشت.

افزایش یارانه دریافتی بعضی گروه ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، از ماه جاری به مدت چهار ماه قرار شده تا دولت در قالب بسته حمایتی جبران آسیب ناشی از کرونا، به حساب حدود سه میلیون نفر در بین خانوارهای یارانه بگیری که حداقل درآمد دارند، مبلغی بین 200 تا 600 هزار تومان در ماه واریز کند.

بر این اساس پرداختی برای خانوار تک نفره 200 هزار تومان، دو نفره 300 هزار تومان، سه نفره 400 هزار تومان، چهار نفره 500 هزار و پنج نفره و بالاتر 600 هزار تومان است.

در کنار این بسته حمایتی، از آبانماه و با اصلاح قیمت بنزین، ماهانه حدود 19 میلیون خانوار از بین یارانه بگیران گزینش شده که به آنها نیز از محل درآمد ناشی از افزایش قیمت بنزین در دهم هر ماه مبلغی تحت عنوان یاری معیشتی پرداخت می گردد.

یاری های معیشتی نیز به تناسب بعد افراد خانوار پرداخت خواهد شد؛ به گونه ای که برای خانوارهای تک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهارنفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان واریز انجام می گردد.

از سوی دیگر مبلغ ثابت 45 هزار 500 تومان به ازای هر یارانه بگیر در هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد که در مجموع حدود 78 میلیون نفر هستند.

در این شرایط بخشی از یارانه بگیران سه گروه دریافتی در ماه خواهند داشت که شامل بسته حمایتی کرونا، یاری معیشتی و یارانه نقدی خواهد بود.

محاسبات نشان می دهد که دریافتی ماهانه گروهی که سه یارانه را دریافت می نمایند در ماه اینگونه است که برای خانوار تک نفره 300 هزار و 500 تومان، دو نفره 394 هزار تومان، سه نفره 674 هزار و 500 تومان، چهار نفره 854 هزار تومان و پنج نفره یک میلیون و 32 هزار و 500 تومان و برای خانوار به تعداد بالاتر نیز رقم یارانه نقدی به ازای هر نفر محاسبه می گردد.

بسته حمایتی کروتا تا چهار ماه پرداخت می گردد و خانوارهای مشمول در این مدت سه یارانه می گیرند. قرار بر این است که اولین بسته نیز ساعت 24 روز سه شنبه همزمان با 27 اسفند به حساب سرپرستان خانوار و همان حساب یارانه واریز گردد.

همچنین یاری معیشتی دهم و یارانه نقدی نیز بیستم هر ماه به حساب یارانه واریز می گردد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1252

به "افزایش یارانه دریافتی بعضی گروه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش یارانه دریافتی بعضی گروه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید