جزئیات ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیغام نور اعلام شد، شروع ثبت نام از 10 اسفند

به گزارش مجله بای بلاگ، جزئیات ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد دوره های فراگیر دانشگاه پیغام نور سال 1400(نوبت بیست و دوم) اعلام شد. ثبت نام در این آزمون 10 اسفند شروع می گردد.

جزئیات ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیغام نور اعلام شد، شروع ثبت نام از 10 اسفند

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرنگاران، ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد دوره های فراگیر دانشگاه پیغام نور سال 1400 (نوبت بیست و دوم) به وسیله سایت سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org از روز سه شنبه 10 اسفند 1400 آغاز و تا روز آدینه 20 اسفند 1400 ادامه دارد.

براساس این گزارش، هر متقاضی براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون می تواند در یک کدرشته امتحانی ثبت نام و در آزمون کارشناسی ارشد دوره های فراگیر دانشگاه پیغام نور سال 1400 (نوبت بیست و دوم) شرکت کند. دفترچه راهنمای ثبت نام همزمان با آغاز ثبت نام در روز سه شنبه 10 اسفند در سایت سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org منتشر می گردد.

داوطلبان باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org برای تهیه کارت اعتباری ثبت نام (سریال 12 رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام اقدام نمایند، تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد احتیاج برای ثبت نام، خرید کارت اعتباری ثبت نام به مبلغ یک میلیون و 320 هزار ریال (132 هزار تومان) از سامانه خرید کارت اعتباری سایت سازمان سنجش و پرداخت هزینه خدمات ارسال پیغام کوتاه به متقاضیان به مبلغ 12 هزار ریال (هزار و 200 تومان) از اقداماتی است که داوطلبان باید برای ثبت نام انجام دهند.

براساس این گزارش، به متقاضیان توصیه می گردد که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش نویس با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند.

متقاضیان ضروری است در درج اطلاعات ثبت نام دقت نمایند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق ضوابط با وی رفتار خواهد شد.

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیغام نور سال 1400 (نوبت بیست و دوم) در روز آدینه 24 تیرماه 1401 برگزار خواهد شد، متقاضیان ضروری است که از سه شنبه 21 تیر تا پنجشنبه 23 تیر 1401 با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.

با توجه به تأثیر 20 درصدی معدل دوره کارشناسی، اکیداً توصیه می گردد که متقاضیان، معدل دوره کارشناسی خود را با توجه به توضیحات مندرج در دفترچه با دقت درج نمایند، معدل کارشناسی تراز شده و میانگین وزنی آنها تأثیر 20 درصدی در نمره کل متقاضیان خواهد داشت.

متقاضیانی که در زمان دریافت کارت شرکت در آزمون (21 تا 23 تیر 1401) در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل می شوند، باید در مرحله پرینت کارت با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات کارت، نسبت به اصلاح و درج معدل کارشناسی خود اقدام نمایند.

متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده 6 رقمی و کدپیگیری 16 رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

داوطلبان باید در انتخاب کدرشته امتحانی و بعلاوه شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت نمایند؛ پس از دریافت کد پیگیری 16 رقمی در این خصوص، به درخواست های متقاضیان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

با توجه به مسائل بوجود آمده در آزمون های قبلی، در مورد اشتباه در ارسال عکس متقاضیان (این موضوع برای متقاضیانی که ثبت نام آنان به وسیله دیگران انجام می گردد اتفاق افتاده است) تاکید می گردد علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایند تا اشتباهاً عکس متقاضی دیگری بجای عکس داوطلب ارسال نگردد.

در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

هرگونه تغییری به وسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و نشریه پیک سنجش (هفته نامه خبری و اطلاع رسانی سازمان سنجش ) و یا در صورت لزوم به وسیله رسانه های جمعی اعلام خواهد شد.

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و برای تسریع در آنالیز و ثبت درخواست ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می توانند به سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی https://request.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایند.

به مواردی که به وسیله دیگری واصل گردد به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد. در ضمنًً متقاضیان درصورت لزوم می توانند سوال یا سوالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن 42163-021 نیز در میان بگذارند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8715

به "جزئیات ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیغام نور اعلام شد، شروع ثبت نام از 10 اسفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیغام نور اعلام شد، شروع ثبت نام از 10 اسفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید