اقدامات ارتش در راستای برنامه های ستاد ملی مبارزه با کرونا است

به گزارش مجله بای بلاگ، فرمانده کل ارتش با بیان اینکه ارتش بر اساس پروتکل های بهداشتی اقدامات خوبی در مقابله با کرونا انجام داده است، گفت: اقدامات ارتش در راستای برنامه های ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

اقدامات ارتش در راستای برنامه های ستاد ملی مبارزه با کرونا است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه دو هزار تخت خوابی نیروی زمینی ارتش با اشاره به برنامه ریزی ها و اقدامات ارتش برای مقابله با کرونا اظهار کرد: تمامی اقدامات خود را بر اساس پروتکل های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا برنامه ریزی و اجرا کرده ایم.

وی با اشاره به تلاش و مجاهدت های فراوان فعالان عرصه بهداشت در مقابله با کرونا، افزود: پزشکان و پرستاران و همه فعالان حوزه درمان در دفاع مقدس دوشادوش ارتشیان و نظامیان در حال جنگ بودند و امروز این عزیزان هستند که در خط مقدم قرار دارند و امروز ما وظیفه داریم در خدمت این عزیزان باشیم.

فرمانده کل ارتش با اشاره به مکاتبات اجرا شده با وزیر بهداشت، اظهار کرد: در نامه ای که در هفته اول اسفند به وزیر بهداشت نوشتم گفتم که من به عنوان فرمانده ارتش، در حوزه مبارزه با کرونا خود را سرباز حوزه بهداشت و درمان می دانم و هر کاری از دستم برآید انجام خواهم داد و تا این لحظه تلاش کردیم که بر این عهد پایبند باشیم و خوشبختانه تا امروز اقدامات بسیار خوبی در سراسر کشور اجرا شده است.

موسوی گفت: تمام تلاش های ارتش در راستای برنامه های ستاد ملی مقابله با کرونا است و ما در مبارزه با ویروس کرونا سعی کردیم که انضباط و سلسله مراتب مرتبط با حوزه بهداشت را به خوبی رعایت کنیم.

وی افزود: پس از تشکیل قرارگاه بهداشتی امام رضا (ع) در ستاد کل نیروهای مسلح، تمامی اقدامات ارتش در حوزه مقابله با کرونا و مجموعه کمک رسانی ها از طریق این قرارگاه به ارتش ابلاغ و اجرا می شود.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: کسانی که لباس خدمت را به تن می کنند روحیه فداکاری دارند و ما امروز به فعالان عرصه بهداشت و درمان غبطه می خوریم و همه همت و توان خود را به کار گرفتیم تا بتوانیم به آنها خدمت کنیم.

موسوی با اشاره به برپایی مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه 2 هزار تخت خوابی توسط نیروی زمینی ارتش گفت: بعد از ابلاغ فرمان فرمانده معظم کل قوا و دستور ریاست ستاد کل نیروهای مسلح و تشکیل قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع)، اقدامات در دست اجرا را گسترش داده و تقویت کرده ایم.

وی تأکید کرد: در تدابیر فرماندهی معظم کل قوا اشاره ای نیز به رزمایش دفاع بیولوژیک شده بود که در همان جا بلافاصله به فرمانده نیروی زمینی دستور دادیم که رزمایش را طراحی کند که ظرف مدت بسیار کوتاهی رزمایش طراحی و به مرحله اجرا درآمد که همچنان و به خوبی در حال برگزاری است.

فرمانده کل ارتش یادآورشد: در این رزمایش اقدامات متعددی در دستور کار قرار گرفت که برپایی و تجهیز بیش از 4 هزار تخت نقاهتگاهی در نقاط مختلف کشور، برپایی بیش از 200 ایستگاه پایش سلامتی در مناطق مختلف و ورودی استانها و گسترش اقدامات و تولید نیازهای ضروری مردم، از جمله آن ها است.

موسوی با اشاره به جلسه ای که با رئیس ستادکل نیروهای مسلح برگزار گشت، گفت: در آن جلسه گفتیم که می توانیم در مدت زمان بسیار کوتاه نقاهتگاه 3 هزار تخت خوابی را برپا کنیم. طرح را آماده کردیم و بلافاصله به ریاست کل نیروهای مسلح گفتیم و از نیروی زمینی خواستیم که آماده اجرا شوند و این فرایند پس از تصویب ستاد کل بلافاصله به مرحله اجرا در آمد.

وی برگزاری این رزمایش و برپایی این مجتمع بیمارستانی را برای بررسی میزان آمادگی ارتش و همچنین انتقال تجارب به جوانان گفت و افزود: ما آمادگی داریم و بر این باور رسیدیم و مسئولان هم مطمئن شده اند، در هر جای کشور که نیاز باشد در یک زمان کوتاه، در هر مکان تا سقف دو هزار تخت و جمعا تا 15 هزار تخت نقاهتگاهی را با استفاده از ظرفیت های موجود آماده کنیم.

فرمانده کل ارتش اظهار کرد: البته امیدوارم همان گونه که تا به امروز سایر نقاهتگاه ها نیز مورد استفاده قرار نگرفته از این پس نیز هیچ کدام از آنها مورد استفاده قرار نگیرد و بعید است به این 2 هزار تخت نیاز شود.

موسوی یادآور شد: در این 48 ساعت درس های بسیار بزرگی را آموختیم، به شکلی که شاید برای به دست آوردن این تجارب چندین رزمایش را باید برپا می کردیم که جا دارد از سردار ریاست ستاد کل نیروهای مسلح برای حمایت و موافقت با برپایی این مجتمع وزارت بهداشت برای نظارت تخصصی و از وزارت صنعت برای واگذاری این مکان و همه دست اندرکاران و هم رزمانم بویژه نیروی زمینی ارتش که توانستند در 48 ساعت این کار بسیار بزرگ را انجام دهند تشکر کنم.

وی با تأکید بر حفظ آمادگی رزمی ارتش و انجام ماموریت های اصلی ارتش افزود: درصدی از مسئولیت های عملیاتی ما کاسته نشده و نیروی زمینی در مرزهای غربی و شرقی در حال انجام وظایف خود است، نیروی هوایی نیز برابر برنامه معمول در حال گشت هوایی در آسمان ایران است و پروازهای عملیاتی خود را انجام می دهند، نیروی دریایی در آبهای سرزمینی و بین المللی به دفاع از منافع ملی مشغول است و پدافند همیشه بیدار هم دائم در حال رصد آسمان ایران اسلامی است و از سوی دیگر یگان های ما در 5 استان خوزستان، کرمان، لرستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان علاوه بر ماموریت های عملیاتی و رزمایش دفاع بیولوژیک برای کمک رسانی در سیل نیز تقسیمات کار را انجام داده و آماده اند.

فرمانده کل ارتش شرح داد: ارتش این آمادگی را دارد که هر کجا که کشور نیاز داشته باشد به خدمت رسانی و انجام وظیفه بپردازد تا جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش سربلند و سرافراز باشد.

انتهای پیام/4079/

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1420

به "اقدامات ارتش در راستای برنامه های ستاد ملی مبارزه با کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات ارتش در راستای برنامه های ستاد ملی مبارزه با کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید