با ثبت رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی ارزآوری به گیلان چند برابر خواهد شد

به گزارش مجله بای بلاگ، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، با ثبت رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی ارزآوری به گیلان چند برابر خواهد شد.

با ثبت رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی ارزآوری به گیلان چند برابر خواهد شد

فرزاد رشیدی، مشاور معاون وزیر میراث فرهنگی در نشست آنالیز راهکارهای ثبت رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی، با بیان اینکه رشت کاندیدای ثبت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی شده، گفت: اگر این ثبت انجام گردد ارزآوری به استان گیلان چند برابر خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروز بزرگترین جاذبه های گردشگری بر مبنای صنایع دستی شکل میگیرد، اضافه نمود: ثبت جهانی قاسم آباد رودسر واقع در شرق گیلان به عنوان روستای جهانی صنایع دستی با موضوع چادرشب بافی موجب شد صادرات صنایع دستی استان در سال 1399 تا 1400 پنج برابر گردد.

مشاور معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه نمود: رشت با ثبت جهانی در مسیر اصلی گردشگری قرار میگیرد و شهرهایی که ثبت جهانی شده اند، بازدید کننده های خارجی آنان افزایش و گردشگری آنها توسعه می یابد.

ولی جهانی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد حوزه صنایع دستی و پیش نیازهای لازم برای ثبت رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی گفت: برای ثبت جهانی رشت فعالیت حداقل هفت رشته صنایع دستی در این شهر لازم است که باید با همکاری و همراهی دستگاه های مختلف برای رسیدن به این هدف مهم گامهای موثری برداشته شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 9 بهمن 1401 بروزرسانی: 9 بهمن 1401 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8890

به "با ثبت رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی ارزآوری به گیلان چند برابر خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ثبت رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی ارزآوری به گیلان چند برابر خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید