برای تشکیل مریخ چندسال گذشته؟

به گزارش وبلاگ خرید، محققان آمریکایی با انجام مطالعه ای جدید اینگونه دریافتند که سیاره سرخ به تدریج شکل گرفته است و کشیدن ذرات کیهانی به میدان گرانشی خود، به صورت یک سیاره درآمده است.

برای تشکیل مریخ چندسال گذشته؟

محققان آمریکایی به تازگی دریافته اند که20 میلیون سال طول کشیده که سیاره مریخ به شکل امروزی خود تبدیل شود. محققان دریافته اند زمانی که سیاره مریخ در حال شکل گیری بود، ممکن است سه سیارک با قطر هزار تا 2 هزار کیلومتر با آن برخورد کرده باشند.

محققان آمریکایی با انجام مطالعه ای جدید اینگونه دریافتند که سیاره سرخ به تدریج شکل گرفته است و کشیدن ذرات کیهانی به میدان گرانشی خود، به صورت یک سیاره درآمده است.

انباشته شدن این ذرات به نحوی انجام شده که قطر فعلی مریخ 4 هزار و 200 مایل است.

یافته های این مطالعه جدید با مطالعات پیشین مغایرت دارد که گفته شده بود مریخ 2 تا 4 میلیارد سال پس از تشکیل منظومه شمسی، به سرعت تشکیل شده است.

حدود 200 شهاب سنگ مریخی روی کره زمین وجود دارد که تصور می شود به هنگام برخورد با سیارک های بزرگ از مریخ خارج شده اند.

در گذشته، دانشمندان از این شهاب سنگ های مریخی برای ساخت جدول زمانی شکل گیری سیاره استفاده می کردند و تاریخ اسرارآمیز تشکیل آن را ترسیم می کردند.

اما محققان آمریکایی از موسسه تحقیقاتی جنوب غربی در تگزاس بر اساس شبیه سازی مدل های رایانه ای از یک سیارک که به مریخ برخورد کرده، یافته های جدیدی را دریافتند.

سایمون مارکی (Simone Marchi) از این موسسه تحقیقاتی اظهار کرد، ما پیش از این می دانستیم که مریخ عناصری مانند پلاتین و طلا را از برخورد های اولیه خود دریافت کرده است.

محققان در این پروژه، برخورد های هیدرودینامیک ذرات نرم به مریخ را شبیه سازی کردند و مدل های جدید آن ها نشان می دهد که تشکیل مریخ یک فرآیند زمانی 20 میلیون ساله بوده است.

سایمون مارکی افزود، برای درک کامل تر مریخ، ما باید نقش پرانرژی ترین و نخستین برخورد های این سیاره را بررسی کنیم.

نسل بعدی پروژه های مریخی، مربوط به کاوشگرانی است که نمونه هایی را از مریخ به زمین خواهند آورد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: فرادید
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 754

به "برای تشکیل مریخ چندسال گذشته؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای تشکیل مریخ چندسال گذشته؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید