ترامپ رئیس جمهور آمریکا باقی ماند

به گزارش وبلاگ خرید، نمایندگان سنا در نشست رأی گیری درباره استیضاح رئیس جمهور این کشور، وی را از هر دو اتهام وارده تبرئه کردند و ترامپ رئیس جمهور آمریکا باقی ماند.

ترامپ رئیس جمهور آمریکا باقی ماند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خرید به نقل از شبکه خبری سی ان ان، نمایندگان مجلس سنای آمریکا بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی در جلسه رأی گیری استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور، رأی به تبرئه وی از اتهام سوءاستفاده از قدرت دادند.

در نشست امروز سنا برای رأی گیری درباره استیضاح دونالد ترامپ، تمامی سناتورهای جمهوری خواه به جز سناتور میت رامنی با استیضاح وی مخالفت کردند و همه سناتورهای دموکرات رأی به برکناری وی دادند. اما در نهایت این جمهوری خواستار بودند که توانستند با 52 رأی ترامپ را در کاخ سفید ابقا نمایند.

پس از آن مجلس سنا اقدام به رأی گیری درباره دومین اتهام وارد شده به ترامپ یعنی کارشکنی در تحقیقات استیضاح کرد و ترامپ از این اتهام نیز تبرئه شد. در جریان این رأی گیری، 53 نفر از نمایندگان سنا رأی به تبرئه ترامپ دادند و 47 نفر نیز وی را گناهکار دانستند.

فرآیند تحقیقات استیضاح ترامپ پس از رسانه ای شدن مکالمه تلفنی وی با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در خصوص پفراینده فساد اقتصادی فرزند جو بایدن معاون سابق اوباما و رقیب کنونی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا شروع شد.

در این گفت وگوی تلفنی، ترامپ از رئیس جمهور اوکراین خواسته بود تحقیقاتی درباره پسر جو بایدن که زمانی عضو هیأت مدیره شرکت گاز بوریسما در اوکراین بود، انجام دهد تا فساد اقتصادی وی را برملا کند و از آن برای ضربه زدن به جو بایدن کاندیدای دموکرات ریاست جمهوری سوء استفاده کند.

این افشاگری باعث شد تا دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ دست به کار شوند و فرآیند استیضاح رئیس جمهور آمریکا در رابطه با دو اتهام سوء استفاده از قدرت و ممانعت در تحقیقات کنگره را شروع نمایند.

دونالد ترامپ اواسط ماه دسامبر (اواخر آذرماه) به دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و کارشکنی در فرایند تحقیقات کنگره، در مجلس نمایندگان آمریکا استیضاح شد که در اتهام اول، 230 نفر با استیضاح ترامپ در این مورد موافقت و 197 نفر مخالفت کردند و در خصوص اتهام دوم یعنی اتهام کارشکنی در کار کنگره، 229 نفر رای مثبت و 198 نفر رای مخالف دادند تا پفراینده استیضاح در اختیار سنا قرار گیرد.

در حالی که دموکرات ها سعی داشتند تعدادی از مقامات دولت ترامپ از جمله جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا را برای ادای شهادت در خصوص اتهامات رئیس جمهور این کشور به مجلس سنا احضار نمایند، مقاومت سناتورهای جمهوری خواه که اکثریت مجلس سنا را تشکیل می دهند، باعث شد تا کوشش دموکرات ها در این راه ناکام بماند و در نهایت شرایط مطابق میل ترامپ پیش برود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 699

به "ترامپ رئیس جمهور آمریکا باقی ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ رئیس جمهور آمریکا باقی ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید