تشخیص زعفران اصل از تقلبی

به گزارش وبلاگ خرید، روش هایی وجود دارد که با استفاده ازآن ها، رنگ دهی زعفران را بالا می برند و اگر ندانید که زعفران با سرعت زیاد رنگ پس نمی دهد، امکان دارد که زعفران تقلبی بخرید، زیرا زعفران اصل سرعت رنگ دهی کمی دارد.

تشخیص زعفران اصل از تقلبی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خراسان ، چند رشته از زعفران را بردارید و در آب سرد بگذارید. هم زعفران اصل و هم زعفران تقلبی به آب رنگ می دهد با این تفاوت که زعفران تقلبی به سرعت به آب رنگ می دهد. ولی زعفران اصل به کُندی، ردی طلایی از خود باقی می گذارد.

رنگ زعفران

زعفران اصل به هیچ وجه رنگ درخشان و براقی ندارد. پس اگر زعفرانی را دیدید که برق می زند و بسیار درخشان است باید کمی به اصالت اش شک کنید.

بوی زعفران

زعفران اصل، بویی میان عطر عسل و یونجه و رایحه ای قوی دارد. تلفیق بوی عسل و یونجه را به عنوان رمزی برای تشخیص زعفران اصل از تقلبی برای خود قرار دهید.

طعم زعفران

زعفران تقلبی معمولا طعم شیرینی دارد. پس اگر کمی زعفران را روی زبان گذاشتید و احساس کردید که شیرین است، با محصولی تقلبی و جعلی طرف هستید.

زعفران واقعی به هیچ وجه شیرین نیست. اگر آن را مزه کنید شاید کمی تلخی هم احساس گردد. قانونی سرانگشتی در تشخیص زعفران اصل از تقلبی وجود دارد؛ کمی زعفران بردارید و آن را بو کنید. بوی زعفران باید حالت شیرین (شبیه عسل) داشته باشد، اما طعم اش هرگز.

زعفران را در آب سرد بگذارید و بعد از چند دقیقه، آن را در میان انگشتان تان بگیرید و برای چند دقیقه انگشت ها را به هم بمالید. زعفران های قلابی با این کار به سرعت به پودر تبدیل می شوند.

کمی زعفران و جوش شیرین را در یک فنجان آب با هم ترکیب کنید. اگر ترکیب نهایی، ماده ای زرد باشد، زعفران اصل است در غیر این صورت با محصولی تقلبی روبه رو هستید.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4969

به "تشخیص زعفران اصل از تقلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص زعفران اصل از تقلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید