اینترنت رایگان معلمان از پنجم فروردین فعال می گردد

به گزارش وبلاگ خرید، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بسته رایگان 20 گیگی برای معلمان از پنجم فروردین فعال می گردد که تا خرداد ماه این بسته قابل استفاده است.

اینترنت رایگان معلمان از پنجم فروردین فعال می گردد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران ، محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به تحقق بیشتر شعار درخانه بمانیم و تسهیلات بیشتر به مردم گفت: این بیماری پدیده فراگیر در حدود 160 کشور دنیا است و در بیشتر کشور ها شبکه های ارتباطی دچار کندی شده است.

وی اضافه کرد: ما در این خصوص کوشش های گسترده ای کردیم و با کوشش به بخش خصوصی و اپراتور ها از دو هفته پیش مصرف پهنای باند به حدود چهار هزار گیگابیت در ثانیه رسید که این میزان در سال 92 حدود 73 گیگبایت بود و ما اکنون به چهارهزار گیگابیت رسیده ایم و قبل از شیوع بیماری کرونا این رقم دو هزار و 600 گیگابیت بود که جهش قابل توجهی به حساب می آید.

آذری جهرمی توضیح داد: در همین مدت ظرفیت سرویس های داخلی به حدود دو هزار و 500 گیگابیت در ثانیه رسیده است یعنی مجموعه شبکه ما شش و نیم ترابیت در ثانیه را مدیریت می نماید.

وی همچنین درباره خدمات در نظر گرفته شده برای معلمان که در این بازه تعطیلات به شیوه آموزش الکترونیک فعالیت داشتند، گفت: در این روز ها اپراتور های تلفن همراه گسترش شبکه های شان را با جدیت به پیش می برند و ما 5 فروردین بسته هدیه رایگان 20 گیگی را برای معلمان فعال می کنیم که تا خرداد ماه قابل استفاده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود: برای دانشگاه ها نیز خدمات آموزشی از راه دور را رایگان کردیم و 90 سایت را هم که در حوزه خرید مردم فعالیت می نمایند با معرفی وزارت صنعت رایگان کردیم.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1357

به "اینترنت رایگان معلمان از پنجم فروردین فعال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت رایگان معلمان از پنجم فروردین فعال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید