جزئیات منابع آزمون استخدامی بخش خصوصی، ثبت نام 90 هزار داوطلب جویای کار

به گزارش وبلاگ خرید، دبیر آزمون استخدامی از ثبت نام 90 هزار نفر در چهارمین دوره این آزمون اطلاع داد و گفت: زمان برگزاری این آزمون که به صورت آنلاین خواهد بود، در اواخر شهریور و یا اوایل مهر ماه امسال است.

جزئیات منابع آزمون استخدامی بخش خصوصی، ثبت نام 90 هزار داوطلب جویای کار

محمدحسین قمری در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به خاتمه ثبت نام داوطلبان در سومین آزمون استخدامی بخش خصوصی اضافه کرد: در این دوره از آزمون تقریبا 90 هزار نفر ثبت نام کردند و با خاتمه یافتن زمان ثبت نام، اطلاعیه در زمینه نحوه تکمیل ثبت نام برای داوطلبان منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: در تکمیل ثبت نام علاوه بر آزمون های شخصیت شناسی، سوابق تحصیلی، سوابق کاری و افتخاراتی که متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی کسب نموده اند نیز درخواست خواهد شد.

قمری تاکید نمود: در مرحله تکمیل ثبت نام، از سوی داوطلبان مستندات و مدارک مورد احتیاج در سایت این آزمون بارگذاری می گردد.

دبیر آزمون استخدامی بخش خصوصی، زمان برگزاری این آزمون را در اواخر شهریور و یا اوایل مهرماه امسال ذکر کرد و یادآور شد: هر دسته شغلی در یک روز معین در آزمون شایستگی که در مرحله ثبت نام انتخاب نموده اند، به صورت اینترنتی شرکت می نمایند.

وی با تاکید بر اینکه پس از برگزاری این آزمون، فرآیند معرفی کاندیداها به شرکت ها اجرایی خواهد شد، اظهار کرد: بر اساس برآوردها در این دوره از آزمون از میان 2400 شرکت بخش خصوصی که تقاضای معرفی نیروی انسانی خود را به این آزمون ارسال نموده اند، حدود 300 شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی نیروی انسانی متخصص هستند.

به گفته این مقام مسوول، علاوه بر شرکت های دانش بنیان شرکت های عظیم صنعتی در حوزه های فولاد سازی، ذوب آهن، سیمان و بعضی از اپراتورها نیز تقاضای معرفی نیروی انسانی در حد 200 تا 500 نفر بودند.

قمری در مورد منابع آزمون استخدامی بخش خصوصی با تاکید بر اینکه ما در این زمینه مواد آزمون را معرفی کردیم، در این باره توضیح داد: از آنجایی که این آزمون یک آزمون مهارت سنجی است، مواد آزمونی مورد نظر به 3 دسته سوالات دانشی، سوالات مهارتی و سوالات توانایی تقسیم بندی می گردد.

وی با بیان اینکه تنها در بخش سوالات دانشی منابع کتابی معرفی گردید، خاطر نشان کرد: ولی برای سوالات مهارتی ملاک مسلط بودن در مهارتی خاص و سابقه کاری داوطلبان مد نظر است و در بخش سوالات توانایی نیز بیشتر آزمون های هوش و مهارتی مطرح خواهد شد.

دبیر آزمون استخدامی بخش خصوصی تاکید نمود: در بخش سوالات دانشی و علمی منبع همان کتبی است که در دانشگاه ها تدریس می گردد.

به گزارش خبرنگاران. در چهارمین آزمون استخدام بخش خصوصی بیش از 2400 شرکت خصوصی و دانش بنیان تقاضاهای خود را ارسال کردند و این دوره بیش از 18500 فرصت شغلی در 264 عنوان شغلی تعریف شده و پراکندگی این فرصت های شغلی، در تمامی استان های کشور است.

آزمون استخدام بخش خصوصی مبتنی بر شایستگی ها و مهارت های شغلی است و بر این اساس سوالات در سه سطح دانشی، مهارتی و سوالات عمومی تقسیم بندی شده است. سوالات دانشی بر مبنای منابع رسمی که در آزمون های جاری در دانشگاه ها تدریس می گردد، معین و طراحی شده است، لذا در این دسته های شغلی داوطلبان می توانند به دروس اصلی مشاغل مورد انتخاب خود مراجعه نمایند.

سوالات مهارتی و نرم افزاری، خواندنی و حفظ کردنی نیستند و قرار است میزان تسلط داوطلب به آن مهارت را بسنجند. لذا منبعی برای آن ها وجود ندارد و مبتنی بر آشنایی و شناخت داوطلب در آن حوزه بوده و ملاک ارزیابی دبیرخانه قرار می گیرد.

همچنین در چهارمین آزمون استخدام بخش خصوصی سه نوع شایستگی شغل وجود دارد که به این توضیح است:

شایستگی های الزامی: حداقل شایستگی هایی است که داوطلب برای شغلی که انتخاب نموده است، باید آزمون دهد و توانمندی داشته باشد.

شایستگی های انتخابی: علاوه بر شایستگی های لازم داوطلبان کوشش می نمایند در این شایستگی ها توانمندی های خودشان را اثبات نمایند.

شایستگی های عمومی: شایستگی هایی که تقریبا در همه دسته های شغلی وجود دارند و توسط داوطلب، قابلیت انتخاب دارند.

بر اساس اعلام دبیرخانه چهارمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی، در طراحی سوالات سعی شده با همکاری سازمان ها، شرکت ها و متخصصان هر حوزه سوالات ارزیابی توانایی فرد در هر شایستگی شغلی ملاحظه گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3542

به "جزئیات منابع آزمون استخدامی بخش خصوصی، ثبت نام 90 هزار داوطلب جویای کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات منابع آزمون استخدامی بخش خصوصی، ثبت نام 90 هزار داوطلب جویای کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید