حریرچی: رعایت پروتکل های بهداشتی تا به 80 درصد نرسد، مبارزه با کرونا فایده ندارد

به گزارش وبلاگ خرید، تهران (پانا) - معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید نمود هر چند که رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور برای مقابله با ویروس کرونا از 42 به 55 درصد افزایش یافته اما تا زمانی که این مهم به مرز 80 درصد نرسد مقابله با انتشار ویروس کرونا فایده ای ندارد.

حریرچی: رعایت پروتکل های بهداشتی تا به 80 درصد نرسد، مبارزه با کرونا فایده ندارد

به گزارش ایرنا، ایرج حریرچی چهارشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی گفت: فوت 415 نفر از هموطنان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا طی امروز در کشور زنگ خطر عظیمی است که مردم باید پروتکل های بهداشتی را به دقت رعایت نمایند.

معان وزیر بهداشت تاکید نمود: مردم فکر می نمایند که رعایت پروتکل ها باید به سرعت نتیجه دهد، اما این بحران و نگرانی شامل همه هموطنان ما در سطح کشور است.

وی تاکید نمود: آموزش همگانی، تشخیص زودرس بیماران، شناسایی موارد مشکوک، اعمال درمان مناسب، توسعه زیر ساخت های نظام سلامت، تدوین شیوه نامه ها و موضوع در معین عالمانه مصادیق محدودیت ها هفت استراتژی کلان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مدیریت و کنترل کرونا در کشور است و امیدواریم با این سیاست ها بتوانیم بر این مشکل و نگرانی عظیم کشور غلبه کنیم.

حریرچی گفت: در صورتی که 95 درصد مردم از ماسک استفاده نمایند در این صورت در کشور شاهد فرایند نزولی مبتلایان به کرونا هستیم و اگر دو هفته مردم بتوانند ماسک بزنند فرایند مرگ و میر در کشور نزولی خواهد شد در غیر این صورت مجبور خواهیم شد در این زمینه قرنطینه های سختی را اعمال کنیم.

معاون وزیر بهداشت توضیح داد: آمارها نشان می دهد هم اکنون 60 درصد مردم در مراجعات خود به مراکز تجاری و پاساژها ماسک نمی زنند، در مراجعه به نانوایی ها و سوپر مارکت ها 33 درصد ماسک ندارند و در سامانه های مسافربری نیز 32 درصد مراجعه نماینده ها ماسک نمی زنند.

وی گفت: خوشبختانه میزان استفاده از ماسک توسط خدمت دهندگان که قبلا بین 30 تا 40 درصد بود، هم اکنون به 67 درصد رسیده است و این نشان می دهد خدمت دهندگان در استفاده از ماسک برای خدمت به مردم رغبت بیشتری نشان می دهند.

وی تاکید نمود: در یک اقدام پژوهشی معین شده است که اگر از یک میلیون نفر جمعیت فوتی های بیماران کرونایی به 8 نفر برسد این نشان می دهد که دولت و ملت پروتکل های بهداشتی را به دقت رعایت می نمایند.

حریرچی گفت: با تشکیل قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا که وزیر کشور مسئولیت آن را بر عهده دارند، امیدواریم در کشور ما نیاز به قوه قهریه نباشد، اما عنصر قانون و آمریت قانون تاکید دارد با کسانی که زندگی دیگران را به خطر می اندازند، باید مقابله گردد.

این مقام مسئول در حوزه بهداشت و سلامت اعلام کرد: امروز 2400 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای کشور بستری شده اند، اما تعداد بیماران شبه کرونا بیش از 4 هزار نفر برآورد می گردد، بنابراین هرچه رعایت پروتکل ها افزایش یابد میزان مرگ و میر در کشور کاهش خواهد یافت.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآورشد: راه موفقیت در مبارزه با کرونا از بهداشت و پیشگیری می گذرد و باید با ارائه راه چاره های مناسب و تغییر رفتارهای اجتماعی با این ویروس مقابله کنیم، زیرا در روزهای اخیر مرگ و میر و بستری های و مراجعان سرپایی های ما در بیمارستانها فرایند صعودی گرفته و در نتیجه کار آرامستان ها در روزهای اخیر بسیار افزایش یافته است.

حریرچی با بیان اینکه اقدامات مناسبی برای مقابله با کرونا در دستور کار قرار گرفته است، گفت: قرار است همه بیماران در بیمارستان ها تحت پوشش بیمه قرار گیرند و حتی بیماران کرونایی در خانه بیمه شوند و داروهای مقابله با کرونا نیز تحت پوشش بیمه ها قرار بگیرد.

به گفته وی، به طور متوسط روزانه 25 هزار تست کرونا در کشور انجام می گردد که روزی شش و نیم میلیارد تومان هزینه دارد و اگر طبق نظر وزیر بهداشت بتوانیم آن را به صد هزار نفر در روز برسانیم در این صورت در این شرایط بد مالی، هزینه های ما 4 برابر افزایش خواهد یافت.

معاون وزیر بهداشت یادآورشد: در حالی امروز شاهد فوت 415 نفر از هموطنان عزیز بودیم که تا مدتی پیش با اقدامات مناسب تعداد فوتی های کشور به 34 نفر در روز رسیده بود، اما هم اکنون فوت ها 13 برابر افزایش یافته و این نشان می دهد که مردم مقابله با این بیماری را بسیار ساده در نظر گرفته اند.

وی گفت: آمارها نشان می دهد امروز در آمریکا که عظیمترین اقتصاد دنیا را در اختیار دارد 1030 نفر بر اثر بیماری کرونا فوت نموده اند و در فرانسه تعداد فوتی های ناشی از بیماری کرونا به بیش از 530 نفر رسیده و در کشورهای مثل هند و برزیل فرایند فوت بیماران کرونایی بسیار صعودی شده است.

به گفته حریرچی، با اینکه در گذشته در استان آذربایجان غربی کوشش زیادی شده بود که میزان فوتی ها در این استان با رعایت پروتکل های بهداشتی کمتر گردد و مسئولان این استان به خوبی توانسته بودند این بیماری را کنترل نمایند، اما با فرایند صعودی بار دیگر تعداد فوتی های این استان در روز جاری به 55 نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: هم اکنون در خیلی از کشورهای اروپایی تجمع بیش از شش نفر ممنوع شده است و میهمانی ها نیز به حداقل ممکن رسیده است و حتی در بعضی از کشورها برای برگزاری مهمانی ها با مردم برخورد می نمایند، زیرا عدم رعایت پروتکل های بهداشتی سبب می گردد یک دشمن بدون فکر و هوش(ویروس کرونا) ضربه نهایی را بزند.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4704

به "حریرچی: رعایت پروتکل های بهداشتی تا به 80 درصد نرسد، مبارزه با کرونا فایده ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: رعایت پروتکل های بهداشتی تا به 80 درصد نرسد، مبارزه با کرونا فایده ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید