خبرنگاران تاجر نزدیک به رئیس جمهوری اسبق فرانسه به دام نیروی امنیتی لبنان افتاد

به گزارش وبلاگ خرید، تهران - خبرنگاران- شعبه اطلاعات نیروهای امنیت داخلی لبنان آدینه شب از بازداشت زیاد تقی الدین تاجر فرانسوی - لبنانی و از چهره نزدیک به نیکولاسارکوزی رئیس جمهوری اسبق فرانسه و به درخواست اینترپل خبر دادند.

خبرنگاران تاجر نزدیک به رئیس جمهوری اسبق فرانسه به دام نیروی امنیتی لبنان افتاد

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری فرانسه، تقی الدین یکی از شاهدان اصلی در مسأله یاری اقتصادی معمر القذافی دیکتاتور پیشین لیبی برای تأمین بخشی از هزینه مبارزات انتخاباتی سارکوزی در سال 2007 میلادی است.

یک مسؤول قضایی لبنانی روز آدینه به این خبرگزاری گفت: تقی الدین بنا به نامه دادستانی تجدید نظر در اینترپل که شامل یک حکم بازداشت بوده دستگیر شده است.

تقی الدین از سوی فرانسه متهم است که در پرونده فساد و موضوع تأمین اقتصادی ستاد انتخاباتی سارکوزی دست داشته است.

این مسؤول که خواست نامش فاش نگردد به خبرگزاری فرانسه گفت: تقی الدین درحال حاضر توسط غسان عویدات قاضی تجدید نظر درحال بازپرسی است و وی روز دوشنبه به دادستان کل استیناف لبنان ارجاع داده می گردد و حکم بازداشت برای او صادر و پرونده قضایی وی نیز از فرانسه خواسته خواهد شد.

در صورت تأیید اتهام تقی الدین در پرونده سارکوزی به دلیل این که وی تابعیت لبنانی دارد، امکان محاکمه وی در داخل لبنان وجود دارد، همانطور که دولت بیروت می تواند این فرد به فرانسه تحویل دهد.

تقی الدین 70 ساله، ژوئن گذشته و به دنبال آن که در پرونده اقتصادی قرارداد فروش سلاح فرانسوی به عربستان وپاکستان مجرم شناخته شد، از پاریس فرار کرد.

براساس حکم دادگاه وی نقش واسطه را داشته و کمیسیون های هنگفتی با هدف استفاده شخصی دریافت نموده است.

تقی الدین همچنین نقشی محوری در گذشته و در روابط فرانسه با القذافی داشته است. وی سال 2016 نیز در برابر بازپرسان فرانسوی رد دادگاه حاضر شد و گفت که وی سال 2006 و شروع سال 2007 پنج میلیون یورو برای تأمین اقتصادی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سارکوزی به وی و مدیر دفترش تحویل داده است.

یک مسؤول حقوقی لبنانی نیز به خبرگزاری فرانسه گفت که تقی الدین همچنین در بعضی پرونده های اقتصادی شامل جعل اسناد، شکایت کیفری شریک او به اتهام کلاهبرداری در مورد زمین و دیگر پرونده ها در لبنان نیز تحت پیگیرد قانونی قرار داشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4913

به "خبرنگاران تاجر نزدیک به رئیس جمهوری اسبق فرانسه به دام نیروی امنیتی لبنان افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تاجر نزدیک به رئیس جمهوری اسبق فرانسه به دام نیروی امنیتی لبنان افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید