خبرنگاران فاصله گیری از خام فروشی در بخش معدن یک ضرورت است

به گزارش وبلاگ خرید، تهران- خبرنگاران- مدیر طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: امروز ضروری است به سمت فناوری پیش برویم و از خام فروشی در بخش معدن به عنوان یک ضرورت باید فاصله گرفت.

خبرنگاران فاصله گیری از خام فروشی در بخش معدن یک ضرورت است

به گزارش خبرنگار مالی خبرنگاران، کامبیز مهدی زاده بعدازظهر دوشنبه درمراسم امضای تفاهم نامه همکاری ایمیدرو با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مرکز نوآوری معادن وصنایع معدنی ایران ایمیددر مراسم امضای تفاهم نامه همکاری ایمیدرو با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مرکز نوآوری معادن وصنایع معدنی ایران (ایمینو) اضافه نمود: موضوع توسعه اکتشاف در عمل در بخش معدن مورد تاکید است.

وی یادآور شد: کشورمان تا به امروز نتوانسته در بخش زمین شناسی پزشکی پیشرفت داشته باشد و این موضوع در کشورهای پیشرفته مورد توجه قرار گرفته است.

مهدی زاده موضوع فعالیت در بخش عناصر نادر خاکی را مهم دانست و آن را ابزاری برای چین در برابر آمریکا ارزیابی کرد و گفت: کشورمان نیز در این زمینه راهبردی باید فعالیت کند.

وی ابراز امیدواری کرد: حمایت از ایده ها و طرح های جدید در بخش معدن و صنایع معدنی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و ایمینو را حرکتی در راستا حمایت شرکت های دانش بنیان ارزیابی کرد.

مهدی زاده گفت: انتظار می رود ماهانه یک مرکز نوآوری، عملیاتی در استانها که ظرفیت معدنی دارند، افتتاح گردد.

براساس این گزارش، مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو) با حضور جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت، معدن وتجارت افتتاح شد و در این مرکز، فضا برای فعالیت 6 استارتاپ فراهم شده که در زمان حاضر پنج استارتاپ شامل شبیه سازی گمانه های اکتشافی، مدیریت باطله های معدنی، افزایش بازیابی سیستم های لیچینگ و بیولیچینگ مس با استفاده از آلاینده های گازی خروجی از دودکش کارخانه ها و ساخت و راه اندازی نخستین سامانه اکتشافات زمین شناسی - ژئوفیزیکی (مغناطیس سنجی) و هوابرد پهپادی فعالیت می نمایند.

پنج استارتاپ مزبور از میان 15 ایده برگزیده دومین جشنواره اینوماین پس از انجام مصاحبه، حائز شرایط برخورداری از خدمات مرکز نوآوری ایمینو شدند و اکنون دوره شکل دهی را تا زمان انعقاد قرارداد قطعی با هدف برخورداری از سایر امتیازات شتابدهی در بخش استارتاپ ها طی می نمایند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4129

به "خبرنگاران فاصله گیری از خام فروشی در بخش معدن یک ضرورت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فاصله گیری از خام فروشی در بخش معدن یک ضرورت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید