خبرنگاران مقرری مشمولان بیمه بیکاری کرونا در استان مرکزی پرداخت شد

به گزارش وبلاگ خرید، اراک - خبرنگاران - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: مقرری هشت هزار و 839 مشمول بیمه بیکاری کرونا به طور کامل در این استان پرداخت شد.

خبرنگاران مقرری مشمولان بیمه بیکاری کرونا در استان مرکزی پرداخت شد

محمدتقی آبایی هزاوه روز چهارشنبه در گفت و گو با وبلاگ خرید اضافه کرد: با شیوع ویروس کرونا و از اول اسفندماه سال گذشته تا خاتمه اردیبهشت ماه سال جاری 10 هزار و سه نفر در سامانه بیمه بیکاری این استان ثبت نام کردند.

وی اعلام کرد: در این مدت، سه هزار و 770 نفر در استان مرکزی به دلیل وقوع حوادث غیرمترقبه (کرونا)، یک هزار و 524 نفر به دلیل تعطیلی کارگاه، یک هزار و 457 نفر به دلیل احتیاج نداشتن کارفرما به نیرو، 624 نفر به علت کاهش فعالیت کارگاه، 842 نفر با معضل اتمام قرارداد، 10 نفر به دلیل اخراج در انتهای پروژه، 14 نفر به خاطر اخراج در انتهای فصل کاری، 10 نفر به دلیل کمبود نقدینگی، چهار نفر به علت توانایی نداشتن در انجام امور محوله، 490 نفر به دلیل تعدیل نیرو، 91 نفر با معضل اخراج در انتهای قرارداد و سه نفر به دلیل تغییر ساختار و جابه جایی کارگاه مشمول پرداخت بیمه بیکاری شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: پرداخت مقرری بیمه بیکاری کرونا از اول اسفندماه سال گذشته تا خاتمه اردیبهشت ماه سال جاری به عهده سازمان برنامه و بودجه واگذار شد که این مهم پرداخت شده است.

آبایی هزاوه توضیح داد: افرادی که به واسطه بیماری کرونا مشمول بیمه بیکاری شدند، احتیاجی به تشکیل پرونده نداشتند اما، اگر بعضی افراد پس از این تاریخ نیز با استمرار بیمه بیکاری احتیاج داشتند که باید به سامانه جامع روابط کار به آدرس https://prkar.mcls.gov.ir مراجعه نموده و پس از احراز هویت در پیشخوان دولت و اخذ نام کاربری و گذرواژه، نسبت به بارگذاری مدارک خود در این سامانه اقدام می کردند.

وی مطرح کرد: پرونده این افراد پس از گذران این مراحل از سوی نمایندگان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی استان مرکزی در کمیته های 2 نفره بیمه بیکاری آنالیز می گردد.

شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی پس از استان قم به عنوان دومین استان درگیر کشور در اول اسفندماه پارسال به ثبت رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3321

به "خبرنگاران مقرری مشمولان بیمه بیکاری کرونا در استان مرکزی پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مقرری مشمولان بیمه بیکاری کرونا در استان مرکزی پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید