خبرنگاران 60 دستگاه ماینر در سمنان کشف شد

به گزارش وبلاگ خرید، سمنان - خبرنگاران - روابط عمومی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان از کشف 60 دستگاه ماینر در حاشیه شهر سمنان اطلاع داد.

خبرنگاران 60 دستگاه ماینر در سمنان کشف شد

به گزارش خبرنگاران ، روابط عمومی سپاه قائم آل محمد (عجل) استان سمنان شامگاه پنجشنبه به رسانه ها، گفت: 55 دستگاه ارز دیجیتال از 2 واحد تجاری در حاشیه شهر سمنان و پنج دستگاه از یک واحد مسکونی کشف و ضبط شد.

بر اساس این گزارش، پیرو گزارش های مردمی مبنی بر استفاده غیر مجاز دستگاه های ماینر ، پس از آنالیز گزارشات سربازان گمنام امام زمان (عج) در اطلاعات شهرستان سمنان با هماهنگی و مشارکت ماموران شرکت توزیع برق و تعزیرات حکومتی این شهرستان 60 دستگاه کشف و توقیف شد.

در این گزارش آمده است: برابر اعلام کارشناسان شرکت توزیع برق ، برق مصرفی این تعداد از دستگاه برابر با مصرف 100 واحد مسکونی در روز بوده و ارزش تقریبی محموله کشف شده پنج میلیارد ریال برآورد شده است.

براساس این گزارش، متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و پرونده برای رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی ارسال شد.

پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه های خانگی فراوری می شد اما در سال های اخیر دستگاه هایی مخصوص فراوری این پول مجازی (ماینر) ساخته شده است که واردات و استفاده از آنها در ایران غیر مجاز است.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت کوین احتیاج به مصرف بالای برق دارد به گونه ای که برای استخراج هر واحد بیت کوین احتیاج به 72 مگاوات ساعت برق است.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5990

به "خبرنگاران 60 دستگاه ماینر در سمنان کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 60 دستگاه ماینر در سمنان کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید