درخواست جمهوری خواهان برای بازشماری آرا در یک ایالت کلیدی

به گزارش مجله بای بلاگ، خبرنگاران : همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز گذشته سوم نوامبر، شمارش آرا برای معرفی نامزد برنده ادامه دارد.

درخواست جمهوری خواهان برای بازشماری آرا در یک ایالت کلیدی

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین: انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا روز سوم نوامبر (13 آبان) با گشایش مراکز رای گیری برگزار گشت. بیشتر شعب اخذ رای از ساعت شش صبح به وقت محلی (14:30 به وقت تهران) فعالیت خود را آغاز کردند. علاوه بر آن سرنوشت انتخاب قانونگذاران در مجلس کنندگان و سنای آمریکا طی این انتخابات باید مشخص شود. تا پیش از سوم نوامبر بیش از 100 میلیون نفر از مردم آمریکا در انتخابات زودهنگام شرکت کردند که با توجه به همه گیری ویروس کرونا در نوع خود در خور توجه بود و رکورد سال 2016 را نیز شکست. در ادامه مهمترین تحولات از زمان برگزاری انتخابات تا این لحظه را می خوانید:

همزمان با آغاز رسمی انتخابات دونالد ترامپ در میشیگان در میان حامیانش حاضر شد. او گفت: ما یک پیروزی زیبای دیگر رقم می زنیم و دوباره تاریخ ساز می شویم. انتخابات در فضایی جریان داشت که آمریکا بیش از 200هزار قربانی بیماری کووید 19 داشت و ترس از آشوب و درگیری های مسلحانه نیروهای امنیتی را به خیابان ها کشانده بود. صاحبان کسب و کار نیز برای جلوگیری از آسیب های احتمالی در جریان اعتراضات از محافظ های امنیتی برای مغازه خود استفاده کردند. با گذشت زمانی از برگزاری انتخابات جدال بین دو نامزد ادامه پیدا کرد و بایدن به ترامپ گفت که وقت آن است او با خانه بازشود.

ترامپ نیز در یک موضع گیری و طی سخنرانی در جمع اعضای ستاد انتخاباتی خود مدعی شد که پیروزی اش باعث وحدت آمریکا می شود و تاکید کرد که باخت در این انتخابات برای وی سخت است. ترامپ سپس دموکرات ها را به ایجاد آشوب متهم کرد. ستاد بایدن نیز در آن سو گفت که جو بایدن بی شک برنده انتخابات خواهد بود. ترامپ سپس خواستار توقف شمارش آرا شد که با واکنش های گسترده روبرو شد. تحولات تا جایی ادامه یافت که بایدن در ایالت ها پیش افتاد و ترامپ به نتایج انتخابات اعتراض کرد.وی ادعا کرد: در حال تلاشند تا 500 هزار رای من را از بین ببرند. همین کار را در میشیگان و ... هم انجام خواهند داد. آنها همه جا در پنسیلوانیا، ویسکانسین و میشیگان آراء بایدن را پیدا می کنند. این برای کشورمان خیلی بد است. در پی انتشار پست های ترامپ توئیتر بار دیگر به پست های او برچسب گمراه کننده زد.

بایدن نیز در توئیترش نوشت: تا زمانی که آرای همه شمرده نشده باشد از پای نخواهیم نشست. منتظر بمانید تا مدیر کمپین من جن اُ مالی دیلن و مشاور کمپین من باب بایر اعلام کنند که نتایج چگونه پیش می رود.

این در حالی است که نخست وزیر اسلوونی نیز در پیامی زودهنگام به ترامپ تبریک گفت که با موجی از نقدها داخلی در آمریکا و بین المللی روبرو شد.

همزمان شبکه اجتماعی توییتر گفت، فقط هفت رسانه خبری ان بی سی، ای بی سی، آسوشیتد پرس، سی ان ان، فاکس نیوز، سی بی اس و دیسیژن دسک اچ کیو می توانند نتیجه نهایی انتخابات آمریکا را در توئیتر اعلام کنند.

اعلام نتایج انتخابات

اولین نتایج حاصل شده از انتخابات به این شرح اعلام شد: روستای میلزفیلد در ایالت نیوهمشایر: ترامپ 16 رای و بایدن 5 رای / روستای دیکسویل نوچ در مرز با کانادا در ایالت نیوهمپشایر: بایدن 5 رای ترامپ 0 همچنین 5 نفر از اهالی روستای کوچک دیکسویل نوچ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا شرکت کردند و همه آن ها به جو بایدن رأی دادند

به گزارش موسسه تحقیقاتی ادیسون؛ جو بایدن که با پیروزی در آراء مردمی در ایالت مین، دو رای الکترال این ایالت را به صورت اتوماتیک به دست آورده بود، توانست در حوزه انتخابیه اول این ایالت به پیروزی برسد و تک رای الکترال مربوط به این حوزه را از آن خود کند. به گزارش منابع خبری در توئیتر، کمیسیون انتخاباتی ویسکانسین به شبکه تلویزیونی ان بی سی گفت: همه آراء در این ایالت شمارش شده اند و جو بایدن با 20697 رای بیشتر، برنده شده است.

در همین حال؛ پایگاه اینترنتی مدیسون دات کام گفت نتایج غیررسمی نشان می دهد جو بایدن در ایالت ویسکانسین به پیروزی دست یافت. گفتنی است، ایالت ویسکانسین، 10 رای الکترال دارد. جو بایدن با کسب این 10 رای الکترال، تعداد آرا الکترال خود را به 248 رای رساند. بایدن همچنین در آریزونا، هاوایی و مین هم پیروز شد. اما در آن سو ترامپ جورجیا و ایالت مونتانا و همچنین فلوریدا را نیز از آن خود کرده است.

مدیر کمپین انتخاباتی بایدن چهارشنبه شب گفت که نامزد دموکرات ها توانسته در ایالت های چرخشی مانند ویسکانسین در مقابل ترامپ پیروز شود.به گزارش ان بی سی نیوز، جن اومالی دیلون در جمع خبرنگاران گفت: جو بایدن در جهت پیروزی در این انتخابات است و وی رئیس جمهور بعدی ایالات متحده خواهد بود.دیلون اضافه کرد: تا بعد از ظهر امروز، وی با کسب بیش از 270 رأی الکترال پیشرو خواهد بود.مدیر کمپین انتخاباتی بایدن در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر آن که چه ایالت هایی نامزد دموکرات ها توانسته پیروزی کسب کند گفت: در همه جا به غیر از جورجیا و کارولینای شمالی پیروزی می شویم.وی اضافه کرد: ما معتقدیم که قبلاً ویسکانسین را برنده ایم و معتقدیم که این ایالت را می توان امروز صبح محل برد بایدن اعلام کنیم.

نتایج نهایی در ایالت های میشیگان، ویسکانسین، جرجیا، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، نوادا و آلاسکا هنوز اعلام نشده است و رسانه های آمریکایی از به تعویق افتادن اعلام نهایی این نتایج به روز دوم خبر می دهند.ترامپ که تا پیش از این در ایالت های نوادا، ویسکانسین و میشیگان از رقیب دموکرات خود پیشتاز بود، اکنون شاهد چرخش آرا در این سه ایالت به سود بایدن است.

آرای ایالت پنسیلوانیا که به علت دارا بودن 20 رای الکترال از اهمیت خاصی برخوردار است، اما همچنان 64درصد آرا شمارش شده است، فرماندار این ایالت از شمارش یک میلیون ارای پستی خبر داده بود، ترامپ تا به امروز در ایالت نسبت به بایدن پیشتاز است.تا این لحظه و بنا به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، جو بایدن و دونالد ترامپ هریک تا به امروز به ترتیب 238 و 213 آرای الکترال را به خود اختصاص داده اند و هیچ یک تا این لحظه پیروز به کسب حد نصاب 270 رای الکترال نشده است.

چنانچه شرایط شمارش آرا به همین منوال در دو ایالت میشیگان و ویسکانسین پیش رود که البته رقابتی تنگاتنگ و از آرایی شکننده برخورد است، چرخش آرای دیگری در سایر ایالت های باقی مانده به نفع بایدن صورت نگیرد، با احتساب 10 آرای الکترال ایالت ویسکانسین، 16 آرای الکترال ایالت میشیگان و شش آرای الکترال ایالت نوادا که بایدن در ابتدا دراین ایالت به شدت از ترامپ عقب بود اما حال وی در این ایالت پیشتاز است، مجموع آرای الکترال بایدن دقیقا به حد نصاب 270 رای الکترال خواهد رسید.

ترامپ نیز حتی چنانچه بتواند در ایالت های باقی مانده همچون پنسیلوانیا، کارولینای شمالی، جرجیا و آلاسکا که همچنان وی در آنها تا به امروز پیشتاز است، برنده شود آنگاه با توجه به آرای الکترال این ایالت ها که به ترتیب، 20، 15، 16و 3 آرای الکترال است درمجموع خواهد توانست 267 رای الکترال بدست آورد که سه رای از حد نصاب 270 رای الکترال برای تضمین پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، کم خواهد داشت.

گفتنی است که ستاد انتخاباتی ترامپ گفت بلافاصله درخواست بازشماری آرا در ویسکانسن را مطرح خواهند کرد. خبرگزاری رویترز گزارش داد: اختلاف آراء جو بایدن و دونالد ترامپ در ایالت ویسکانسین کمتر از یک درصد است که این مسئله به هر یک از نامزدها اجازه می دهد، خواستار بازشماری شوند. خبرگزاری رویترز به نقل از موسسه ادیسون ریسرچ EDISON RESEARCH گفت در ایالت ویسکانسین با شمارش 99 درصد آرا، جو بایدن به 49.4 درصد آراء و دونالد ترامپ به 48.8 درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دست یافته اند.

حقوق دانان ومقام های ایالتی می گویند ترامپ برای طرح هرگونه شکایتی به نتیجه انتخابات یا درخواست شمارش آرا در ایالتی چون ویسکانسن که نتایج آن بسیار نزدیک بوده، باید دست کم 10 روز صبر کند چرا که کمیسیون های انتخاباتی بعد از تمام شدن شمارش آرا، دوباره برخی از فرآیندهای شمارش را بازبینی می کنند و در نهایت ظرف 10 روز گزارش نهایی شمارش را اعلام می کنند.

ویسکانسن که به نظر می رسد آرای الکترال آن تنها با حدود 20 هزار تفاوت رای به جو بایدن تعلق گرفته در سال 2016 هم با تنها حدود 10 هزار رای به نفع دونالد ترامپ ثبت شده بود.

در همین حال کوین مک کارتی جمهوری خواه، رهبر اقلیت مجلس کنندگان آمریکا ایده تقلب در انتخابات، مطرح شده توسط ترامپ را دنبال کرد و مثال زد مانند 4 سال پیش دموکراتها اشتباه خود را تکرار کردند.

در ادامه خبرهای انتخاباتی مقامات انتخاباتی سه ایالت میشیگان، پنسیلوانیا و جورجیا تأکید کردند: پیش از سرانجام شمارش همه آرا نتیجه قطعی را اعلام نخواهیم کرد و پیش بینی می شود، ظهر جمعه (به وقت محلی) نتایج قعطی مشخص شود.

احتمال دعوای حقوقی

چیزی که قبلا کابوس انتخاباتی بود حالا دارد به واقعیت تبدیل می شود: از یک طرف بایدن می گوید که در جهت پیروزی است و از طرف دیگر ترامپ به طرح اتهامات بی پایه تقلب و دزدی انتخاباتی رو آورده است.

این شرایط احتمال رنجش و دعوای حقوقی طولانی مدت را زیاد می کند و نهایتا حامیان شخص بازنده عصبانی خواهند شد و احساس می کنند که کلاهشان را برداشته اند.

با این که نتیجه انتخابات هنوز مشخص نیست، به وضوح مشخص است که ایالات متحده با انشقاقی شدید دست و پنجه نرم می کند. دست ردی که رای دهندگان آمریکایی به سینه آقای ترامپ زده اند خیلی جدی نیست. اما بر خلاف انتظار رئیس جمهور، عملکرد او را نیز با اشتیاق تایید نکرده اند.

در عوض صف بندی ها مشخص شده است - و نبرد سیاسی فارغ از نتیجه این انتخابات خاص ادامه پیدا خواهد کرد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4820

به "درخواست جمهوری خواهان برای بازشماری آرا در یک ایالت کلیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست جمهوری خواهان برای بازشماری آرا در یک ایالت کلیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید