دیدار مرزی جانشین فرمانده ناجا با فرماندهان نظامی آذربایجان، طرف آذربایجانی برای شلیک گلوله به خاک ایران عذرخواهی کرد

به گزارش وبلاگ خرید، جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اصابت تعدادی گلوله توپ و راکت به خاک ایران گفت: در منطقه مرزی یک ملاقات با طرف آذربایجانی داشتیم و موارد لازم را اعلام کردیم و آنها نیز مراتب عذرخواهی خود را اعلام کردند.

دیدار مرزی جانشین فرمانده ناجا با فرماندهان نظامی آذربایجان، طرف آذربایجانی برای شلیک گلوله به خاک ایران عذرخواهی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از واحد های مرزی استان آذربایجان شرقی گفت: در منطقه ای هستیم که بین کشور آذربایجان و ارمنستان به هردلیلی مناقشه رخ داده است و ما آرزو داریم این موضوع به زودی به پایان برسد و ملت هر دو کشور آسوده باشند و امنیت و آرامش در منطقه برقرار شود.

وی با بیان اینکه حدود 9 روز است که دو کشور در منطقه در حال جنگ هستند و ما برای انسان هایی که کشته شدند، ناراحت هستیم، افزود: در این تبادل آتش، تعدادی از گلوله توپ ها و راکت های آنها به صورت سهوی به خاک ما اصابت کرده است و مرزبانان کشور ما هم طبق وظیفه ای که دارند به صورت قانونی به دو کشور ارمنستان و آذربایجان اخطار و هشدار داده اند و آنها نیز اشتباه اجرا شده را پذیرفته اند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه مقرر شده است زاویه تیر اندازی دو طرف اصلاح شود، شرح داد: کشاورزان، کارگران و مرزنشینان در منطقه فعال هستند و همچنین مرزبانان ما با هوشیاری، آرایش لازم را اتخاذ کردند و رصد و اشراف کامل بر مرزها دارند.

سردار رضایی گفت: در منطقه مرزی، یک ملاقات با طرف آذربایجانی داشتیم و موارد لازم را اعلام کردیم و آنها نیز مراتب عذرخواهی خود را اعلام کردند.

بازدید جانشین فرمانده ناجا از نوار مرزی خداآفرین

سردار رضایی به همراه سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا و سردار حسین عبدی فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از نوار مرزی خداآفرین بازدید کرد.

جانشین فرمانده ناجا در این بازدید، ابراز کرد: مناقشه دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان که بنا به دلایلی آغاز شده است امیدواریم هرچه زودتر پایان یابد و امنیت دوباره به مرزهای این دو کشور بازشود.

وی ادامه داد: از آغاز درگیری بین این دو کشور تعدادی گلوله های توپ و راکت به خاک جمهوری اسلامی ایران برخورد کرده است که مرزبانان ما بر حسب وظایف خود تذکرات لازم را صادر کرده اند تا زاویه تیراندازی را رعایت کنند تا مِن بعد شاهد این قبیل حوادث در مرزهای کشور عزیزمان نباشیم.

سردار رضایی در پایان این بازدید ضمن شرکت در کمیسیون عملیات از تلاش مرزبانان در تأمین امنیت و آرامش مرزها قدردانی و بر نقش آفرینی مسئولانه و متعهدانه آنان تأکید کرد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4450

به "دیدار مرزی جانشین فرمانده ناجا با فرماندهان نظامی آذربایجان، طرف آذربایجانی برای شلیک گلوله به خاک ایران عذرخواهی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار مرزی جانشین فرمانده ناجا با فرماندهان نظامی آذربایجان، طرف آذربایجانی برای شلیک گلوله به خاک ایران عذرخواهی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید