راهی تا تناسب اندام بعد از زایمان نیست !

به گزارش مجله بای بلاگ، یکی از عمده نگرانی های تازه مادران پس از دوره طولانی بارداری، رسیدن به وزن قبلی و حتی تناسب اندام است. خیلی از خانم ها تصور می نمایند بارداری فرم طبیعی بدنشان را تغییر خواهد داد و گریزی از آن نیست. به همین علت هم با ناامیدی به زندگی ادامه داده و در صدد راهی برای رسیدن به وزن قبلی نیستند. حال آن که تا رسیدن

راهی تا تناسب اندام بعد از زایمان نیست !

راهی تا تناسب اندام بعد از زایمان نیست !

یکی از عمده نگرانی های تازه مادران پس از دوره طولانی بارداری، رسیدن به وزن قبلی و حتی تناسب اندام است. خیلی از خانم ها تصور می نمایند بارداری فرم طبیعی بدنشان را تغییر خواهد داد و گریزی از آن نیست. به همین علت هم با ناامیدی به زندگی ادامه داده و در صدد راهی برای رسیدن به وزن قبلی نیستند. حال آن که تا رسیدن به تناسب اندام راهی نیست. البته رژیم گرفتن را در این دوران هرگز توصیه نمی شود. آنچه شما را در رسیدن به تناسب اندام یاری می نماید، فقط تحرک و فعالیت جسمانی در محدوده طبیعی است.

1. انجام فعالیت های سبک ورزشی پس از گذشت شش هفته از زایمان اشکالی ندارد. یک هفته پس از زایمان در صورتی که شما زایمان طبیعی داشته اید، می توانید 30 دقیقه و سه بار در هفته پیاده روی کنید و ورزش های سبک انجام دهید. به تدریج و با افزایش قدرت بدنی می توان طول مدت و دفعات پیاده روی را افزایش داد.

2. اگر زایمان شما به طریق سزارین بوده است شش تا هشت هفته صبر کنید. می توانید در خانه قدم بزنید زیرا این قدم زدن به بهبود زخم عمل جراحی شما یاری می نماید. اما ورزش در بیرون از منزل را تا شش هفته به تاخیر بیندازید.

3. به یاد داشته باشید که مفاصل و رباط های شما به مدت سه تا پنج ماه زمان می برد تا قدرت گذشته را پیدا کند. بنابراین از انجام ورزش های سنگین بپرهیزید.

4. اگر می خواهید در کلاس های ورزشی شرکت کنید، حتی المقدور در کلاس هایی ثبت نام کنید که مربی ورزش با ورزش های پس از زایمان آشنا باشد.

5. ورزش برای زنانی که تازه مادر شده اند بسیار خوب است حتی از بروز افسردگی های پس از زایمان جلوگیری می نماید اما این ورزش ها چند ماه پس از زایمان نباید موجب خستگی و فشار زیاد شوند.

6. انجام ورزش های سبک لگن و شکم بسیار مناسب است. بازگشت به شکل اولیه پس از زایمان طی چند روز هرگز اتفاق نمی افتد و تدریجی است و اغلب پس از سه ماه انجام برخی ورزش های خاص، بدن مادر به شرایط اولیه برمی شود. با آغاز ورزش های سبک و با پیاده روی های کوتاه مدت، عضلات کف لگن کم کم قدرت قبلی شان را به دست می آورند.

7. شما می توانید پس از مراجعه به پزشک پس از شش هفته و اطمینان از سلامت خود، ورزش های کششی را آغاز کنید. خوابیدن به پشت و انقباض عضلات شکم و لگن، چرخش کمر، خم شدن، بلندکردن پاها زمانی که به پهلو دراز کشیده اید و ورزش هایی از این قبیل موجب تقویت عضلات و بازگشت شرایط بدنی به شکل اولیه می شود. این اتفاقات تدریجی است و زمانی شما به شکل اولیه خود بازمی شد که هر روز این ورزش ها را انجام دهید.

8. وزنی که شما در طول بارداری به دست آورده اید، به یک باره از دست نمی دهید. چربی که در طول بارداری در بدن شما ذخیره شده است، با شیردهی از بین می رود. بنابراین سعی نکنید رژیم بگیرید. شیردهی به از دست دادن وزن تان یاری می نماید.

منبع:سلامت نیوز

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت :hasantaleb

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: راسخون
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8459

به "راهی تا تناسب اندام بعد از زایمان نیست !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهی تا تناسب اندام بعد از زایمان نیست !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید