رسانه دانمارکی جزییات جاسوسی آمریکا از مرکل را افشا کرد

به گزارش مجله بای بلاگ، مرکز رسانه رسمی دانمارک (DR) بامداد دوشنبه افشا کرد که آژانس امنیتی ایالات متحده به وسیله کابل های ارتباطی دانمارک از مرکل صدراعظم آلمان و دیگر مقامات ارشد اروپایی جاسوسی نموده است.

رسانه دانمارکی جزییات جاسوسی آمریکا از مرکل را افشا کرد

به گزارش خبرنگاران، براساس گزارش مرکز رسانه ای دانمارک، آژانس امنیت ملی ایالات متحده (NSA) به وسیله همکاری واحد اطلاعات خارجی دانمارک برای جاسوسی از مقامات ارشد کشورهای همسایه از جمله صدراعظم آلمان استفاده نموده است.

دانمارک با استناد به 9 منبع ناشناس که دسترسی به تحقیقات داشته اند، گزارش داد که این یافته ها نتیجه تحقیقات داخلی در سرویس اطلاعات دفاعی دانمارک از سال 2015 در خصوص نقش آژانس امنیت ملی ایالات متحده در این مشارکت و همکاری بوده است.

طبق تحقیقاتی که سال های 2012 و 2014 را تحت پوشش قرار می دهد، آژانس امنیت ملی ایالات متحده به وسیله همکاری اطلاعاتی دانمارک برای جاسوسی از مقامات ارشد سوئد، نروژ، فرانسه و آلمان از جمله فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه سابق آلمان و پیر اشتین برک رهبر مخالف سابق آلمان استفاده نموده است.

سخنگوی دفتر اجرایی صدراعظم آلمان در واکنش با افشا گری انجام شده توسط رسانه دانمارک گفت که به تازگی در خصوص این ادعاها اطلاع یافته است و از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد.

دانمارک متحد نزدیک ایالات متحده، میزبان چندین ایستگاه اصلی کابلهای اینترنتی زیر دریا به سوئد، نروژ، آلمان، هلند و انگلیس است.

منبع: ایرنا

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7624

به "رسانه دانمارکی جزییات جاسوسی آمریکا از مرکل را افشا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه دانمارکی جزییات جاسوسی آمریکا از مرکل را افشا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید