زالی: منحنی مبتلایان تهرانی کرونا در سراشیبی قرار گرفته است

به گزارش مجله بای بلاگ، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: منحنی شیوع کرونا در تهران، شرایط نسبتا باثبات تری را در مقایسه با روزهای قبل تجربه می کند و با شیبی نسبتا ملایم رو به کاهش است.

زالی: منحنی مبتلایان تهرانی کرونا در سراشیبی قرار گرفته است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در گفت وگوی زنده خبری با اشاره به آمار 24 ساعت گذشته گفت: در 24 ساعت گذشته بالغ بر 192 بیمار جدید کرونایی در بخش های عادی و 171 نفر نیز در بخش های ویژه بیمارستان های تهران بستری شدند. 299 بیمار مبتلا به کرونا نیز از بیمارستانهای تهران مرخص شدند.

به گفته وی نسبت به روزهای قبل میزان موارد بستری عادی 5 درصد و مجموع بیماران بستری در بخشهای عادی و ویژه 8,5 درصد کاهش داشته است و در مقابل شاهد رشد 4 درصدی میزان ترخیص شدگان هستیم.

دکتر زالی گفت: طبق آمار، منحنی شیوع کرونا در تهران، شرایط نسبتا باثبات تری در مقایسه با روزهای قبل را تجربه می کند و با شیبی نسبتا ملایم به لحاظ مبتلایان رو به کاهش است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در بخش دیگری از با اشاره به گزارشات میدانی از برگزاری مراسم احیای شب قدر گفت: شب گذشته در اماکن مذهبی مراسم احیای اولین شب قدر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی انجام شد و رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی مورد توجه قرار گرفت و البته کوتاه بودن زمان حضور افراد در این مراسم نیز تدبیر کمک کننده ای در راستای اقدامات پیشگیرانه بود.

به گفته دکتر زالی برای تحلیل نتایج هرگونه مداخله مثبت یا منفی بهداشتی در راستای پیشگیری از کرونا حداقل دوهفته زمان لازم است و آثار این مداخلات باید حدود دوهفته بعد در مراجعان بیمارستانی و حدود یک ماه بعد در آمار متوفیان مورد ارزیابی قرار گیرد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: تهران به دلیل شرایط خاص تراکم جمعیتی، شرایط جغرافیایی، میزان تردد بالا و معدل بالای ترافیک و حمل و نقل درون شهری همچنان دارای شرایطی کاملا ناپایدار و شکننده است و شهروندان تهرانی حتما باید ارتقای بهداشت فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی طبق پروتکل های قبلی را مورد توجه قرار دهند.

براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی تاکید کرد: کاهش و ریشه کنی اپیدمی کرونا مستلزم رعایت توصیه های بهداشتی از سوی شهروندان تهرانی است.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2182

به "زالی: منحنی مبتلایان تهرانی کرونا در سراشیبی قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: منحنی مبتلایان تهرانی کرونا در سراشیبی قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید